Türkiye İnternet alışkanları araştırması 2014 tam raporu – DigitalSCOPE

10 Ağu

internetInteractive Advertising Bureau’nun Türkiye merkezi IAB Türkiye, Orta ve Doğu Avrupa’dan diğer 7 IAB ülkesinin ortak katılımıyla hazırlanan ve internet kullanımı konusunda iç görü sağlamak amacıyla yapılan DigitalSCOPE 2014
Raporu’nu yayınladı. Rapora göre, Türkiye’de online tüketiciler internette en çok arama motoru ve e-posta hizmetlerini kullanıyor, bunların yüzde 73’ü TV izlerken aynı anda internete bağlanıyor.
Türkiye’deki internet kullanıcılarının alışkanlıklarını analiz eden DigitalSCOPE 2014 Raporu’nun sonuçlarına göre, Türkiye’de internet kullanıcılarının yüzde 73’ü TV izlerken aynı anda internete bağlanıyor. Aynı anda iki ekranı kullananların yüzde 47’si TV karşısında sosyal medyada geziniyor, yüzde 21’i TV’de gördüğü insanları ve yüzde %19’u da TV’de gördüğü markaları internette araştırıyor.
Online olarak yapılan aktiviteler arasında arama motoru kullanımı tüm platformlarda ön plana çıkarken, bilgisayardan internete bağlananların yaklaşık yüzde 70’i e-postalarını kontrol etmek ve markalar hakkında bilgi toplamak için bilgisayarlarını kullanıyor. Cep telefonlarında en fazla harita gibi lokasyon bazlı hizmetlerle (%64) sosyal medya (%64) kullanılırken, tabletlerde ise daha sıklıkla makale takibi (%39) ve video izleme (%38) ön plana çıkıyor.
YÜZDE 60, İNTERNET BAŞINDA 2 SAATTEN FAZLA KALIYOR
Rapora göre, internet kullanıcılarının %63’ü her gün online oluyor, yüzde 60’a yakını ortalama bir günde 2 saatten daha fazla süresini internette geçirirken %21’i için ise bu süre 5 saatten daha fazla. İnternette günde 30 dakikadan az vakit geçirenlerin oranı ise yüzde 8’de kalıyor.
İnternet kullanıcılarının TV izleme alışkanlıkları incelendiğinde 2 saatten fazla TV izleyenlerin oranı yüzde 39’da kalırken sadece %7’si 5 saatten fazla televizyon izlediğini belirtiyor. Günde 2 saatten fazla radyo dinleyenlerin oranı %14 olurken bu oran basılı gazete için %10.

AKILLI TELEFON KULLANICILARININ %82’Sİ HER GÜN ONLİNE
Araştırmada internet kullanıcılarının cihaz tercihlerine dair de ilginç bulgular var. Türkiye’de yaşayan akıllı telefon sahiplerinin %82’si her gün akıllı telefon aracılığıyla online olurken, Doğu ve Orta Avrupa (DOA) ülkelerindeki akıllı telefon sahipleri için bu oran %75’de kalıyor. DOA ülkeleri ortalamasına paralel olarak Türkiye’de bilgisayar sahiplerinin yaklaşık yüzde 70’i bilgisayarlarından her gün internete bağlanıyor. Türkiye’deki tablet sahiplerinin ise %57’si her gün internete bağlanırken, DOA ülke ortalaması %54’de kalıyor.

ÜRÜN ARAŞTIRMASINDA EN ÇOK İNTERNETE BAŞVURULUYOR
İnternet kullanıcılarının tüketim alışkanlıklarının da incelendiği araştırma bir ürün/hizmet almadan önce en çok internetten araştırma yapıldığını (%68) ortaya koyuyor. İkinci olarak başvurulan kaynak ise %47’yle tanıdıkların tavsiyesi. Öte yandan en güvenilir olarak görülen kaynaklar uzman görüşleri ve tanıdıkların verdiği tavsiyeler.
Katılımcıların %56’sı araştırdıkları ürün/hizmetlerden ilk defa internet aracılığıyla haberdar olduklarını belirtiyor. Online tüketicilerin %76’sı yeni ürünler bulmak, %75’i en iyi fiyatı bulmak, %65’i ise alışveriş yapmak için internetin faydalı olduğunu düşünüyor.
Raporun Linki: http://www.iabturkiye.org/sunumlar/iab-turkiye-digitalscope-report

 
DigitalSCOPE Araştırması
Araştırma, Bulgaristan, Makedonya, Polonya, Romanya, Sırbistan, Slovakya, Slovenya ve Türkiye’de
bölgesel IAB merkezleri tarafından internet kullanıcılarının online davranışları incelenmek amacıyla
tasarlanmıştır. Araştırmanın Türkiye’de yapılan saha çalışması bilgisayar destekli web anketi (CAWI)
yöntemiyle 17 Ekim – 29 Kasım 2014 tarihleri arasında yürütülmüştür. Araştırmanın örneklemi, 15 yaş
üstü 896 internet kullanıcısıdır.
IAB Türkiye
42 ülkede faaliyet gösteren IAB (Interactive Advertising Bureau), tüm dünyada interaktif reklamcılığın
gelişmesi, reklam yatırımlarından daha fazla pay alması için çalışıyor. Bu amaç doğrultusunda
reklamverenlere, ajanslara ve medya ajanslarına interaktif iletişimin katma değerini anlatıyor. Kamu
nezdinde yürüttüğü çeşitli faaliyetlerle endüstrinin doğru ve nitelikli biçimde büyümesine katkı
sağlıyor. Merkezi Amerika da bulunan IAB’nin, Avrupa’daki ülke bazlı örgütlenmesi IAB Europe
tarafından koordine ediliyor. IAB Türkiye, dijital endüstride reklam ve pazarlama alanlarında
düzenleme yapmak üzere 23 sektör temsilcisi tarafından, 2007’de bir platform olarak kuruldu ve
2011 Temmuz ayında dernekleşme sürecini tamamladı. IAB Türkiye’nin şu an 195 üyesi bulunuyor.

Reklamın Konvansiyoneli ya da Dijitali olmaz

22 Nis

  Pazarlama dünyasının doğruları çok hızlı değişiyor, buna ayak uyduramayanlarsa doğal seleksiyona mahkûm kalacak. Her şey söylendiği dönemi bağlamalı, özellikle de konu pazarlama ve reklamcılıksa… “Reklamın iyisi kötüsü olmaz” derlerdi; bugünün doğrularına bakarsak “reklamın konvansiyoneli ya da dijitali olmaz” demek daha isabetli olacaktır.

Konvansiyonel reklam ajanlarının tecrübesi yeni dünyada tek başına çok yetersiz kalıyor. Yiğitliğe b*k sürdürmemek için “ne var canım dijitalde, LinkedIn’e tam sayfa ilan veririz olur biter!” diyen reklamcı abilere, ablalara Youtube’da reklamların 5 saniye olduğunu lütfen siz anlatın.

100 Numaralı adam filminde Şaban adeta reklamcılığın geleceğini görmüş. Şaban’ın da dediği gibi “Reklam reklamdır, reklama reklam demeyen arkadaşlara teessüf ederim. Reklam 3 kola ayrılır, bu kollar sonra bir yerde birleşirler… Bilmem anlatabildim mi?”

Evet, zamanın ihtiyaçlarına göre ayrılan reklam kolları artık tekrar birleşiyor.
Son 10 yıldır konvansiyonel ajansların altında kurulan dijital ajanslar bu talebi karşılayamıyor çünkü bu tür yapılanmalar dışarıdan çok uyumlu gözükseler de tam anlamıyla homojen bir yapıya sahip değillerdir. Çoğu reklamveren dijital tarafın çıkardığı işleri ana yemeğin kenarındaki garnitürler gibi düşünür.

Aynı çatı altında olsalar da genelde konvansiyonel taraf, dijital tarafın işlerini küçümser, dijital taraf da konvansiyonelin dinozorluğundan yakınır. Hiçbir zaman yekvücut çalışamazlar, çalışıyorum diyen de yalan söylüyordur.

Geçen günlerde duyurulan 41? 29! ve Grey İstanbul birleşmesi ve ajansların 4129Grey adını alması, var olan bu sürecin Türkiye’deki ilk resmi ve sözde yapılmayan yansımasıdır. Tabii ki de iç dengelerin oturması ve tam anlamıyla bir homojenize oluşum, biraz daha zaman alacak.

WPP grubunun ülkemizde birkaç dijital ajansın çoğunluk hisselerini aldığını biliyoruz. Belki de 41? 29! ve Grey İstanbul birleşmesi, WPP grubunun elinde tuttuğu diğer geleneksel ve dijital ajansları birleştirme konusunda atacağı adımları planladığı bir pilot uygulama olacak. Yapılanma ve işleyiş süreçlerini heyecanla bekliyoruz.

Öte yandan yeni nesil diye tabir edilen ajansların yaptığı TVC işleri de takdire şayan. Gözümden kaçırdığım bir iş varmış, geçtiğimiz aylarda Guy Kawasaki’nin blog’unda gördüm. Plesanta, Doğadan markası için yaptığı bu işle çıtayı bir hayli yükseltti. Ajansın diğer işleri çoğu geleneksel ajanstan hayli iyi. Bu “ben gelenekselciyim, öyle de kalırım arkadaş!” diyen ajansları korkutmalı çünkü aşağıdaki video onlar için gerçek bir tehdit.

Konvansiyonel ya da dijital olarak yapılan işlerin arasındaki çizgi giderek kaybolmaya başladı. Reklamverenin gözettiği marka çıkarları için tek safta durmak, ben sadece buyum demek işlerinizi daha da zorlaştıracak. Günümüz dünyasında başarının yolu mecra bağımsız entegre çalışan kampanya kurguları yaratmak ve üretmekten geçiyor. Bunu sadece sözde konumlandırma yaparak başarmak imkânsız. Yeni konumlandırmanın tam anlamıyla işe yaraması için önce iç yapının değişmesi gerekiyor. Sayıları pek olmayan ama gitgide artan melez reklamcılar (gelenekseli bilen fakat aynı zamanda “digital native”) bu ajans birleşmelerinde Japon yapıştırıcısı görevini görmeli.

 

Kaynak: MediaCat  (Ajans Başkanı Köşe yazısı)

Dijital Reklam Yatırımları 2014’te 1,4 milyar TL !

2 Nis

IAB Türkiye, 2014 yılı AdEx-TR dijital reklam yatırımlarını açıkladı. Açıklamaya göre dijital reklam yatırımları, 2014 yılında 2013 yılına göre yüzde 20,5 oranında artarak 1.409 Milyon TL’ ye ulaştı.

2014 yılı yatırımlarında 2013’e oranla en çok artış görülen kategoriler ise yüzde 57,7 ile mobil gösterim reklamları ve yüzde 44,9 ile video reklamları oldu. IAB Türkiye‟nin yaptığı açıklamaya göre, display reklam yatırımları 2014 yılı toplamında 520 milyon TL oldu. Display reklamlar kategorisinde en büyük artış 353 milyon TL ile gösterim ya da tıklama bazlı reklam yatırımlarında görüldü. Video reklam yatırımları 101 milyon TL olarak gerçekleşirken, sponsorluk reklam yatırımları 40 milyon TL‟ye, gelir paylaşımlı reklam yatırımları ise 27 milyon TL‟ye ulaştı. 2014 yılı yatırımlarında 2013‟e oranla en çok artış görülen kategoriler ise mobil gösterim reklamları (%57,7) ve video reklamları (%44,9) oldu. Arama motoru reklam yatırımları 2014 yılı toplamında 733 milyon TL„ye ulaşırken, arama motoru reklam yatırımlarının alt kategorilerinde yer alan ücretli sıralama 492 milyon TL‟ye; arama motoru görüntülü reklam yatırımları ise 241 milyon TL‟ye çıktı. Mobil reklam yatırımları kategorisinde yer alan, mobil gösterim reklam yatırımlarında 26 milyon TL; mobil opt-in SMS/MMS yatırımlarında ise 32 milyon TL‟ye ulaşan bir büyüme gözlemlendi. Kategori toplamı 2014 yılında 58 milyon TL‟ye yükseldi. IAB Türkiye‟nin 2014 yılı dijital reklam yatırımları verilerine göre, internet ilan sayfası reklam yatırımları 84 milyon TL‟ye ulaştı. Giderek büyüyen e-posta ve oyun içi reklamlar ise 2014 yılında 6‟şar milyon TL oldu.

dijital reklam gelirleri 2014 yılında 1.409 milyon TL oldu.

dijital reklam gelirleri 2014 yılında 1.409 milyon TL oldu.

ADAYLAR TAM LİSTESİ 2015 SEÇİMLERİ: AKPARTİ – CHP – MHP – HDP

7 Oca

ysk

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ 2015 ADAYLAR TAM LİSTESİ:

 

 

ADANA MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1.       NECDET ÜNÜVAR DOKTOR
2.       FATMA GÜLDEMET SARI MİMAR
3.       SADULLAH KISACIK MÜHENDİS
4.       TALİP KÜÇÜKCAN ÖĞRETİM ÜYESİ
5.       MEHMET ŞÜKRÜ ERDİNÇ AVUKAT
6.       ESRA YALVAÇ DOKTOR
7.       MEHMET CAN AVUKAT
8.       MUSTAFA ÇALIŞKAN ECZACI
9.       ASUMAN TEKİN MİMAR
10.   KASIM PAMUK MALİ MÜŞAVİR
11.   MEHMET FARUK BOZKURT ÖĞRETMEN
12.   RAMAZAN DEMİR YÖNETİCİ – ÖZEL SEKTÖR
13.   MEHMET AY AVUKAT
14.   HASAN BERZAN TOPRAK AVUKAT

ADIYAMAN
1.       AHMET AYDIN AVUKAT
2.       ADNAN BOYNUKARA MÜHENDİS
3.       İBRAHİM HALİL FIRAT AVUKAT
4.       SALİH FIRAT DOKTOR
5.       İCLAL YALÇIN TUTUŞ ECZACI

AFYONKARAHİSAR MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1.       HALİL ÜRÜN AVUKAT
2.       ALİ ÖZKAYA AVUKAT
3.       REMZİYE SIVACI DOKTOR
4.       AKİF ÖZKALDI MÜHENDİS
5.       FATİH BEDER AVUKAT

AĞRI MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1.       ABDULLAH ATALAY MÜHENDİS
2.       YILMAZ ENSAROĞLU İLAHİYATÇI
3.       HALİL ÖZYOLCU AVUKAT
4.       ALİ KONYAR YÖNETİCİ – ÖZEL SEKTÖR

AKSARAY MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1.       İLKNUR İNCEÖZ AVUKAT
2.       NEVZAT PALTA MÜHENDİS
3.       HÜSEYİN HÜYÜK AVUKAT

AMASYA MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1.       MEHMET NACİ BOSTANCI ÖĞRETİM ÜYESİ
2.       SAİT YÜCE İLAHİYATÇI
3.       HASAN ALİ CESUR MÜHENDİS

ANKARA 1 MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1.       YALÇIN AKDOĞAN SİYASET BİLİMCİ
2.       AHMET GÜNDOĞDU EĞİTMEN
3.       ALİ İHSAN ARSLAN YÖNETİCİ – ÖZEL SEKTÖR
4.       JÜLİDE SARIEROĞLU EKONOMİST
5.       MURAT ALPARSLAN AVUKAT
6.       ERTAN AYDIN MÜŞAVİR
7.       TÜLAY SELAMOĞLU MİMAR
8.       FATİH ŞAHİN AVUKAT
9.       MEHMET EMİN ZARARSIZ MÜŞAVİR
10.   HASAN ALBAYRAK MÜŞAVİR
11.   ERCAN KINACI AVUKAT
12.   BARIŞ AYDIN YÖNETİCİ – ÖZEL SEKTÖR
13.   MURAT KÖSE MÜHENDİS
14.   HASAN KARAGÖZ YÖNETİCİ – ÖZEL SEKTÖR
15.   HATİCE DEMİRTAŞ AVUKAT
16.   HAYDAR ŞAHİN AVUKAT
17.   FATMA COŞAR KARACAN AVUKAT
18.   MEHMET ALİ CANLI AVUKAT

ANKARA 2 MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1.       EMRULLAH İŞLER ÖĞRETİM ÜYESİ
2.       AHMET İYİMAYA AVUKAT
3.       LÜTFİYE SELVA ÇAM MÜHENDİS
4.       VEDAT BİLGİN ÖĞRETİM ÜYESİ
5.       AYDIN ÜNAL GAZETECİ / YAZAR
6.       AYHAN YILMAZ SERBEST/ÖZEL
7.       MAHMUT SAMİ MALLI MÜHENDİS
8.       NEVZAT CEYLAN YÖNETİCİ – ÖZEL SEKTÖR
9.       AHMET BABA MALİ MÜŞAVİR
10.   NURİ ELİBOL GAZETECİ / YAZAR
11.   ADEM CEYLAN YÖNETİCİ – KAMU
12.   SELİM CERRAH YÖNETİCİ – ÖZEL SEKTÖR
13.   BÜLENT YAĞMUR AVUKAT
14.   NESLİHAN CENK MÜHENDİS

ANTALYA MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1.       LÜTFİ ELVAN EKONOMİST
2.       MUSTAFA KÖSE AVUKAT
3.       HÜSEYİN SAMANİ MÜHENDİS
4.       GÖKCEN ÖZDOĞAN ENÇ HALKLA İLİŞKİLER UZMANI
5.       SENA NUR ÇELİK AVUKAT
6.       İBRAHİM AYDIN MÜHENDİS
7.       ATAY USLU YÖNETİCİ – KAMU
8.       İBRAHİM TÜRKİŞ MALİ MÜŞAVİR
9.       NEVİN KORKMAZ ZOR AVUKAT
10.   HAKKI BEŞKAZALI AVUKAT
11.   ERCAN MEKTEPLİOĞLU SERBEST/ÖZEL
12.   İZZET YILMAZ DİŞ HEKİMİ
13.   MURTAZA TAMYÜREK YÖNETİCİ – KAMU
14.   MUSTAFA AKDENİZ VETERİNER HEKİMİ

ARDAHAN MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1.       ORHAN ATALAY ÖĞRETİM ÜYESİ
2.       YUNUS BAYDAR VETERİNER HEKİMİ

ARTVİN MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1.       İSRAFİL KIŞLA YÖNETİCİ – ÖZEL SEKTÖR
2.       VEDAT KİBAR MALİ MÜŞAVİR

AYDIN MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1.       MEHMET SADIK ATAY MÜHENDİS
2.       ABDURRAHMAN ÖZ AVUKAT
3.       ZEYNEP ARMAĞAN USLU ÖĞRETİM ÜYESİ
4.       MUSTAFA SAVAŞ YÖNETİCİ – ÖZEL SEKTÖR
5.       METİN YAVUZ YÖNETİCİ – ÖZEL SEKTÖR
6.       ERSİN ESENLİK MÜHENDİS
7.       CENGİZ ALTINTAŞ ÖĞRETMEN

BALIKESİR MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1.       MAHMUT POYRAZLI AVUKAT
2.       SEMA KIRCI DANIŞMAN
3.       ALİ AYDINLIOĞLU ÖĞRETMEN
4.       AYŞE KARDAŞ SİYASET BİLİMCİ
5.       KASIM BOSTAN MEMUR
6.       MEHMET BAYYİĞİT ÖĞRETİM ÜYESİ
7.       HİLAL DEMİRÖZER SERBEST/ÖZEL
8.       MUSTAFA CANBEY GAZETECİ / YAZAR

BARTIN MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1.       YILMAZ TUNÇ AVUKAT
2.       MUSTAFA YELKENCİ YÖNETİCİ – ÖZEL SEKTÖR

BATMAN MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1.       ZİVER ÖZDEMİR MÜHENDİS
2.       MEHMET EMİN EKMEN AVUKAT
3.       MURAT GÜNEŞTEKİN MÜHENDİS
4.       ADİLE GÜRBÜZ AVUKAT

BAYBURT MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1.       NACİ AĞBAL YÖNETİCİ – KAMU
2.       BÜNYAMİN ÖZBEK MÜHENDİS

BİLECİK MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1.       HALİL ELDEMİR MÜHENDİS
2.       RAMAZAN KURTULMUŞ EMEKLİ

BİNGÖL MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1.       ŞEBNEM KOCAKELÇİ YÖNETİCİ – ÖZEL SEKTÖR
2.       ENVER FEHMİOĞLU ÖĞRETMEN
3.       FEYZİ BERDİBEK SERBEST/ÖZEL
BİTLİS MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1.       VEDAT DEMİRÖZ MALİ MÜŞAVİR
2.       EDİP SAFTER GAYDALI EKONOMİST
3.       FATİH KADİRİOĞLU MÜHENDİS

BOLU MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1.       ALİ ERCOŞKUN YÖNETİCİ – ÖZEL SEKTÖR
2.       FEHMİ KÜPÇÜ AVUKAT
3.       MEHMET EMİN GÜZ AVUKAT

BURDUR MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1.       REŞAT PETEK AVUKAT
2.       İBRAHİM EKİCİ SERBEST/ÖZEL
3.       KAMİL ÖZCAN SERBEST/ÖZEL

BURSA MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1.       MEHMET MÜEZZİNOĞLU DOKTOR
2.       EMİNE YAVUZ GÖZGEÇ AVUKAT
3.       CEMALETTİN KANİ TORUN DOKTOR
4.       HÜSEYİN ŞAHİN YÖNETİCİ – ÖZEL SEKTÖR
5.       İSMET SU AVUKAT
6.       HAKAN ÇAVUŞOĞLU AVUKAT
7.       ÖNDER MATLI SERBEST/ÖZEL
8.       ZEKERİYA BİRKAN AVUKAT
9.       BENNUR KARABURUN SERBEST/ÖZEL
10.   GÜRSEL DÖNMEZ MEMUR
11.   YÜKSEL YENİ YÖNETİCİ – KAMU
12.   NİHAT NASIR GAZETECİ / YAZAR
13.   HARUN AKIN YÖNETİCİ – ÖZEL SEKTÖR
14.   AHMET KILIÇ DANIŞMAN
15.   OSMAN MESTEN AVUKAT
16.   HALİDE SERPİL ŞAHİN ECZACI
17.   CEMİLE YİĞİT YÖNETİCİ – ÖZEL SEKTÖR
18.   SALİH BAŞPARMAK EĞİTMEN

ÇANAKKALE MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1.       BÜLENT TURAN AVUKAT
2.       İSMAİL KAŞDEMİR AVUKAT
3.       JÜLİDE İSKENDEROĞLU TEKNİKER
4.       SEBAHATTİN GÜNER AVUKAT

ÇANKIRI MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1.       MUHAMMET EMİN AKBAŞOĞLU AVUKAT
2.       HÜSEYİN FİLİZ YÖNETİCİ – ÖZEL SEKTÖR

ÇORUM MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1.       SALİM USLU YÖNETİCİ – ÖZEL SEKTÖR
2.       CAHİT BAĞCI SOSYOLOG
3.       LÜTFİYE İLKSEN CERİTOĞLU KURT ECZACI
4.       AHMET SAMİ CEYLAN MÜHENDİS

DENİZLİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1.       NİHAT ZEYBEKCİ İŞADAMI
2.       MEHMET YÜKSEL İŞADAMI
3.       BİLAL UÇAR AVUKAT
4.       NURCAN DALBUDAK YÖNETİCİ – ÖZEL SEKTÖR
5.       OSMAN YÜCELİŞ MÜHENDİS
6.       EMİN OKKAYA VETERİNER HEKİMİ
7.       PERAL ULUKÖY ECZACI

DİYARBAKIR MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1.       CEVDET YILMAZ BÜROKRAT
2.       MEHMET SELİM ENSARİOĞLU ÇİFTÇİ
3.       SEYYİT HAŞIM HAŞİMİ EMEKLİ
4.       OYA ERONAT MÜHENDİS
5.       FAZIL HÜSNÜ ERDEM ÖĞRETİM ÜYESİ
6.       ABDURRAHMAN KURT MÜHENDİS
7.       ALİ İHSAN MERDANOĞLU ÇİFTÇİ
8.       MUSTAFA ELGÖRMÜŞ İKTİSATÇI
9.       NETİCE ARSLAN ÖĞRETMEN
10.   ALAATTİN PARLAK SANATÇI
11.   ABBAS BARIŞ YÖNETİCİ – KAMU

DÜZCE MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1.       FARUK ÖZLÜ MÜHENDİS
2.       FEVAİ ARSLAN İŞADAMI
3.       AYŞE KEŞİR MÜŞAVİR

EDİRNE MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1.       ŞEMSETTİN EMİR
2.       FATMA AKSAL EKONOMİST
3.       MUSTAFA OKUR SERBEST/ÖZEL

ELAZIĞ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1.       ŞUAY ALPAY AVUKAT
2.       METİN BULUT YÖNETİCİ – ÖZEL SEKTÖR
3.       SERPİL BULUT ÖĞRETİM ÜYESİ
4.       ÖMER SERDAR AVUKAT

ERZİNCAN MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1.       TALHA EROL DURMAZ DOKTOR
2.       SERKAN BAYRAM AVUKAT

ERZURUM MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1.       EFKAN ALA MÜLKİ İDARE AMİRİ
2.       ADNAN YILMAZ BÜROKRAT
3.       ZEHRA TAŞKESENLİOĞLU EKONOMİST
4.       İBRAHİM AYDEMİR MALİ MÜŞAVİR
5.       ABDURRAHİM FIRAT AVUKAT
6.       ZAFER TARİKDAROĞLU EĞİTMEN
ESKİŞEHİR MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1.       NABİ AVCI ÖĞRETİM ÜYESİ
2.       SALİH KOCA MÜHENDİS
3.       EMİNE NUR GÜNAY EKONOMİST
4.       MUSTAFA KEMAL BİÇERLİ ÖĞRETİM GÖREVLİSİ
5.       YETKİN TETİK SERBEST/ÖZEL
6.       ALİ DEMİREL SERBEST/ÖZEL

GAZİANTEP MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1.       MEHMET ŞİMŞEK EKONOMİST
2.       ABDULHAMİT GÜL AVUKAT
3.       ŞAMİL TAYYAR GAZETECİ / YAZAR
4.       CANAN CANDEMİR ÇELİK AVUKAT
5.       ABDULLAH NEJAT KOÇER YÖNETİCİ – ÖZEL SEKTÖR
6.       MEHMET ERDOĞAN YÖNETİCİ – ÖZEL SEKTÖR
7.       SERPİL KAVRAK AVUKAT
8.       ALİ ŞAHİN ULUSLARARASI İLİŞKİLER UZMANI
9.       FİKRET MURAT TURAL ÖĞRETMEN
10.   YUSUF ERDEM GÜZELBEY MİMAR
11.   MEHMET MENDERES KARADUMAN SERBEST/ÖZEL
12.   MUHAMMED HAKAN TANRIÖVER MEMUR

GİRESUN MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1.       TURHAN ALÇELİK DOKTOR
2.       ADEM TATLI VETERİNER HEKİMİ
3.       MEHMET GELDİ MÜHENDİS
4.       HATİCE KOCAOĞLU ECZACI

GÜMÜŞHANE MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1.       KEMALETTİN AYDIN ÖĞRETİM ÜYESİ
2.       FERAMUZ ÜSTÜN MALİ MÜŞAVİR

HAKKARİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1.       OSMAN KIZILBAN SERBEST/ÖZEL
2.       RÜSTEM ZEYDAN DOKTOR
3.       MEHMET ERTUŞ YÖNETİCİ – ÖZEL SEKTÖR

HATAY MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1.       ADEM YEŞİLDAL AVUKAT
2.       ORHAN KARASAYAR MÜHENDİS
3.       MEHMET ÖNTÜRK İŞADAMI
4.       MEHMET ALĞAN SERBEST/ÖZEL
5.       HACI BAYRAM TÜRKOĞLU İKTİSATÇI
6.       TÜLİN DURGUN YETİM DOKTOR
7.       İBRAHİM NACİ YAPAR MÜHENDİS
8.       MEHMET HACIOĞLU ÇİFTÇİ
9.       CANAN KAHRAMAN MÜHENDİS
10.   AHMET DEMİRTAŞ MÜHENDİS

IĞDIR MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1.       FERDİ TURAN YÖNETİCİ – ÖZEL SEKTÖR
2.       CENGİZ ŞEYRAN DANIŞMAN
ISPARTA MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1.       SÜREYYA SADİ BİLGİÇ EKONOMİST
2.       RECEP ÖZEL AVUKAT
3.       İSMAİL ÖZDEMİR BÜROKRAT
4.       AYŞE USTA İŞKADINI

İSTANBUL 1 MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1.       İDRİS GÜLLÜCE MÜHENDİS
2.        MİHRİMAH BELMA SATIR AVUKAT
3.        EROL KAYA SERBEST/ÖZEL
4.        AHMET BERAT ÇONKAR YÖNETİCİ – ÖZEL SEKTÖR
5.        OSMAN CAN ÖĞRETİM ÜYESİ
6.       BERAT ALBAYRAK ÖĞRETİM ÜYESİ
7.        İSMET UÇMA GAZETECİ / YAZAR
8.        METİN KÜLÜNK MÜHENDİS
9.        RAVZA KAVAKCI KAN ÖĞRETİM GÖREVLİSİ
10.     ERKAN KANDEMİR MÜHENDİS
11.     ALEV DEDEGİL YÖNETİCİ – ÖZEL SEKTÖR
12.     MEHMET ALİ PULCU DİŞ HEKİMİ
13.     HASAN SERT MÜHENDİS
14.     HÜSEYİN YAYMAN GAZETECİ / YAZAR
15.     OSMAN BOYRAZ MÜHENDİS
16.     FAİK IŞIK AVUKAT
17.     HULUSİ ŞENTÜRK MÜHENDİS
18.     ŞEYMA DÖĞÜCÜ AVUKAT
19.     BİLAL TOPÇU MUHASEBECİ
20.     RABİA İLHAN AVUKAT
21.     FATMA VARANK MİMAR
22.     ADEM SEFER MÜHENDİS
23.     HURŞİT YILDIRIM AVUKAT
24.     FAHRİ YASİN ŞENER İKTİSATÇI
25.     PINAR KANDEMİR HACIBEKTAŞOĞLU AVUKAT
26.     AYŞE KARTAL MUHASEBECİ
27.     MUSTAFA DEMİRAL AVUKAT
28.     MUSTAFA ÖZMEN YÖNETİCİ – ÖZEL SEKTÖR
29.     ESMA ERSİN SERBEST/ÖZEL
30.     ALİM ERDEMİR YÖNETİCİ – KAMU
31.     COŞKUN KOÇ ECZACI

İSTANBUL 2 MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1.       VOLKAN BOZKIR DİPLOMAT
2.       AYŞE NUR BAHÇEKAPILI AVUKAT
3.       EKREM ERDEM SERBEST/ÖZEL
4.       AZİZ BABUŞCU MALİ MÜŞAVİR
5.       DURMUŞ ALİ SARIKAYA MÜŞAVİR
6.       ETHEM TOLGA ÖĞRETİM ÜYESİ
7.       ŞİRİN ÜNAL ORDU MENSUBU
8.       FATMA BENLİ AVUKAT
9.       HÜSEYİN BÜRGE ÖĞRETMEN
10.   SEVİM SAVAŞER ÖĞRETİM ÜYESİ
11.   HAYDAR ALİ YILDIZ AVUKAT
12.   MARKAR ESEYAN GAZETECİ / YAZAR
13.   OKTAY SARAL MÜHENDİS
14.   AHMET HALDUN ERTÜRK DOKTOR
15.   AHMET BAHA ÖĞÜTKEN MALİ MÜŞAVİR
16.   AHMET HAMDİ ÇAMLI GAZETECİ / YAZAR
17.   HÜSEYİN HÜSNÜ KILIÇ GAZETECİ / YAZAR
18.   İBRAHİM SOLMAZ YÖNETİCİ – ÖZEL SEKTÖR
19.   BEDRİ BAŞ SERBEST/ÖZEL
20.   İSMAİL ERGÜNEŞ AVUKAT
21.   MEHMET ER SERBEST/ÖZEL
22.   PERİHAN TOĞAY SERBEST/ÖZEL
23.   MUHARREM BALTACI SERBEST/ÖZEL
24.   REŞİDE YÜKSEL DOKTOR
25.   MAHMUT DOĞAN ÖĞRETİM ÜYESİ
26.   SÜLEYMAN ENES KILIÇ MÜHENDİS

İSTANBUL 3 MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1.       MUSTAFA ŞENTOP ÖĞRETİM ÜYESİ
2.       ÖZLEM ZENGİN AVUKAT
3.       FEYZULLAH KIYIKLIK AVUKAT
4.       MEHMET MUŞ EKONOMİST
5.       MEHMET DOĞAN KUBAT AVUKAT
6.       TÜLAY KAYNARCA GAZETECİ / YAZAR
7.       ABDURRAHİM BOYNUKALIN ÖĞRETİM GÖREVLİSİ
8.       HARUN KARACA MUHASEBECİ
9.       UĞUR IŞILAK SANATÇI
10.   MUSTAFA YENEROĞLU AVUKAT
11.   MUSTAFA AFŞIN YAZICIOĞLU MÜHENDİS
12.   MEHMET METİNER GAZETECİ / YAZAR
13.   HALİS DALKILIÇ İKTİSATÇI
14.   MAHMUT ÖVÜR GAZETECİ / YAZAR
15.   YILDIZ SEFERİNOĞLU AVUKAT
16.   FATMA BETÜL SAYAN KAYA MÜHENDİS
17.   TÜLİN MAZLUMOĞLU KESTANE DİŞ HEKİMİ
18.   MEHMET BAYKAN AVUKAT
19.   RESUL KURT ÖĞRETİM GÖREVLİSİ
20.   BETÜL BİRER SERBEST/ÖZEL
21.   ABDULLAH BAŞCI YÖNETİCİ – ÖZEL SEKTÖR
22.   ZEYNEP İŞCEN ÇEVİKER SAĞLIK GÖREVLİSİ
23.   CELAL BABAYİĞİT AVUKAT
24.   HAKAN BAHADIR ÖĞRETİM ÜYESİ
25.   HATİCE KÜBRA ÖZTÜRK GAZETECİ / YAZAR
26.   YEŞİL AYTULUM TURUT SERBEST/ÖZEL
27.   YASİN ZÜLBAHAROĞLU SERBEST/ÖZEL
28.   ABDULLAH SADIKSOY YÖNETİCİ – ÖZEL SEKTÖR
29.   ARİF KALMAZ YÖNETİCİ – ÖZEL SEKTÖR
30.   FATMA NUR YAVUZ SERBEST/ÖZEL
31.   FEVZİ DURMUŞ YÖNETİCİ – ÖZEL SEKTÖR

İZMİR 1 MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1.       VEYSEL EROĞLU ÖĞRETİM ÜYESİ
2.       FATMA SENİHA NÜKHET HOTAR ÖĞRETİM ÜYESİ
3.       CEMİL ŞEBOY MİMAR
4.       HÜSEYİN KOCABIYIK GAZETECİ / YAZAR
5.       OZAN CEYHUN SERBEST/ÖZEL
6.       NECİP NASIR MÜHENDİS
7.       CEMAL BEKLE SOSYOLOG
8.       MAHMUT ATİLLA KAYA AVUKAT
9.       BEDİHA TÜRKYILMAZ DOKTOR
10.   TALİP UZUN MEMUR
11.   KAZIM ERTEN MEMUR
12.   ÖMER SERTBAŞ MÜHENDİS
13.   GÜRBÜZ AKBULUT YÖNETİCİ – KAMU

İZMİR 2 MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1.       MUSTAFA İBRAHİM TURHAN YÖNETİCİ – ÖZEL SEKTÖR
2.       NESRİN ULEMA ECZACI
3.       HAMZA DAĞ AVUKAT
4.       KEREM ALİ SÜREKLİ AVUKAT
5.       DURMUŞ BOZTUĞ ÖĞRETİM ÜYESİ
6.       MEHMET BAYINDIR DOKTOR
7.       SAVCI SAYAN EKONOMİST
8.       NEŞE GÜRÇAY SERBEST/ÖZEL
9.       TANSU KAYA MÜHENDİS
10.   BİLAL KIRKPINAR YÖNETİCİ – ÖZEL SEKTÖR
11.   ESRA ALADAĞ DİŞ HEKİMİ
12.   ALİ HADİM ÇİFTÇİ
13.   MÜJDE ÇELİK SERBEST/ÖZEL

KAHRAMANMARAŞ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1.       MAHİR ÜNAL BÜROKRAT
2.       NURSEL REYHANLIOĞLU ECZACI
3.       VEYSİ KAYNAK AVUKAT
4.       SEVDE BAYAZIT KAÇAR İŞKADINI
5.       MEHMET UĞUR DİLİPAK MÜHENDİS
6.       MEHMET İLKER ÇİTİL DOKTOR
7.       TÜRK İSLAM KARAKOÇ AVUKAT
8.       İMRAN KILIÇ İLAHİYATÇI

KARABÜK MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1.       OSMAN KAHVECİ MÜHENDİS
2.       SEDAT NAMAL YÖNETİCİ – ÖZEL SEKTÖR

KARAMAN MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1.       RECEP KONUK ÖĞRETMEN
2.       RECEP ŞEKER DOKTOR
KARS MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1.       MEHMET UÇUM AVUKAT
2.       YUSUF SELAHATTİN BEYRİBEY DOKTOR
3.       ENSAR ERDOĞDU AVUKAT

KASTAMONU MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1.       MUSTAFA GÖKHAN GÜLŞEN ECZACI
2.       METİN ÇELİK AVUKAT
3.       ZAFER NALBANTOĞLU MÜHENDİS

KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1.       MEHMET ÖZHASEKİ AVUKAT
2.       AHMET DOĞAN ÖĞRETİM ÜYESİ
3.       YAŞAR KARAYEL MÜŞAVİR
4.       KEMAL TEKDEN DOKTOR
5.       HAVVA TALAY ÇALIŞ DOKTOR
6.       HALİL ERGEN MEMUR
7.       İSMAİL TAMER DOKTOR
8.       AVŞAR ASLAN YÖNETİCİ – KAMU
9.       AYDIN KALKAN ÖĞRETMEN

KIRIKKALE MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1.       OĞUZ KAĞAN KÖKSAL MÜLKİ İDARE AMİRİ
2.       RAMAZAN CAN AVUKAT
3.       ABDULLAH ÖZTÜRK SERBEST/ÖZEL
KIRKLARELİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1.       HAMDİ IRMAK YÖNETİCİ – ÖZEL SEKTÖR
2.       VOLKAN GÖÇ MÜHENDİS
3.       AYTAÇ AKSOY MÜHENDİS

KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1.       SALİH ÇETİNKAYA AVUKAT
2.       HACI TURAN YÖNETİCİ – ÖZEL SEKTÖR

KİLİS MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1.       REŞİT POLAT ECZACI
2.       AHMET SALİH DAL YÖNETİCİ – ÖZEL SEKTÖR

KOCAELİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1.       FİKRİ IŞIK ÖĞRETMEN
2.       RADİYE SEZER KATIRCIOĞLU YÖNETİCİ – ÖZEL SEKTÖR
3.       ZEKİ AYGÜN MÜHENDİS
4.       İLYAS ŞEKER MÜHENDİS
5.       MEHMET AKİF YILMAZ ÖĞRETMEN
6.       CEMALETTİN KAFLI AVUKAT
7.       SAMİ ÇAKIR SERBEST/ÖZEL
8.       AYŞE MÜGE OLŞEN ECZACI
9.       HALİT ÇOKAN AVUKAT
10.   YALÇIN COŞTUR MALİ MÜŞAVİR
11.   YAHYA COŞKUN GAZETECİ / YAZAR

KONYA MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1.       AHMET DAVUTOĞLU ÖĞRETİM ÜYESİ
2.       MUSTAFA BALOĞLU DOKTOR
3.       HÜSNÜYE ERDOĞAN DOKTOR
4.       ZİYA ALTUNYALDIZ MÜSTEŞAR
5.       MUHAMMET UĞUR KALELİ YÖNETİCİ – KAMU
6.       LEYLA ŞAHİN USTA DOKTOR
7.       MEHMET BABAOĞLU ÖĞRETİM ÜYESİ
8.       ABDULLAH AĞRALI DOKTOR
9.       HALİL ETYEMEZ EĞİTMEN
10.   RÜVEYDE GÜLSEREN IŞIK PİSİKOLOG
11.   HACI AHMET ÖZDEMİR ÖĞRETİM ÜYESİ
12.   ÖMER ÜNAL YÖNETİCİ – ÖZEL SEKTÖR
13.   MUSTAFA KAYA MEMUR
14.   ÖMER FARUK KANIK MÜHENDİS
KÜTAHYA MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1.       MUSTAFA ŞÜKRÜ NAZLI MÜHENDİS
2.       VURAL KAVUNCU ÖĞRETİM ÜYESİ
3.       İSHAK GAZEL AVUKAT
4.       AHMET TAN MALİ MÜŞAVİR

MALATYA MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1.       ÖZNUR ÇALIK ECZACI
2.       TAHA ÖZHAN MÜŞAVİR
3.       MUSTAFA ŞAHİN EĞİTMEN
4.       NURETTİN YAŞAR YÖNETİCİ – ÖZEL SEKTÖR
5.       BÜLENT TÜFENKCİ AVUKAT
6.       BAYRAM TAŞKIN AVUKAT
MANİSA MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1.       RECAİ BERBER MALİ MÜŞAVİR
2.       UĞUR AYDEMİR MALİ MÜŞAVİR
3.       SELÇUK ÖZDAĞ ÖĞRETİM ÜYESİ
4.       MURAT BAYBATUR SERBEST/ÖZEL
5.       ŞULE TUNALI YÖNETİCİ – ÖZEL SEKTÖR
6.       İSMAİL BİLEN AVUKAT
7.       MUSA YILMAZ YÖNETİCİ – KAMU
8.       GÜZİDE İÇEN KASAP MİMAR
9.       BİLAL TEMEL AVUKAT

MARDİN MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1.       ORHAN MİROĞLU ÖĞRETMEN
2.       GÖNÜL BEKİN ŞAHKULUBEY ECZACI
3.       MEHMET VEJDİ KAHRAMAN YÖNETİCİ – ÖZEL SEKTÖR
4.       ABDULLAH ERİN YÖNETİCİ – KAMU
5.       CENGİZ DEMİRKAYA EĞİTMEN
6.       MEHMET EMİN DENİZ SERBEST/ÖZEL

MERSİN MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1.       MUSTAFA MUHAMMET GÜLTAK ECZACI
2.       YILMAZ TEZCAN DOKTOR
3.       MUHSİN KIZILKAYA GAZETECİ / YAZAR
4.       ZEYNEP GÜL YILMAZ AVUKAT
5.       İBRAHİM GÜL SERBEST/ÖZEL
6.       ARİF YILDIRIM YÖNETİCİ – KAMU
7.       MEHMET EMİN KAPLAN AVUKAT
8.       PINAR NAR AVUKAT
9.       CEMAL BALKAYA SERBEST/ÖZEL
10.   ABDULLAH KUZ ÖĞRETMEN
11.   MEHMET TAŞKIRAN MALİ MÜŞAVİR

MUĞLA MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1.       HASAN ÖZYER SERBEST/ÖZEL
2.       HASAN KÖKTEN MÜHENDİS
3.       ELVAN GÖÇER YÖNETİCİ – ÖZEL SEKTÖR
4.       MEHMET YAVUZ DEMİR YÖNETİCİ – KAMU
5.       MUHİTTİN KAYABAŞ MÜHENDİS
6.       ÖZBEN YELDA EROL GÖKCAN YÖNETİCİ – ÖZEL SEKTÖR

MUŞ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1.       MEHMET EMİN ŞİMŞEK MÜHENDİS
2.       ABDULSELAM ER EĞİTMEN
3.       HALİS SALTIK YÖNETİCİ – ÖZEL SEKTÖR

NEVŞEHİR MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1.       MUSTAFA AÇIKGÖZ ECZACI
2.       MURAT GÖKTÜRK AVUKAT
3.       EBUBEKİR GİZLİGİDER AVUKAT

NİĞDE MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1.       ALPASLAN KAVAKLIOĞLU MÜLKİ İDARE AMİRİ
2.       ERDOĞAN ÖZEGEN YÖNETİCİ – ÖZEL SEKTÖR
3.       YAŞAR ATAÇ YÖNETİCİ – ÖZEL SEKTÖR

ORDU MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1.       NUMAN KURTULMUŞ ÖĞRETİM ÜYESİ
2.       OKTAY ÇANAK AVUKAT
3.       İHSAN ŞENER YÖNETİCİ – KAMU
4.       AYŞE NİLGÜN TOMAKİN AVUKAT
5.       ŞAKİR ÇOBAN YÖNETİCİ – ÖZEL SEKTÖR

OSMANİYE MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1.       SUAT ÖNAL MÜHENDİS
2.       MÜCAHİT DURMUŞOĞLU YÖNETİCİ – KAMU
3.       MEHMET SARI EMEKLİ
4.       EMİR HASAN ARSLANTAŞ AVUKAT

RİZE MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1.       HASAN KARAL İLAHİYATÇI
2.       HİKMET AYAR MALİ MÜŞAVİR
3.       OSMAN AŞKIN BAK MÜHENDİS

SAKARYA MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1.       AYŞENUR İSLAM ÖGRETİM ÜYESİ
2.       MUSTAFA İSEN ÖĞRETİM ÜYESİ
3.       ALİ İHSAN YAVUZ AVUKAT
4.       RECEP UNCUOĞLU MÜHENDİS
5.       ALİ İNCİ ÖĞRETMEN
6.       RECEP HACIEYÜPOĞLU AVUKAT
7.       BİLGEHAN DOĞRU DOKTOR

SAMSUN MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1.       AKİF ÇAĞATAY KILIÇ SİYASET BİLİMCİ
2.       AHMET DEMİRCAN DOKTOR
3.       FUAT KÖKTAŞ YÖNETİCİ – ÖZEL SEKTÖR
4.       ÇİĞDEM KARAASLAN MİMAR
5.       HASAN BASRİ KURT YÖNETİCİ – ÖZEL SEKTÖR
6.       KAMURAN ÖZDEN MÜSTEŞAR
7.       YILMAZ HOCAOĞLU AVUKAT
8.       HÜSEYİN AVNİ ÇATAL MÜHENDİS
9.       ADEM TUNCER YÖNETİCİ – ÖZEL SEKTÖR

SİİRT MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1.       YASİN AKTAY ÖĞRETİM ÜYESİ
2.       HAŞİM TAŞKIRAN YÖNETİCİ – ÖZEL SEKTÖR
3.       ALİ İLBAŞ YÖNETİCİ – ÖZEL SEKTÖR

SİNOP MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1.       CENGİZ TOKMAK YÖNETİCİ – ÖZEL SEKTÖR
2.       NAZIM MAVİŞ SERBEST/ÖZEL

SİVAS MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1.       İSMET YILMAZ AVUKAT
2.       HİLMİ BİLGİN AVUKAT
3.       SELİM DURSUN MÜHENDİS
4.       ADEM YILDIRIM AVUKAT
5.       YALÇIN ÖZDEMİR SERBEST / ÖZEL

ŞANLIURFA MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1.       NUREDDİN NEBATİ YÖNETİCİ – ÖZEL SEKTÖR
2.       MEHMET KASIM GÜLPINAR ÇİFTÇİ
3.       SEYİT EYYÜPOĞLU ÇİFTÇİ
4.       MAZHAR BAĞLI SOSYOLOG
5.       HALİL ÖZCAN ÖĞRETİM ÜYESİ
6.       HAMİDE SÜRÜCÜ MÜHENDİS
7.       AHMET EŞREF FAKIBABA DOKTOR
8.       MEHMET AKYÜREK YÖNETİCİ – ÖZEL SEKTÖR
9.       MAHMUT KAÇAR MÜHENDİS
10.   YUSUF EĞİLMEZ AVUKAT
11.   YILDIZ KONAL SÜSLÜ PİSİKOLOG
12.   ABDULLAH YEŞİL MALİ MÜŞAVİR

ŞIRNAK MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1.       ARSLAN TATAR YÖNETİCİ – ÖZEL SEKTÖR
2.       ADNAN ŞIK SERBEST/ÖZEL
3.       LEZGİN ADIYAMAN YÖNETİCİ – ÖZEL SEKTÖR
4.       RİZGİN BİRLİK YÖNETİCİ – ÖZEL SEKTÖR

TEKİRDAĞ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1.       MUSTAFA YEL MÜLKİ İDARE AMİRİ
2.       AYŞE DOĞAN DİŞ HEKİMİ
3.       METİN AKGÜN YÖNETİCİ – ÖZEL SEKTÖR
4.       EYÜP KANAR SERBEST/ÖZEL
5.       HAKAN SUNAL DOKTOR
6.       AHMET ÜZGÜN ÖĞRETMEN

TOKAT MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1.       COŞKUN ÇAKIR ÖĞRETİM ÜYESİ
2.       CELİL GÖÇER DOKTOR
3.       FATMA GAYE GÜLER SERBEST/ÖZEL
4.       FATİH AKGÜN AVUKAT
5.       MUSTAFA ARSLAN AVUKAT

TRABZON MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1.       SÜLEYMAN SOYLU SERBEST/ÖZEL
2.       MUHAMMET BALTA MÜHENDİS
3.       AYŞE SULA KÖSEOĞLU AVUKAT
4.       ADNAN GÜNNAR DİŞ HEKİMİ
5.       NİHAT TOSUN DOKTOR
6.       SALİH CORA AVUKAT

TUNCELİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1.       MEHMET TUNÇ MÜHENDİS
2.       ALİ ULVİ SEYREK AVUKAT

UŞAK MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1.       MEHMET ALTAY AVUKAT
2.       EYÜP GÖKHAN ÖZEKİN MİMAR
3.       HÜSEYİN KESKİN YÖNETİCİ – ÖZEL SEKTÖR

VAN MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1.       BURHAN KAYATÜRK MÜHENDİS
2.       ÖMER ÇAHA ÖĞRETİM ÜYESİ
3.       NAHİDE HAKAN AVUKAT
4.       FARUK ALPASLAN YÖNETİCİ – ÖZEL SEKTÖR
5.       HAMDULLAH ŞEVLİ ÖĞRETİM ÜYESİ
6.       ÖZGE BURAK DEGER EĞİTMEN
7.       YAKUP ALADAĞ ÖĞRETMEN
8.       NİZAMETTİN AĞAR MÜŞAVİR

YALOVA MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1.       FİKRİ DEMİREL ÖĞRETMEN
2.       MEHMET DEMİRHAN SERBEST/ÖZEL

YOZGAT MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1.       ABDULKADİR AKGÜL SERBEST/ÖZEL
2.       ERTUĞRUL SOYSAL DOKTOR
3.       YUSUF BAŞER AVUKAT
4.       İSKENDER MİNAR AVUKAT

ZONGULDAK MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1.       HÜSEYİN ÖZBAKIR SAVCI
2.       FARUK ÇATUROĞLU EKONOMİST
3.       ÖZCAN ULUPINAR SERBEST/ÖZEL
4.       EMİNE ÇİFT YÖNETİCİ – ÖZEL SEKTÖR
5.       AKIN KAYMAK EKONOMİST
CUMHURİYET HALK PARTİSİ 2015 SEÇİMLERİ ADAYLAR TAM LİSTE:

ADANA 1 ELİF DOĞAN TÜRKMEN ÜNİVERSİTE AVUKAT
ADANA 2 ZÜLFİKAR İNÖNÜ TÜMER ÜNİVERSİTE SERBEST
ADANA 3 İBRAHİM ÖZDİŞ ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
ADANA 4 AYDIN USLUPEHLİVAN ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
ADANA 5 MUSTAFA KEMAL ÖZKAN ÜNİVERSİTE DOKTOR
ADANA 6 MÜZEYYEN ŞEVKİN ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
ADANA 7 RIZA METE ÜNİVERSİTE DOKTOR
ADANA 8 AHMET ADIGÜZEL ÜNİVERSİTE DOKTOR
ADANA 9 ABDULLAH SEDAT DOĞAN ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
ADANA 10 RUKİYE ÇİNKILIÇ ÜNİVERSİTE AVUKAT
ADANA 11 AKİF KEMAL AKAY ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
ADANA 12 MUSTAFA BİLGİLİOĞLU ÜNİVERSİTE DİŞ HEKİMİ
ADANA 13 YÜKSEL KARAASLAN ÜNİVERSİTE MALİ MÜŞAVİR
ADANA 14 ORHAN SÜMER LİSE SERBEST

ADIYAMAN 1 MEHMET SELÇUK TABAK ÜNİVERSİTE DOKTOR
ADIYAMAN 2 ABDURRAHMAN TUTDERE ÜNİVERSİTE AVUKAT
ADIYAMAN 3 FATMA ULUBEY YÜKSEKOKUL GAZETECİ
ADIYAMAN 4 MEHMET KARAHAN İLKOKUL İŞADAMI
ADIYAMAN 5 KARİP BOZKURT LİSE SERBEST

AFYONKARAHİSAR 1 BURCU KAYIKCI ÜNİVERSİTE AVUKAT
AFYONKARAHİSAR 2 MEHMET ALİ ECER ÜNİVERSİTE DOKTOR
AFYONKARAHİSAR 3 MEHMET TUĞRUL AKKUŞ LİSE TİCARET
AFYONKARAHİSAR 4 YALÇIN GÖRGÖZ LİSE SERBEST
AFYONKARAHİSAR 5 BEKİR KASAP ÜNİVERSİTE MEMUR

AĞRI 1 CEMİL ERHAN ÜNİVERSİTE AVUKAT
AĞRI 2 MUHAMMED NİDAİ ÖZMEN ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ
AĞRI 3 MEHMET SIDDIK YEL İLKOKUL EMEKLİ
AĞRI 4 ERKAN SAYAN YÜKSEKOKUL ESNAF

AKSARAY 1 MEHMET ÖZTÜRK ÜNİVERSİTE ECZACI
AKSARAY 2 HAŞMET TEKİN ÖKÇE ÜNİVERSİTE EMEKLİ

AKSARAY 3 MEHMET ALİ TOPAÇ İLKOKUL EMEKLİ

AMASYA 1 MUSTAFA TUNCER ÜNİVERSİTE AVUKAT
AMASYA 2 RAMİS TOPAL LİSE İŞADAMI
AMASYA 3 DEVRİM ERSOY ÜNİVERSİTE TİCARET

ANKARA 1. Bölge 1 AYŞE GÜLSÜN BİLGEHAN ÜNİVERSİTE ÖĞRETİM GÖREVLİSİ
ANKARA 1. Bölge 2 NECATİ YILMAZ ÜNİVERSİTE AVUKAT
ANKARA 1. Bölge 3 TEKİN BİNGÖL ÜNİVERSİTE DOKTOR
ANKARA 1. Bölge 4 AYLİN NAZLIAKA ÜNİVERSİTE İŞKADINI
ANKARA 1. Bölge 5 LEVENT GÖK ÜNİVERSİTE AVUKAT
ANKARA 1. Bölge 6 ALİ HAYDAR HAKVERDİ ÜNİVERSİTE AVUKAT
ANKARA 1. Bölge 7 BÜLENT KUŞOĞLU ÜNİVERSİTE MALİ MÜŞAVİR
ANKARA 1. Bölge 8 HİKMET TEPE ÜNİVERSİTE AVUKAT
ANKARA 1. Bölge 9 GAMZE TAŞCIER ÜNİVERSİTE ECZACI
ANKARA 1. Bölge 10 EMRE DOĞAN ÜNİVERSİTE AVUKAT
ANKARA 1. Bölge 11 SELAHATTİN EMRE ÜNİVERSİTE AVUKAT
ANKARA 1. Bölge 12 DURDU ÖZBOLAT LİSE İŞADAMI
ANKARA 1. Bölge 13 SEMA AKSOY ÜNİVERSİTE AVUKAT
ANKARA 1. Bölge 14 KAZIM SÖNMEZ ÜNİVERSİTE EMEKLİ
ANKARA 1. Bölge 15 FARUK ÖZDEMİR ÜNİVERSİTE SENDİKACI
ANKARA 1. Bölge 16 ERDOĞAN KILIÇ ÜNİVERSİTE AVUKAT
ANKARA 1. Bölge 17 BİRSEN TEMİR ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ
ANKARA 1. Bölge 18 İLYAS GÜVEN EROĞLU ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
ANKARA 2. Bölge 1 ŞENAL SARIHAN ÜNİVERSİTE AVUKAT
ANKARA 2. Bölge 2 MURAT EMİR ÜNİVERSİTE AVUKAT
ANKARA 2. Bölge 3 AHMET HALUK KOÇ ÜNİVERSİTE DOKTOR
ANKARA 2. Bölge 4 NİHAT YEŞİL ÜNİVERSİTE SERBEST
ANKARA 2. Bölge 5 ALİRIZA ERBAY ÜNİVERSİTE DOKTOR
ANKARA 2. Bölge 6 CELALETTİN KOÇ LİSE İŞADAMI
ANKARA 2. Bölge 7 SEMRA DİNÇER ÜNİVERSİTE EKONOMİST
ANKARA 2. Bölge 8 BARIŞ OZAN VURAL ÜNİVERSİTE AVUKAT
ANKARA 2. Bölge 9 ALİ YILMAZ ÜNİVERSİTE AVUKAT

ANKARA 2. Bölge 10 SERVET ÜNSAL ÜNİVERSİTE DOKTOR
ANKARA 2. Bölge 11 SELMA ERGEN ÜNİVERSİTE SERBEST
ANKARA 2. Bölge 12 HAYDAR DOĞAN YÜKSEKOKUL EMEKLİ
ANKARA 2. Bölge 13 ABİDİN ŞAHİN YÜKSEK LİSANS AVUKAT
ANKARA 2. Bölge 14 UFUK ATAÇ ÜNİVERSİTE MÜHENDİS

ANTALYA 1 NİYAZİ NEFİ KARA ÜNİVERSİTE DOKTOR
ANTALYA 2 DENİZ BAYKAL YÜKSEK LİSANS AVUKAT
ANTALYA 3 ÇETİN OSMAN BUDAK ÜNİVERSİTE YÖNETİCİ
ANTALYA 4 MUSTAFA AKAYDIN ÜNİVERSİTE DOKTOR
ANTALYA 5 DEVRİM KÖK YÜKSEKOKUL TURİZMCİ
ANTALYA 6 FİGEN ÇALIKUŞU ÜNİVERSİTE AVUKAT
ANTALYA 7 RAFET ZEYBEK ÜNİVERSİTE SAVCI
ANTALYA 8 NUSRET BAYAR YÜKSEKOKUL EĞİTİMCİ
ANTALYA 9 DENİZ FİLİZ ÜNİVERSİTE AVUKAT
ANTALYA 10 SULTAN YEGEN ÜNİVERSİTE AVUKAT
ANTALYA 11 SEVİNDİK GİZLİ ÜNİVERSİTE DOKTOR
ANTALYA 12 CAVİT ARI ÜNİVERSİTE AVUKAT
ANTALYA 13 GÜRKUT ACAR ÜNİVERSİTE AVUKAT
ANTALYA 14 İBRAHİM KESER YÜKSEK LİSANS ÖĞRETİM GÖREVLİSİ

ARDAHAN 1 ENSAR ÖĞÜT ÜNİVERSİTE İŞADAMI
ARDAHAN 2 SEZGİN KAYA ÜNİVERSİTE İŞADAMI

ARTVİN 1 UĞUR BAYRAKTUTAN ÜNİVERSİTE AVUKAT
ARTVİN 2 MUSA ULUTAŞ ÜNİVERSİTE MÜHENDİS

AYDIN 1 BÜLENT TEZCAN ÜNİVERSİTE AVUKAT
AYDIN 2 METİN LÜTFİ BAYDAR ÜNİVERSİTE DOKTOR
AYDIN 3 HÜSEYİN YILDIZ LİSE İŞADAMI
AYDIN 4 MEHMET FATİH ATAY ÜNİVERSİTE AVUKAT
AYDIN 5 TAYFUN TALİPOĞLU ÜNİVERSİTE GAZETECİ
AYDIN 6 FERDA ÇAĞLAR ERKUT YÜKSEK LİSANS İŞLETMECİ
AYDIN 7 FULYA ÜSTÜNDAĞ ÜNİVERSİTE BİYOLOG

BALIKESİR 1 MEHMET TÜM YÜKSEKOKUL İŞADAMI
BALIKESİR 2 AHMET AKIN LİSE SANAYİCİ
BALIKESİR 3 NAMIK HAVUTÇA ÜNİVERSİTE AVUKAT
BALIKESİR 4 FİKRET ŞAHİN ÜNİVERSİTE DOKTOR
BALIKESİR 5 ALİ KEMAL DEVECİLER ÜNİVERSİTE MALİ MÜŞAVİR
BALIKESİR 6 ENSAR AYTEKİN ÜNİVERSİTE MALİ MÜŞAVİR
BALIKESİR 7 İRFAN BARIŞ LİSE EMEKLİ
BALIKESİR 8 İSMAİL AYNUR YÜKSEKOKUL MALİ MÜŞAVİR

BARTIN 1 MUHAMMET RIZA YALÇINKAYA ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
BARTIN 2 AYSU BANKOĞLU ÜNİVERSİTE AVUKAT

BATMAN 1 CELAL AYHAN LİSE İŞADAMI
BATMAN 2 AHMET DURMAZ ORTAOKUL MÜTEAHHİT
BATMAN 3 KEMAL DEMİR İLKOKUL MÜTEAHHİT
BATMAN 4 MENDÜH DOĞRU İLKOKUL SERBEST

BAYBURT 1 MURAT BÜLBÜL LİSE YÖNETİCİ
BAYBURT 2 ÖNAL AŞUT İLKOKUL ÇİFTÇİ

BİLECİK 1 YAŞAR TÜZÜN LİSE İŞADAMI
BİLECİK 2 ALİ ÇAĞATAY KARAAHMET ÜNİVERSİTE AVUKAT

BİNGÖL 1 AHMET BAZANCİR LİSE EMEKLİ
BİNGÖL 2 KEMAL SATICI ÜNİVERSİTE EMEKLİ
BİNGÖL 3 HÜSEYİN NEGÜZEL İLKOKUL İŞÇİ

BİTLİS 1 NASİP UYĞAN YÜKSEKOKUL OPERATÖR
BİTLİS 2 MEHMET KAÇAR ORTAOKUL SERBEST
BİTLİS 3 MEVLAN KARABAĞ ORTAOKUL ESNAF

BOLU 1 TANJU ÖZCAN ÜNİVERSİTE AVUKAT
BOLU 2 YUSUF RENKLİ ÜNİVERSİTE AVUKAT
BOLU 3 MEHMET BURAK COP YÜKSEK LİSANS ÖĞRETİM GÖREVLİSİ

BURDUR 1 MEHMET GÖKER ÜNİVERSİTE DOKTOR
BURDUR 2 KADİR KOÇ ÜNİVERSİTE ÖĞRETMEN
BURDUR 3 OKAN KURD ÜNİVERSİTE ECZACI

BURSA 1 LALE KARABIYIK YÜKSEK LİSANS ÖĞRETİM GÖREVLİSİ
BURSA 2 CEYHUN İRGİL ÜNİVERSİTE DOKTOR
BURSA 3 ORHAN SARIBAL ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
BURSA 4 ERKAN AYDIN ÜNİVERSİTE ECZACI
BURSA 5 NURHAYAT ALTACA KAYIŞOĞLU ÜNİVERSİTE AVUKAT
BURSA 6 MUSTAFA ŞENYURT ÜNİVERSİTE İŞADAMI
BURSA 7 ASÜDE ŞENOL ÜNİVERSİTE AVUKAT
BURSA 8 NURAY ÇOHAN ÜNİVERSİTE MİMAR
BURSA 9 İSMET KARACA ÜNİVERSİTE TURİZMCİ
BURSA 10 TAHİR GÜRHAN AKDOĞAN ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
BURSA 11 DENİZ BAYKAL ÜNİVERSİTE AVUKAT
BURSA 12 ÖZGÜR ŞAHİN ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
BURSA 13 NECATİ ŞAHİN ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
BURSA 14 ŞADİ ÖZDEMİR ÜNİVERSİTE İŞLETMECİ
BURSA 15 ERKAN DÖNMEZ LİSE YÖNETİCİ
BURSA 16 AYŞE ŞAHİN ÜNİVERSİTE MALİ MÜŞAVİR
BURSA 17 İNAN KESER ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
BURSA 18 METİN ÇELİK LİSE ESNAF

ÇANAKKALE 1 MUHARREM ERKEK ÜNİVERSİTE AVUKAT
ÇANAKKALE 2 BÜLENT ÖZ LİSE YÖNETİCİ
ÇANAKKALE 3 AHMET KÜÇÜK ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
ÇANAKKALE 4 ALİ SARIBAŞ ÜNİVERSİTE MİMAR

ÇANKIRI 1 MURAT BERAT ATALAY YÜKSEK LİSANS İŞADAMI
ÇANKIRI 2 İLHAN TEKİN LİSE EMEKLİ

ÇORUM 1 TUFAN KÖSE ÜNİVERSİTE AVUKAT
ÇORUM 2 MUHARREM BOZDOĞAN LİSE ANTRENÖR
ÇORUM 3 DİNÇER SOLMAZ ÜNİVERSİTE AVUKAT
ÇORUM 4 SAİM TOPGÜL İLKOKUL SERBEST
DENİZLİ 1 MELİKE BASMACI ÜNİVERSİTE MÜHENDİS

DENİZLİ 2 KAZIM ARSLAN ÜNİVERSİTE AVUKAT
DENİZLİ 3 GÜLİZAR BİÇER KARACA ÜNİVERSİTE AVUKAT
DENİZLİ 4 ADİL DEMİR ÜNİVERSİTE AVUKAT
DENİZLİ 5 AHMET DİVARCI ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
DENİZLİ 6 HALİS ÖDEL YÜKSEK LİSANS İŞADAMI
DENİZLİ 7 ADNAN KESKİN ÜNİVERSİTE AVUKAT

DİYARBAKIR 1 MUHSİN KOÇYİĞİT ÜNİVERSİTE EKONOMİST
DİYARBAKIR 2 GÜNDOĞAN MERMUTLUOĞLU ÜNİVERSİTE AVUKAT
DİYARBAKIR 3 GÜLABİ ŞİMŞEK ÜNİVERSİTE MİMAR
DİYARBAKIR 4 MURAT UZUN ÜNİVERSİTE ECZACI
DİYARBAKIR 5 MAHMUT AZİZ ŞERAN YÜKSEKOKUL İŞADAMI
DİYARBAKIR 6 ASLI AÇIKGÖZ ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
DİYARBAKIR 7 MUSTAFA BOZ ÜNİVERSİTE AVUKAT
DİYARBAKIR 8 AYŞE YELKOVAN ÜNİVERSİTE EMEKLİ
DİYARBAKIR 9 BURHAN ALTAY LİSE EMEKLİ
DİYARBAKIR 10 VEYSİ ERGÜN YÜKSEKOKUL SERBEST

DÜZCE 1 ZAFER TEBER ÜNİVERSİTE YÖNETİCİ
DÜZCE 2 ALİ FUAT ŞAŞOĞLU ÜNİVERSİTE DOKTOR
DÜZCE 3 ÖMER TAŞLI YÜKSEK LİSANS EMEKLİ
EDİRNE 1 OKAN GAYTANCIOĞLU YÜKSEK LİSANS ÖĞRETİM GÖREVLİSİ

EDİRNE 2 ERDİN BİRCAN LİSE İŞADAMI
EDİRNE 3 GÜRKAN GÜNESER ÜNİVERSİTE MÜHENDİS

ELAZIĞ 1 FEYZİ SEPTİOĞLU LİSE MÜTEAHHİT
ELAZIĞ 2 YAŞAR KARABULUT ÜNİVERSİTE EMEKLİ
ELAZIĞ 3 MUSTAFA YAVUZ LİSE GAZETECİ
ELAZIĞ 4 FADİME YILMAZ ÜNİVERSİTE SERBEST

ERZİNCAN 1 ERDOĞAN ÖZYALÇIN ÜNİVERSİTE DOKTOR
ERZİNCAN 2 YALÇIN TANRIVERDİ YÜKSEK LİSANS MEMUR

ERZURUM 1 GONCA AYTAŞ ÜNİVERSİTE AVUKAT
ERZURUM 2 İSMAİL İME LİSE EMEKLİ
ERZURUM 3 ORHAN BOZKURT ÜNİVERSİTE GAZETECİ
ERZURUM 4 DİLEK SOMUN İLKOKUL SERBEST
ERZURUM 5 ŞABAN OTURGAN ÜNİVERSİTE SERBEST
ERZURUM 6 EDİP CENGİZ YÜKSEKOKUL EMEKLİ
ESKİŞEHİR 1 GAYE USLUER ÜNİVERSİTE DOKTOR

ESKİŞEHİR 2 UTKU ÇAKIRÖZER ÜNİVERSİTE GAZETECİ
ESKİŞEHİR 3 CEMAL OKAN YÜKSEL ÜNİVERSİTE AVUKAT
ESKİŞEHİR 4 ERMAN GÖLET ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
ESKİŞEHİR 5 METİN TOMSUK ÜNİVERSİTE EMEKLİ
ESKİŞEHİR 6 ERDAL ÇAKICIER LİSE İŞADAMI

GAZİANTEP 1 MEHMET ŞEKER ÜNİVERSİTE DOKTOR
GAZİANTEP 2 MEHMET GÖKDAĞ ÜNİVERSİTE AVUKAT
GAZİANTEP 3 ALİ PERİ ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
GAZİANTEP 4 ALİ SAYIN ÜNİVERSİTE DİŞ HEKİMİ
GAZİANTEP 5 ERDAL GEÇİT ÜNİVERSİTE AVUKAT
GAZİANTEP 6 SELİM KARAHAN ÜNİVERSİTE AVUKAT
GAZİANTEP 7 MİRAY ÇANKAYA BULUT ÜNİVERSİTE AVUKAT
GAZİANTEP 8 MUSTAFA ASLAN ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
GAZİANTEP 9 MAHMUT KOZBAŞ ÜNİVERSİTE VETERİNER
GAZİANTEP 10 ADİLE MERVE ALTINBAŞ ÜNİVERSİTE AVUKAT
GAZİANTEP 11 SEMRA HARMAN YÜKSEKOKUL EMEKLİ
GAZİANTEP 12 AHMET ŞAHİN SEYRAN ÜNİVERSİTE MÜHENDİS

GİRESUN 1 BÜLENT YENER BEKTAŞOĞLU ÜNİVERSİTE ECZACI
GİRESUN 2 SELAHATTİN KARAAHMETOĞLU ÜNİVERSİTE ECZACI
GİRESUN 3 İBRAHİM AKGÜN LİSE İŞÇİ
GİRESUN 4 BASRİ GÜRSOY ÜNİVERSİTE ECZACI

GÜMÜŞHANE 1 MUSTAFA GÜLTEKİN ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
GÜMÜŞHANE 2 EDA ÇUBUKÇU ÜNİVERSİTE ÖĞRETMEN

HAKKARİ 1 YAKUP SAMİOĞLU YÜKSEKOKUL MEMUR

HAKKARİ 2 GİYASETTİN KOÇ İLKOKUL İŞADAMI
HAKKARİ 3 KEREM KORKMAZ LİSE SERBEST

HATAY 1 HİLMİ YARAYICI ÜNİVERSİTE ÖĞRETMEN
HATAY 2 MEVLÜT DUDU ÜNİVERSİTE AVUKAT
HATAY 3 SERKAN TOPAL ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ
HATAY 4 BİROL ERTEM ÜNİVERSİTE DOKTOR
HATAY 5 MEHMET RİYAT KIRMIZIOĞLU ÜNİVERSİTE DOKTOR
HATAY 6 SUZAN ALHASOĞLU LİSE MUHASEBECİ
HATAY 7 SONAY AYKUT ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
HATAY 8 MEHMET GÖZEL LİSE TİCARET
HATAY 9 BİLGEN DUMAN ÜNİVERSİTE KİMYAGER
HATAY 10 DÖNDÜ DİLAN BEDİR ÜNİVERSİTE ECZACI

IĞDIR 1 ADİL AŞIRIM ÜNİVERSİTE MÜHENDİS

ISPARTA 1 İRFAN BAKIR ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
ISPARTA 2 İSA ÖNDER DİNÇTÜRK ÜNİVERSİTE ECZACI
ISPARTA 3 MUSTAFA CEYHAN ÜNİVERSİTE İŞLETMECİ
ISPARTA 4 İZZET BEYDOĞAN ORTAOKUL ÇİFTÇİ

İSTANBUL 1. Bölge 1 ŞAFAK PAVEY YÜKSEK LİSANS YÖNETİCİ
İSTANBUL 1. Bölge 2 GAMZE AKKUŞ İLGEZDİ YÜKSEK LİSANS DİŞ HEKİMİ
İSTANBUL 1. Bölge 3 GÜRSEL TEKİN LİSE YÖNETİCİ
İSTANBUL 1. Bölge 4 BARIŞ YARKADAŞ LİSE GAZETECİ
İSTANBUL 1. Bölge 5 MEHMET AKİF HAMZAÇEBİ YÜKSEK LİSANS MALİYECİ
İSTANBUL 1. Bölge 6 MAHMUT TANAL ÜNİVERSİTE AVUKAT
İSTANBUL 1. Bölge 7 İLHAN KESİCİ YÜKSEK LİSANS MÜHENDİS
İSTANBUL 1. Bölge 8 OĞUZ KAAN SALICI ÜNİVERSİTE SİYASET BİLİMCİ
İSTANBUL 1. Bölge 9 İHSAN ÖZKES YÜKSEK LİSANS MÜFTÜ
İSTANBUL 1. Bölge 10 ONURSAL ADIGÜZEL ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
İSTANBUL 1. Bölge 11 ALİ ÖZCAN ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
İSTANBUL 1. Bölge 12 METİN AĞIRMAN ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
İSTANBUL 1. Bölge 13 KADİR GÖKMEN ÖĞÜT ÜNİVERSİTE DİŞ HEKİMİ
İSTANBUL 1. Bölge 14 CEM HAYDAR BEKTAŞ YÜKSEK LİSANS EKONOMİST
İSTANBUL 1. Bölge 15 BİRSEN TURSUN DEMİREL ÜNİVERSİTE DOKTOR
İSTANBUL 1. Bölge 16 İRFAN KARACAN ÜNİVERSİTE AVUKAT
İSTANBUL 1. Bölge 17 BERHAN ŞİMŞEK YÜKSEK LİSANS YÖNETMEN
İSTANBUL 1. Bölge 18 DERYA ŞENTÜRK ÜNİVERSİTE EKONOMİST
İSTANBUL 1. Bölge 19 MUSTAFA CAN ATAKLI ÜNİVERSİTE GAZETECİ
İSTANBUL 1. Bölge 20 NECDET SARAÇ ÜNİVERSİTE GAZETECİ
İSTANBUL 1. Bölge 21 HASAN UZUNYAYLA ORTAOKUL İŞADAMI

İSTANBUL 1. Bölge 22 OSMAN TANEY KORUTÜRK ÜNİVERSİTE EMEKLİ
İSTANBUL 1. Bölge 23 İLKAY ORHAN ÜNİVERSİTE AVUKAT
İSTANBUL 1. Bölge 24 ERKAN BAŞBOĞA ÜNİVERSİTE ÖĞRETİM GÖREVLİSİ
İSTANBUL 1. Bölge 25 İRFAN HÜSEYİN YILDIZ YÜKSEK LİSANS MALİ MÜŞAVİR
İSTANBUL 1. Bölge 26 NURETTİN SARIBAL ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
İSTANBUL 1. Bölge 27 HÜSNİYE KAYA ÜNİVERSİTE TURİZMCİ
İSTANBUL 1. Bölge 28 ÖZGEN NAMA ÜNİVERSİTE YÖNETİCİ
İSTANBUL 1. Bölge 29 SÜLEYMAN GÜZEL ORTAOKUL YÖNETİCİ
İSTANBUL 1. Bölge 30 YAŞAR HASAN YALÇINKAYA ÜNİVERSİTE DOKTOR
İSTANBUL 1. Bölge 31 DOĞAN ÇAKMAK ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
İSTANBUL 2. Bölge 1 SELİNA DOĞAN ÜNİVERSİTE AVUKAT
İSTANBUL 2. Bölge 2 AYKUT ERDOĞDU ÜNİVERSİTE DENETÇİ
İSTANBUL 2. Bölge 3 MUSTAFA SEZGİN TANRIKULU YÜKSEK LİSANS AVUKAT

İSTANBUL 2. Bölge 4 DURSUN ÇİÇEK YÜKSEK LİSANS EMEKLİ
İSTANBUL 2. Bölge 5 SÜLEYMAN SENCER AYATA YÜKSEK LİSANS SOSYOLOG
İSTANBUL 2. Bölge 6 GÜLAY YEDEKCİ ARSLAN ÜNİVERSİTE MİMAR
İSTANBUL 2. Bölge 7 KADRİ ENİS BERBEROĞLU ÜNİVERSİTE EKONOMİST
İSTANBUL 2. Bölge 8 DİDEM ENGİN YÜKSEK LİSANS MÜHENDİS
İSTANBUL 2. Bölge 9 MUSTAFA SARIGÜL ÜNİVERSİTE İŞADAMI
İSTANBUL 2. Bölge 10 YÜKSEL MANSUR KILINÇ ÜNİVERSİTE YÖNETİCİ
İSTANBUL 2. Bölge 11 CENGİZ ALP YÜKSEK LİSANS DOKTOR
İSTANBUL 2. Bölge 12 ÇETİN SOYSAL LİSE EMEKLİ
İSTANBUL 2. Bölge 13 MELDA ONUR ÜNİVERSİTE YÖNETİCİ
İSTANBUL 2. Bölge 14 HÜLYA ÇİĞDEM ANAD İBRAHİMHAKKIOĞLU ÜNİVERSİTE GAZETECİ
İSTANBUL 2. Bölge 15 GÜL YÜKSEL ÜNİVERSİTE SİYASET BİLİMCİ
İSTANBUL 2. Bölge 16 ZEYNEL ÖZTÜRK ÜNİVERSİTE AVUKAT
İSTANBUL 2. Bölge 17 İNAN GÜNEY YÜKSEK LİSANS MALİ MÜŞAVİR
İSTANBUL 2. Bölge 18 DURSUN BULUT ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
İSTANBUL 2. Bölge 19 ÖZGÜR KOÇAK YÜKSEKOKUL İŞADAMI
İSTANBUL 2. Bölge 20 MEHMET ERCAN KARAKAŞ ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
İSTANBUL 2. Bölge 21 GÜVEN KARATAŞ ÜNİVERSİTE YÖNETİCİ
İSTANBUL 2. Bölge 22 SEYFULLAH BEYSÜLEN ÜNİVERSİTE EMEKLİ
İSTANBUL 2. Bölge 23 MUSTAFA OZAN ŞER ÜNİVERSİTE İŞADAMI
İSTANBUL 2. Bölge 24 TEVFİK CEM TÜZÜN ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
İSTANBUL 2. Bölge 25 MEHMET SEVİGEN LİSE İŞADAMI
İSTANBUL 2. Bölge 26 HÜLYA GÜNTAŞ YÜKSEKOKUL ÖĞRETMEN

İSTANBUL 3. Bölge 1 BİHLUN TAMAYLIGİL ÜNİVERSİTE EKONOMİST
İSTANBUL 3. Bölge 2 İLHAN CİHANER ÜNİVERSİTE AVUKAT
İSTANBUL 3. Bölge 3 ENGİN ALTAY ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ
İSTANBUL 3. Bölge 4 ALİ ŞEKER ÜNİVERSİTE DOKTOR
İSTANBUL 3. Bölge 5 ERDOĞAN TOPRAK YÜKSEKOKUL YÖNETİCİ
İSTANBUL 3. Bölge 6 EREN ERDEM LİSE GAZETECİ
İSTANBUL 3. Bölge 7 MURAT ÖZÇELİK ÜNİVERSİTE EMEKLİ
İSTANBUL 3. Bölge 8 ZEYNEL EMRE ÜNİVERSİTE AVUKAT
İSTANBUL 3. Bölge 9 MEHMET BEKAROĞLU ÜNİVERSİTE DOKTOR
İSTANBUL 3. Bölge 10 SİBEL ÖZDEMİR YÜKSEK LİSANS ÖĞRETİM GÖREVLİSİ
İSTANBUL 3. Bölge 11 EMİNE GÜLİZAR EMECAN ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
İSTANBUL 3. Bölge 12 EFKAN BOLAÇ ÜNİVERSİTE AVUKAT
İSTANBUL 3. Bölge 13 ÖZGÜR KARABAT ÜNİVERSİTE MALİ MÜŞAVİR
İSTANBUL 3. Bölge 14 SÜLEYMAN ÇELEBİ İLKOKUL SENDİKACI
İSTANBUL 3. Bölge 15 HÜSEYİN ÖZKAHRAMAN ÜNİVERSİTE DİŞ HEKİMİ
İSTANBUL 3. Bölge 16 ERHAN BOZAN ÜNİVERSİTE İŞADAMI
İSTANBUL 3. Bölge 17 TÜLAY ATEŞ ÜNİVERSİTE AVUKAT
İSTANBUL 3. Bölge 18 MEHTAP ALBAYRAK ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
İSTANBUL 3. Bölge 19 RIZA AKPOLAT ÜNİVERSİTE TURİZMCİ
İSTANBUL 3. Bölge 20 HÜSEYİN AYDOĞDU ÜNİVERSİTE İŞADAMI
İSTANBUL 3. Bölge 21 KEMAL ÇEBİ ÜNİVERSİTE İKTİSATÇI
İSTANBUL 3. Bölge 22 NURCAN ŞANLI YÜKSEKOKUL İŞKADINI
İSTANBUL 3. Bölge 23 ŞAHANIM METER ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
İSTANBUL 3. Bölge 24 TAŞKAN UYSAL LİSE SERBEST
İSTANBUL 3. Bölge 25 İBRAHİM YENER ÜNİVERSİTE ÖĞRETMEN
İSTANBUL 3. Bölge 26 YEGÂNE GÜLEY YÜKSEK LİSANS AVUKAT
İSTANBUL 3. Bölge 27 HÜSEYİN AKSU ÜNİVERSİTE YÖNETİCİ
İSTANBUL 3. Bölge 28 KEMAL DENİZ BOZKURT ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
İSTANBUL 3. Bölge 29 SELAMİ DEĞİRMENCİ ÜNİVERSİTE MALİ MÜŞAVİR
İSTANBUL 3. Bölge 30 SELÇUK MÜSNAT HAZİNEDAR LİSE SERBEST
İSTANBUL 3. Bölge 31 ALİ ULVİ GÖKBULAK ÜNİVERSİTE EKONOMİST

İZMİR 1. Bölge 1 SELİN SAYEK BÖKE ÜNİVERSİTE İKTİSATÇI
İZMİR 1. Bölge 2 MUSA ÇAM ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ
İZMİR 1. Bölge 3 AHMET TUNCAY ÖZKAN ÜNİVERSİTE GAZETECİ
İZMİR 1. Bölge 4 TACETTİN BAYIR LİSE İŞADAMI
İZMİR 1. Bölge 5 ÖZCAN PURÇU ÜNİVERSİTE YÖNETİCİ
İZMİR 1. Bölge 6 ALİ YİĞİT LİSE İŞLETMECİ
İZMİR 1. Bölge 7 MURAT BAKAN ÜNİVERSİTE AVUKAT
İZMİR 1. Bölge 8 MUHSİN KURT LİSE İŞADAMI
İZMİR 1. Bölge 9 ALİ HIDIR ULUDAĞ ÜNİVERSİTE AVUKAT
İZMİR 1. Bölge 10 EDNAN ARSLAN ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
İZMİR 1. Bölge 11 SABRİ ERGÜL ÜNİVERSİTE AVUKAT
İZMİR 1. Bölge 12 SEVDA ERDAN KILIÇ ÜNİVERSİTE AVUKAT
İZMİR 1. Bölge 13 TURGAY BOZOĞLU YÜKSEK LİSANS EKONOMİST
İZMİR 2. Bölge 1 ZEYNEP ALTIOK ÜNİVERSİTE YAZAR
İZMİR 2. Bölge 2 KEMAL KILIÇDAROĞLU ÜNİVERSİTE HESAP UZMANI
İZMİR 2. Bölge 3 ZEKERİYA TEMİZEL ÜNİVERSİTE EKONOMİST

İZMİR 2. Bölge 4 MUSTAFA ALİ BALBAY ÜNİVERSİTE GAZETECİ
İZMİR 2. Bölge 5 AYTUN ÇIRAY ÜNİVERSİTE DOKTOR
İZMİR 2. Bölge 6 ATİLA SERTEL ÜNİVERSİTE GAZETECİ
İZMİR 2. Bölge 7 KAMİL OKYAY SINDIR ÜNİVERSİTE ÖĞRETİM GÖREVLİSİ
İZMİR 2. Bölge 8 ALİ ENGİN ÜNİVERSİTE İŞADAMI
İZMİR 2. Bölge 9 HÜSEYİN SEZER ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
İZMİR 2. Bölge 10 ÜLKÜMEN RODOPLU ÜNİVERSİTE DOKTOR
İZMİR 2. Bölge 11 ALİ KEMAL ELİTAŞ ÜNİVERSİTE TEKNİSYEN
İZMİR 2. Bölge 12 TAHA OKAN ÜNİVERSİTE DOKTOR
İZMİR 2. Bölge 13 NURGÜL UÇAR AKTUĞ ÜNİVERSİTE GAZETECİ

KAHRAMANMARAŞ 1 KAMİL DALKARA LİSE SANAYİCİ
KAHRAMANMARAŞ 2 AYŞE NİLDEN BAYAZIT POSTALCI ÜNİVERSİTE ÖĞRETİM GÖREVLİSİ
KAHRAMANMARAŞ 3 EYLEM ÇAĞRAŞ ÜNİVERSİTE AVUKAT
KAHRAMANMARAŞ 4 HİLMİ EMRE KAZANCI ÜNİVERSİTE MALİ MÜŞAVİR
KAHRAMANMARAŞ 5 KİBAR ÖZDEMİR LİSE İŞLETMECİ
KAHRAMANMARAŞ 6 SELİM SÜMEN ÜNİVERSİTE AVUKAT
KAHRAMANMARAŞ 7 FATİH VİCDAN LİSE MUHASEBECİ
KAHRAMANMARAŞ 8 DURAN ÖZDAL

ÜNİVERSİTE İŞADAMI
KARABÜK 1 CEVDET AKAY YÜKSEK LİSANS İŞADAMI
KARABÜK 2 MUSTAFA AKAY YÜKSEKOKUL GAZETECİ

KARAMAN 1 MUSTAFA CEM KAĞNICI ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
KARAMAN 2 UYGAR TALAY ÜNİVERSİTE ECZACI

KARS 1 ZEKİ NACİTARHAN ÜNİVERSİTE İŞLETMECİ
KARS 2 ERKAN KARAGÖZ ÜNİVERSİTE HUKUKÇU
KARS 3 AYSEL SADAK İLTAŞ YÜKSEK LİSANS GAZETECİ

KASTAMONU 1 AHMET CANER YENİDÜNYA ÜNİVERSİTE ÖĞRETİM GÖREVLİSİ
KASTAMONU 2 HASAN ŞEN YÜKSEKOKUL EMEKLİ
KASTAMONU 3 YILMAZ KARAKOÇ ÜNİVERSİTE İKTİSATÇI

KAYSERİ 1 ÇETİN ARIK YÜKSEK LİSANS DOKTOR
KAYSERİ 2 ALİ PAŞA TAN ÜNİVERSİTE MALİYECİ
KAYSERİ 3 AŞKIN GENÇ ÜNİVERSİTE İŞADAMI
KAYSERİ 4 FEYZULLAH KESKİN ÜNİVERSİTE SERBEST
KAYSERİ 5 TÜLİN TEMEL ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
KAYSERİ 6 MUSTAFA ASLAN ÜNİVERSİTE AVUKAT
KAYSERİ 7 AYHAN GÜLSOY ÜNİVERSİTE EMEKLİ
KAYSERİ 8 MUSTAFA UTKU SARI ÜNİVERSİTE AVUKAT
KAYSERİ 9 NAHİDE SEVGİ YALÇIN YÜKSEKOKUL EMEKLİ

KIRIKKALE 1 MURAT ÇAKIRCA ÜNİVERSİTE AVUKAT
KIRIKKALE 2 ZİYA KAVLAK ÜNİVERSİTE AVUKAT
KIRIKKALE 3 HACI ARAP KARADURMUŞ YÜKSEKOKUL EMEKLİ
KIRKLARELİ 1 TÜRABİ KAYAN ÜNİVERSİTE MİMAR
KIRKLARELİ 2 VECDİ GÜNDOĞDU İLKOKUL ESNAF
KIRKLARELİ 3 MEHMET TUNA SOYKAN ÜNİVERSİTE DİŞ HEKİMİ

KIRŞEHİR 1 YILMAZ ZENGİN İLKOKUL İŞADAMI
KIRŞEHİR 2 RİFAT ERTEM ÜNİVERSİTE NOTER

KİLİS 1 MEHMET AKİF PERKER ÜNİVERSİTE ESNAF
KİLİS 2 ÖKKAŞ ASLANTAŞ ORTAOKUL EMEKLİ

KOCAELİ 1 FATMA KAPLAN HÜRRİYET ÜNİVERSİTE AVUKAT
KOCAELİ 2 HAYDAR AKAR ÜNİVERSİTE YÖNETİCİ
KOCAELİ 3 TAHSİN TARHAN YÜKSEKOKUL İŞADAMI
KOCAELİ 4 TURAN DUMLU ÜNİVERSİTE ECZACI
KOCAELİ 5 CUMA KARAVAR LİSE İŞADAMI
KOCAELİ 6 MEHMET TAMER SOLAKOĞLU ÜNİVERSİTE AVUKAT
KOCAELİ 7 AYHAN MUTLU ÜNİVERSİTE DOKTOR
KOCAELİ 8 RASİM MERİÇ ÜNİVERSİTE YÖNETİCİ
KOCAELİ 9 ASUDE FIRAT ÖZKAN LİSE İŞLETMECİ
KOCAELİ 10 KEMAL NİŞANCI ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
KOCAELİ 11 SABRİYE ŞAHİN LİSE EMEKLİ

KONYA 1 MUSTAFA HÜSNÜ BOZKURT ÜNİVERSİTE DOKTOR
KONYA 2 GÜLSÜM FİLORİNALI ÜNİVERSİTE MALİ MÜŞAVİR
KONYA 3 MEHMET TURGAY BİLGE ÜNİVERSİTE AVUKAT
KONYA 4 ALİ CEMAL CÖMERT ÜNİVERSİTE VETERİNER
KONYA 5 MEHMET ALİ ÜNAL ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
KONYA 6 ALİ SAYAR ÜNİVERSİTE DOKTOR
KONYA 7 DENİZ İNDİBİ ÇELİK ÜNİVERSİTE İŞLETMECİ
KONYA 8 HÜSEYİN YAĞCI ÜNİVERSİTE TİCARET
KONYA 9 SAİM SEZEN YÜKSEK LİSANS EMEKLİ
KONYA 10 ALİ TEKİŞ ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
KONYA 11 MUSA GÖKÇE LİSE TEKNİSYEN
KONYA 12 EMİNE BALIK ÜNİVERSİTE AVUKAT
KONYA 13 MEHMET GAYRETLİ LİSE YÖNETİCİ
KONYA 14 MEHMET TOPBAŞ ÜNİVERSİTE AVUKAT

KÜTAHYA 1 ALİ FAZIL KASAP ÜNİVERSİTE DOKTOR
KÜTAHYA 2 MEHMET AYDIN UZUN ORTAOKUL İŞADAMI
KÜTAHYA 3 FİSUN YILDIZ LİSE EV HANIMI
KÜTAHYA 4 İBRAHİM SOLMAZ YÜKSEK LİSANS EMEKLİ

MALATYA 1 VELİ AĞBABA ÜNİVERSİTE İŞADAMI
MALATYA 2 HULİSİ PORGALI LİSE İŞADAMI
MALATYA 3 BERNA KARADAŞ ÜNİVERSİTE AVUKAT
MALATYA 4 MEMBA KUŞCU ÜNİVERSİTE AVUKAT
MALATYA 5 YUSUF SÜRÜCÜ ÜNİVERSİTE AVUKAT
MALATYA 6 ETEM KÖRÜKMEZ LİSE İŞADAMI

MANİSA 1 ÖZGÜR ÖZEL ÜNİVERSİTE ECZACI
MANİSA 2 MAZLUM NURLU ÜNİVERSİTE AVUKAT
MANİSA 3 TUR YILDIZ BİÇER ÜNİVERSİTE DOKTOR
MANİSA 4 MUSTAFA BAŞGÜLŞEN ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
MANİSA 5 SABRİ TEMEL LİSE ESNAF
MANİSA 6 SAKİNE ÖZ ÜNİVERSİTE MİMAR
MANİSA 7 ABDULLAH SAKA ÜNİVERSİTE MALİ MÜŞAVİR
MANİSA 8 HASAN ÖREN LİSE İŞADAMI
MANİSA 9 SANİYE AĞGÜL ÜNİVERSİTE ÖĞRETİM GÖREVLİSİ
MARDİN 1 MEHMET ÇİFTSÜREN LİSE ESNAF

MARDİN 2 MUHAMMED OLĞAÇ ÜNİVERSİTE ÖĞRETMEN
MARDİN 3 ÖZLEM KARAMAN YÜKSEKOKUL EMEKLİ
MARDİN 4 MEHMET FIRAT İNAL ÜNİVERSİTE SERBEST
MARDİN 5 HAMZE EFE İLKOKUL EMEKLİ
MARDİN 6 AYDIN PAKSAK ORTAOKUL ESNAF

MERSİN 1 HÜSEYİN ÇAMAK ÜNİVERSİTE DOKTOR
MERSİN 2 DURMUŞ FİKRİ SAĞLAR ÜNİVERSİTE YÖNETİCİ
MERSİN 3 AYTUĞ ATICI ÜNİVERSİTE DOKTOR
MERSİN 4 MUSTAFA BAYSAN LİSE SANAYİCİ
MERSİN 5 SERDAL KUYUCUOĞLU YÜKSEK LİSANS MÜHENDİS
MERSİN 6 SİBEL GAZİ TABEL YÜKSEK LİSANS ŞEHİR PLANCISI
MERSİN 7 EBRU ÇALIŞKAN ÜNİVERSİTE AVUKAT
MERSİN 8 SEYİT ÖZANANAR ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
MERSİN 9 ALİ KOÇ ORTAOKUL İŞADAMI
MERSİN 10 NEVİN ZAİMOĞLU ÜNİVERSİTE AVUKAT
MERSİN 11 CELAL ÇELİK YÜKSEK LİSANS EMEKLİ

MUĞLA 1 AKIN ÜSTÜNDAĞ ÜNİVERSİTE AVUKAT
MUĞLA 2 ÖMER SÜHA ALDAN ÜNİVERSİTE HUKUKÇU
MUĞLA 3 NURETTİN DEMİR ÜNİVERSİTE DOKTOR
MUĞLA 4 BURAK ERBAY ÜNİVERSİTE AVUKAT
MUĞLA 5 EMRAH DOĞU ORTAOKUL TURİZMCİ
MUĞLA 6 SÜLEYMAN GİRGİN ÜNİVERSİTE İŞÇİ

MUŞ 1 ŞEMSETTİN ONULER LİSE ESNAF
MUŞ 2 FEVZİ GÜMÜŞ ÜNİVERSİTE AVUKAT
MUŞ 3 YILDIRIM PAÇAL LİSE SERBEST

NEVŞEHİR 1 HİLMİ BÜLENT TEKİNER ÜNİVERSİTE SERBEST
NEVŞEHİR 2 CUMA YORGANCI ÜNİVERSİTE DOKTOR
NEVŞEHİR 3 OSMAN FAHRİ ERTİK ÜNİVERSİTE EMEKLİ

NİĞDE 1 DOĞAN ŞAFAK ÜNİVERSİTE TURİZMCİ
NİĞDE 2 SEVGİ ÖZBEK ÜNİVERSİTE DİŞ HEKİMİ
NİĞDE 3 RAMAZAN ERTAN LİSE İŞADAMI

ORDU 1 SEYİT TORUN ÜNİVERSİTE İKTİSATÇI
ORDU 2 MUSTAFA ADIGÜZEL ÜNİVERSİTE DOKTOR
ORDU 3 İDRİS YILDIZ ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
ORDU 4 İSA YAZICI LİSE İŞLETMECİ
ORDU 5 OSMAN GÜNGÖR YÜKSEKOKUL İŞADAMI

OSMANİYE 1 NİHAT ÇERÇİ YÜKSEK LİSANS ÖĞRETMEN
OSMANİYE 2 MURAT KOLUÇOLAK YÜKSEK LİSANS MÜHENDİS
OSMANİYE 3 SERPİL DÜZGÜN LİSE EV HANIMI
OSMANİYE 4 HATİCE ERDUR YÜKSEKOKUL EMEKLİ

RİZE 1 KENAN BIYIK ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
RİZE 2 TAHSİN OCAKLI ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
RİZE 3 CANDAN EYÜBOĞLU ÜNİVERSİTE EMEKLİ

SAKARYA 1 ENGİN ÖZKOÇ ÜNİVERSİTE İŞADAMI
SAKARYA 2 HÜSEYİN AVNİ ŞAHİN LİSE MÜTEAHHİT
SAKARYA 3 ERDOĞAN ISIR ÜNİVERSİTE ESNAF
SAKARYA 4 AYHAN BAL ÜNİVERSİTE SERBEST
SAKARYA 5 ELİF ASİYE BAŞER YÜKSEK LİSANS ULUSLARARASI İLİŞKİLER
SAKARYA 6 AYŞE KILIÇ ÜNİVERSİTE EMEKLİ
SAKARYA 7 ENİS CEYLAN ÜNİVERSİTE MÜHENDİS

SAMSUN 1 KEMAL ZEYBEK LİSE İŞADAMI
SAMSUN 2 HAYATİ TEKİN ÜNİVERSİTE MİMAR
SAMSUN 3 NESLİHAN HANCIOĞLU ÜNİVERSİTE EMEKLİ
SAMSUN 4 MÜŞFİK VEYSEL ERDOĞAN ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
SAMSUN 5 ŞABAN SEVİNÇ ÜNİVERSİTE GAZETECİ
SAMSUN 6 FATMA NECİLE ÇOKAY ÜNİVERSİTE DİŞ HEKİMİ
SAMSUN 7 ATIF TOMRUKÇU YÜKSEK LİSANS MÜHENDİS
SAMSUN 8 ŞEVKİ YILMAZ İLKOKUL MÜTEAHHİT
SAMSUN 9 MEHMET ATALAY ÜNİVERSİTE YÖNETİCİ

SİİRT 1 FIRAT SOYSAL LİSE SERBEST
SİİRT 2 CİNDİ EREN LİSE EMEKLİ
SİİRT 3 KAMİLE BALCI LİSE ANTRENÖR

SİNOP 1 BARIŞ KARADENİZ ÜNİVERSİTE EKONOMİST
SİNOP 2 MUSTAFA ACUN LİSE EMEKLİ

SİVAS 1 ALİ AKYILDIZ ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
SİVAS 2 HAYDAR GÖLBAŞI YÜKSEK LİSANS ÖĞRETİM ÜYESİ
SİVAS 3 ULAŞ KARASU ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
SİVAS 4 BAKİ ÇOBAN ÜNİVERSİTE DOKTOR
SİVAS 5 İSMAİL ŞAHİN ÜNİVERSİTE AVUKAT

ŞANLIURFA 1 ALİ MURAT BUCAK LİSE TİCARET
ŞANLIURFA 2 HASAN OĞUL ÜNİVERSİTE ÖĞRETMEN
ŞANLIURFA 3 RESUL BEBE ÜNİVERSİTE ÖĞRETMEN
ŞANLIURFA 4 SEDAT SAĞIR ÜNİVERSİTE İŞADAMI

ŞANLIURFA 5 İSMAİL BAHÇACI ÜNİVERSİTE EMEKLİ
ŞANLIURFA 6 MAHMUT HAN ŞAHİN LİSE SERBEST
ŞANLIURFA 7 AKİLE YEKTAŞ LİSE HEMŞİRE
ŞANLIURFA 8 MUZAFFER YİĞİTBAŞI LİSE GAZETECİ
ŞANLIURFA 9 KEMAL EŞSİZ LİSE ESNAF
ŞANLIURFA 10 AHMET HELVACI LİSE SERBEST
ŞANLIURFA 11 LÜTFÜ KÜÇÜKBAYRAK LİSE ÇİFTÇİ
ŞANLIURFA 12 CANER ÇAMLIBEL ORTAOKUL SERBEST
ŞIRNAK 1 ABDULLAH GÜKÇE ORTAOKUL SERBEST

ŞIRNAK 2 AGİT AYKUT İLKOKUL SERBEST
ŞIRNAK 3 HAVA ADİYAMAN İLKOKUL EV HANIMI
ŞIRNAK 4 ŞAHİN ZİREK İLKOKUL SERBEST

TEKİRDAĞ 1 FAİK ÖZTRAK ÜNİVERSİTE EKONOMİST
TEKİRDAĞ 2 CANDAN YÜCEER ÜNİVERSİTE DOKTOR
TEKİRDAĞ 3 EMRE KÖPRÜLÜ ÜNİVERSİTE AVUKAT
TEKİRDAĞ 4 İLHAMİ ÖZCAN AYGUN YÜKSEK LİSANS MÜHENDİS
TEKİRDAĞ 5 ARZU MANDALI SUCU YÜKSEK LİSANS YÖNETİCİ
TEKİRDAĞ 6 ŞERAFETDİN TERZİ ÜNİVERSİTE EMEKLİ

TOKAT 1 ORHAN DÜZGÜN ÜNİVERSİTE DOKTOR
TOKAT 2 GÜLPERİ COŞAR ÜNİVERSİTE EMEKLİ
TOKAT 3 MİNE BAŞ ÜNİVERSİTE AVUKAT
TOKAT 4 SİNAN YAVUZ YAVAŞ YÜKSEK LİSANS MÜHENDİS
TOKAT 5 TAHİR YILDIRIM LİSE EMEKLİ

TRABZON 1 HALUK PEKŞEN ÜNİVERSİTE AVUKAT
TRABZON 2 ALİ TÜREN ÖZTÜRK YÜKSEK LİSANS MÜHENDİS
TRABZON 3 AHMET KAYA ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
TRABZON 4 MURAT ÖZÇİLİNGİR ÜNİVERSİTE ESNAF
TRABZON 5 YAVUZ KARAN ÜNİVERSİTE İŞLETMECİ
TRABZON 6 MUSTAFA AYDIN ÜNİVERSİTE UZMAN

TUNCELİ 1 SANİYE BARUT ÜNİVERSİTE AVUKAT
TUNCELİ 2 GÜRSEL EROL LİSE SERBEST

UŞAK 1 ÖZKAN YALIM LİSE SERBEST
UŞAK 2 İSMET AKIN ÜNİVERSİTE İŞADAMI
UŞAK 3 MUSTAFA AYDIN ÜNİVERSİTE VETERİNER

VAN 1 NADİR KARTAL ÜNİVERSİTE ECZACI
VAN 2 ERKAN NÜKTE ÜNİVERSİTE ECZACI
VAN 3 GÜRGİN ASLAN YÜKSEKOKUL TEKNİKER
VAN 4 HATİCE GÜLENOĞLU LİSE SERBEST
VAN 5 GÜLCAN İNCE LİSE SERBEST
VAN 6 HAYRULLAH IRTAK LİSE ESNAF
VAN 7 ABUBEKİR YEŞİLOVA ÜNİVERSİTE SOSYOLOG
VAN 8 MUHTAR ERDOĞAN LİSE SERBEST

YALOVA 1 MUHARREM İNCE ÜNİVERSİTE ÖĞRETMEN
YALOVA 2 MURAT OCAK ORTAOKUL SERBEST

YOZGAT 1 HASAN ASLAN NURDOĞDU ÜNİVERSİTE İŞADAMI
YOZGAT 2 ZEYNEP KILINÇARSLAN LİSE İŞKADINI
YOZGAT 3 GÜLHANIM CEYLAN YÜKSEKOKUL EMEKLİ
YOZGAT 4 HATİCE AÇIKGÖZ LİSE EV HANIMI

ZONGULDAK 1 ŞERAFETTİN TURPCU ÜNİVERSİTE MİMAR
ZONGULDAK 2 ÜNAL DEMİRTAŞ ÜNİVERSİTE AVUKAT
ZONGULDAK 3 DENİZ YAVUZYILMAZ ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
ZONGULDAK 4 HARUN AKIN LİSE İŞADAMI
ZONGULDAK 5 ALİ İHSAN KÖKTÜRK ÜNİVERSİTE AVUKAT
CUMHURİYET HALK PARTİSİ 2015 SEÇİMLERİ ADAYLAR TAM LİSTE:

ADANA 1 ELİF DOĞAN TÜRKMEN ÜNİVERSİTE AVUKAT
ADANA 2 ZÜLFİKAR İNÖNÜ TÜMER ÜNİVERSİTE SERBEST
ADANA 3 İBRAHİM ÖZDİŞ ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
ADANA 4 AYDIN USLUPEHLİVAN ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
ADANA 5 MUSTAFA KEMAL ÖZKAN ÜNİVERSİTE DOKTOR
ADANA 6 MÜZEYYEN ŞEVKİN ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
ADANA 7 RIZA METE ÜNİVERSİTE DOKTOR
ADANA 8 AHMET ADIGÜZEL ÜNİVERSİTE DOKTOR
ADANA 9 ABDULLAH SEDAT DOĞAN ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
ADANA 10 RUKİYE ÇİNKILIÇ ÜNİVERSİTE AVUKAT
ADANA 11 AKİF KEMAL AKAY ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
ADANA 12 MUSTAFA BİLGİLİOĞLU ÜNİVERSİTE DİŞ HEKİMİ
ADANA 13 YÜKSEL KARAASLAN ÜNİVERSİTE MALİ MÜŞAVİR
ADANA 14 ORHAN SÜMER LİSE SERBEST

ADIYAMAN 1 MEHMET SELÇUK TABAK ÜNİVERSİTE DOKTOR
ADIYAMAN 2 ABDURRAHMAN TUTDERE ÜNİVERSİTE AVUKAT
ADIYAMAN 3 FATMA ULUBEY YÜKSEKOKUL GAZETECİ
ADIYAMAN 4 MEHMET KARAHAN İLKOKUL İŞADAMI
ADIYAMAN 5 KARİP BOZKURT LİSE SERBEST

AFYONKARAHİSAR 1 BURCU KAYIKCI ÜNİVERSİTE AVUKAT
AFYONKARAHİSAR 2 MEHMET ALİ ECER ÜNİVERSİTE DOKTOR
AFYONKARAHİSAR 3 MEHMET TUĞRUL AKKUŞ LİSE TİCARET
AFYONKARAHİSAR 4 YALÇIN GÖRGÖZ LİSE SERBEST
AFYONKARAHİSAR 5 BEKİR KASAP ÜNİVERSİTE MEMUR

AĞRI 1 CEMİL ERHAN ÜNİVERSİTE AVUKAT
AĞRI 2 MUHAMMED NİDAİ ÖZMEN ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ
AĞRI 3 MEHMET SIDDIK YEL İLKOKUL EMEKLİ
AĞRI 4 ERKAN SAYAN YÜKSEKOKUL ESNAF

AKSARAY 1 MEHMET ÖZTÜRK ÜNİVERSİTE ECZACI
AKSARAY 2 HAŞMET TEKİN ÖKÇE ÜNİVERSİTE EMEKLİ

AKSARAY 3 MEHMET ALİ TOPAÇ İLKOKUL EMEKLİ

AMASYA 1 MUSTAFA TUNCER ÜNİVERSİTE AVUKAT
AMASYA 2 RAMİS TOPAL LİSE İŞADAMI
AMASYA 3 DEVRİM ERSOY ÜNİVERSİTE TİCARET

ANKARA 1. Bölge 1 AYŞE GÜLSÜN BİLGEHAN ÜNİVERSİTE ÖĞRETİM GÖREVLİSİ
ANKARA 1. Bölge 2 NECATİ YILMAZ ÜNİVERSİTE AVUKAT
ANKARA 1. Bölge 3 TEKİN BİNGÖL ÜNİVERSİTE DOKTOR
ANKARA 1. Bölge 4 AYLİN NAZLIAKA ÜNİVERSİTE İŞKADINI
ANKARA 1. Bölge 5 LEVENT GÖK ÜNİVERSİTE AVUKAT
ANKARA 1. Bölge 6 ALİ HAYDAR HAKVERDİ ÜNİVERSİTE AVUKAT
ANKARA 1. Bölge 7 BÜLENT KUŞOĞLU ÜNİVERSİTE MALİ MÜŞAVİR
ANKARA 1. Bölge 8 HİKMET TEPE ÜNİVERSİTE AVUKAT
ANKARA 1. Bölge 9 GAMZE TAŞCIER ÜNİVERSİTE ECZACI
ANKARA 1. Bölge 10 EMRE DOĞAN ÜNİVERSİTE AVUKAT
ANKARA 1. Bölge 11 SELAHATTİN EMRE ÜNİVERSİTE AVUKAT
ANKARA 1. Bölge 12 DURDU ÖZBOLAT LİSE İŞADAMI
ANKARA 1. Bölge 13 SEMA AKSOY ÜNİVERSİTE AVUKAT
ANKARA 1. Bölge 14 KAZIM SÖNMEZ ÜNİVERSİTE EMEKLİ
ANKARA 1. Bölge 15 FARUK ÖZDEMİR ÜNİVERSİTE SENDİKACI
ANKARA 1. Bölge 16 ERDOĞAN KILIÇ ÜNİVERSİTE AVUKAT
ANKARA 1. Bölge 17 BİRSEN TEMİR ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ
ANKARA 1. Bölge 18 İLYAS GÜVEN EROĞLU ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
ANKARA 2. Bölge 1 ŞENAL SARIHAN ÜNİVERSİTE AVUKAT
ANKARA 2. Bölge 2 MURAT EMİR ÜNİVERSİTE AVUKAT
ANKARA 2. Bölge 3 AHMET HALUK KOÇ ÜNİVERSİTE DOKTOR
ANKARA 2. Bölge 4 NİHAT YEŞİL ÜNİVERSİTE SERBEST
ANKARA 2. Bölge 5 ALİRIZA ERBAY ÜNİVERSİTE DOKTOR
ANKARA 2. Bölge 6 CELALETTİN KOÇ LİSE İŞADAMI
ANKARA 2. Bölge 7 SEMRA DİNÇER ÜNİVERSİTE EKONOMİST
ANKARA 2. Bölge 8 BARIŞ OZAN VURAL ÜNİVERSİTE AVUKAT
ANKARA 2. Bölge 9 ALİ YILMAZ ÜNİVERSİTE AVUKAT

ANKARA 2. Bölge 10 SERVET ÜNSAL ÜNİVERSİTE DOKTOR
ANKARA 2. Bölge 11 SELMA ERGEN ÜNİVERSİTE SERBEST
ANKARA 2. Bölge 12 HAYDAR DOĞAN YÜKSEKOKUL EMEKLİ
ANKARA 2. Bölge 13 ABİDİN ŞAHİN YÜKSEK LİSANS AVUKAT
ANKARA 2. Bölge 14 UFUK ATAÇ ÜNİVERSİTE MÜHENDİS

ANTALYA 1 NİYAZİ NEFİ KARA ÜNİVERSİTE DOKTOR
ANTALYA 2 DENİZ BAYKAL YÜKSEK LİSANS AVUKAT
ANTALYA 3 ÇETİN OSMAN BUDAK ÜNİVERSİTE YÖNETİCİ
ANTALYA 4 MUSTAFA AKAYDIN ÜNİVERSİTE DOKTOR
ANTALYA 5 DEVRİM KÖK YÜKSEKOKUL TURİZMCİ
ANTALYA 6 FİGEN ÇALIKUŞU ÜNİVERSİTE AVUKAT
ANTALYA 7 RAFET ZEYBEK ÜNİVERSİTE SAVCI
ANTALYA 8 NUSRET BAYAR YÜKSEKOKUL EĞİTİMCİ
ANTALYA 9 DENİZ FİLİZ ÜNİVERSİTE AVUKAT
ANTALYA 10 SULTAN YEGEN ÜNİVERSİTE AVUKAT
ANTALYA 11 SEVİNDİK GİZLİ ÜNİVERSİTE DOKTOR
ANTALYA 12 CAVİT ARI ÜNİVERSİTE AVUKAT
ANTALYA 13 GÜRKUT ACAR ÜNİVERSİTE AVUKAT
ANTALYA 14 İBRAHİM KESER YÜKSEK LİSANS ÖĞRETİM GÖREVLİSİ

ARDAHAN 1 ENSAR ÖĞÜT ÜNİVERSİTE İŞADAMI
ARDAHAN 2 SEZGİN KAYA ÜNİVERSİTE İŞADAMI

ARTVİN 1 UĞUR BAYRAKTUTAN ÜNİVERSİTE AVUKAT
ARTVİN 2 MUSA ULUTAŞ ÜNİVERSİTE MÜHENDİS

AYDIN 1 BÜLENT TEZCAN ÜNİVERSİTE AVUKAT
AYDIN 2 METİN LÜTFİ BAYDAR ÜNİVERSİTE DOKTOR
AYDIN 3 HÜSEYİN YILDIZ LİSE İŞADAMI
AYDIN 4 MEHMET FATİH ATAY ÜNİVERSİTE AVUKAT
AYDIN 5 TAYFUN TALİPOĞLU ÜNİVERSİTE GAZETECİ
AYDIN 6 FERDA ÇAĞLAR ERKUT YÜKSEK LİSANS İŞLETMECİ
AYDIN 7 FULYA ÜSTÜNDAĞ ÜNİVERSİTE BİYOLOG

BALIKESİR 1 MEHMET TÜM YÜKSEKOKUL İŞADAMI
BALIKESİR 2 AHMET AKIN LİSE SANAYİCİ
BALIKESİR 3 NAMIK HAVUTÇA ÜNİVERSİTE AVUKAT
BALIKESİR 4 FİKRET ŞAHİN ÜNİVERSİTE DOKTOR
BALIKESİR 5 ALİ KEMAL DEVECİLER ÜNİVERSİTE MALİ MÜŞAVİR
BALIKESİR 6 ENSAR AYTEKİN ÜNİVERSİTE MALİ MÜŞAVİR
BALIKESİR 7 İRFAN BARIŞ LİSE EMEKLİ
BALIKESİR 8 İSMAİL AYNUR YÜKSEKOKUL MALİ MÜŞAVİR

BARTIN 1 MUHAMMET RIZA YALÇINKAYA ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
BARTIN 2 AYSU BANKOĞLU ÜNİVERSİTE AVUKAT

BATMAN 1 CELAL AYHAN LİSE İŞADAMI
BATMAN 2 AHMET DURMAZ ORTAOKUL MÜTEAHHİT
BATMAN 3 KEMAL DEMİR İLKOKUL MÜTEAHHİT
BATMAN 4 MENDÜH DOĞRU İLKOKUL SERBEST

BAYBURT 1 MURAT BÜLBÜL LİSE YÖNETİCİ
BAYBURT 2 ÖNAL AŞUT İLKOKUL ÇİFTÇİ

BİLECİK 1 YAŞAR TÜZÜN LİSE İŞADAMI
BİLECİK 2 ALİ ÇAĞATAY KARAAHMET ÜNİVERSİTE AVUKAT

BİNGÖL 1 AHMET BAZANCİR LİSE EMEKLİ
BİNGÖL 2 KEMAL SATICI ÜNİVERSİTE EMEKLİ
BİNGÖL 3 HÜSEYİN NEGÜZEL İLKOKUL İŞÇİ

BİTLİS 1 NASİP UYĞAN YÜKSEKOKUL OPERATÖR
BİTLİS 2 MEHMET KAÇAR ORTAOKUL SERBEST
BİTLİS 3 MEVLAN KARABAĞ ORTAOKUL ESNAF

BOLU 1 TANJU ÖZCAN ÜNİVERSİTE AVUKAT
BOLU 2 YUSUF RENKLİ ÜNİVERSİTE AVUKAT
BOLU 3 MEHMET BURAK COP YÜKSEK LİSANS ÖĞRETİM GÖREVLİSİ

BURDUR 1 MEHMET GÖKER ÜNİVERSİTE DOKTOR
BURDUR 2 KADİR KOÇ ÜNİVERSİTE ÖĞRETMEN
BURDUR 3 OKAN KURD ÜNİVERSİTE ECZACI

BURSA 1 LALE KARABIYIK YÜKSEK LİSANS ÖĞRETİM GÖREVLİSİ
BURSA 2 CEYHUN İRGİL ÜNİVERSİTE DOKTOR
BURSA 3 ORHAN SARIBAL ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
BURSA 4 ERKAN AYDIN ÜNİVERSİTE ECZACI
BURSA 5 NURHAYAT ALTACA KAYIŞOĞLU ÜNİVERSİTE AVUKAT
BURSA 6 MUSTAFA ŞENYURT ÜNİVERSİTE İŞADAMI
BURSA 7 ASÜDE ŞENOL ÜNİVERSİTE AVUKAT
BURSA 8 NURAY ÇOHAN ÜNİVERSİTE MİMAR
BURSA 9 İSMET KARACA ÜNİVERSİTE TURİZMCİ
BURSA 10 TAHİR GÜRHAN AKDOĞAN ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
BURSA 11 DENİZ BAYKAL ÜNİVERSİTE AVUKAT
BURSA 12 ÖZGÜR ŞAHİN ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
BURSA 13 NECATİ ŞAHİN ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
BURSA 14 ŞADİ ÖZDEMİR ÜNİVERSİTE İŞLETMECİ
BURSA 15 ERKAN DÖNMEZ LİSE YÖNETİCİ
BURSA 16 AYŞE ŞAHİN ÜNİVERSİTE MALİ MÜŞAVİR
BURSA 17 İNAN KESER ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
BURSA 18 METİN ÇELİK LİSE ESNAF

ÇANAKKALE 1 MUHARREM ERKEK ÜNİVERSİTE AVUKAT
ÇANAKKALE 2 BÜLENT ÖZ LİSE YÖNETİCİ
ÇANAKKALE 3 AHMET KÜÇÜK ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
ÇANAKKALE 4 ALİ SARIBAŞ ÜNİVERSİTE MİMAR

ÇANKIRI 1 MURAT BERAT ATALAY YÜKSEK LİSANS İŞADAMI
ÇANKIRI 2 İLHAN TEKİN LİSE EMEKLİ

ÇORUM 1 TUFAN KÖSE ÜNİVERSİTE AVUKAT
ÇORUM 2 MUHARREM BOZDOĞAN LİSE ANTRENÖR
ÇORUM 3 DİNÇER SOLMAZ ÜNİVERSİTE AVUKAT
ÇORUM 4 SAİM TOPGÜL İLKOKUL SERBEST
DENİZLİ 1 MELİKE BASMACI ÜNİVERSİTE MÜHENDİS

DENİZLİ 2 KAZIM ARSLAN ÜNİVERSİTE AVUKAT
DENİZLİ 3 GÜLİZAR BİÇER KARACA ÜNİVERSİTE AVUKAT
DENİZLİ 4 ADİL DEMİR ÜNİVERSİTE AVUKAT
DENİZLİ 5 AHMET DİVARCI ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
DENİZLİ 6 HALİS ÖDEL YÜKSEK LİSANS İŞADAMI
DENİZLİ 7 ADNAN KESKİN ÜNİVERSİTE AVUKAT

DİYARBAKIR 1 MUHSİN KOÇYİĞİT ÜNİVERSİTE EKONOMİST
DİYARBAKIR 2 GÜNDOĞAN MERMUTLUOĞLU ÜNİVERSİTE AVUKAT
DİYARBAKIR 3 GÜLABİ ŞİMŞEK ÜNİVERSİTE MİMAR
DİYARBAKIR 4 MURAT UZUN ÜNİVERSİTE ECZACI
DİYARBAKIR 5 MAHMUT AZİZ ŞERAN YÜKSEKOKUL İŞADAMI
DİYARBAKIR 6 ASLI AÇIKGÖZ ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
DİYARBAKIR 7 MUSTAFA BOZ ÜNİVERSİTE AVUKAT
DİYARBAKIR 8 AYŞE YELKOVAN ÜNİVERSİTE EMEKLİ
DİYARBAKIR 9 BURHAN ALTAY LİSE EMEKLİ
DİYARBAKIR 10 VEYSİ ERGÜN YÜKSEKOKUL SERBEST

DÜZCE 1 ZAFER TEBER ÜNİVERSİTE YÖNETİCİ
DÜZCE 2 ALİ FUAT ŞAŞOĞLU ÜNİVERSİTE DOKTOR
DÜZCE 3 ÖMER TAŞLI YÜKSEK LİSANS EMEKLİ
EDİRNE 1 OKAN GAYTANCIOĞLU YÜKSEK LİSANS ÖĞRETİM GÖREVLİSİ

EDİRNE 2 ERDİN BİRCAN LİSE İŞADAMI
EDİRNE 3 GÜRKAN GÜNESER ÜNİVERSİTE MÜHENDİS

ELAZIĞ 1 FEYZİ SEPTİOĞLU LİSE MÜTEAHHİT
ELAZIĞ 2 YAŞAR KARABULUT ÜNİVERSİTE EMEKLİ
ELAZIĞ 3 MUSTAFA YAVUZ LİSE GAZETECİ
ELAZIĞ 4 FADİME YILMAZ ÜNİVERSİTE SERBEST

ERZİNCAN 1 ERDOĞAN ÖZYALÇIN ÜNİVERSİTE DOKTOR
ERZİNCAN 2 YALÇIN TANRIVERDİ YÜKSEK LİSANS MEMUR

ERZURUM 1 GONCA AYTAŞ ÜNİVERSİTE AVUKAT
ERZURUM 2 İSMAİL İME LİSE EMEKLİ
ERZURUM 3 ORHAN BOZKURT ÜNİVERSİTE GAZETECİ
ERZURUM 4 DİLEK SOMUN İLKOKUL SERBEST
ERZURUM 5 ŞABAN OTURGAN ÜNİVERSİTE SERBEST
ERZURUM 6 EDİP CENGİZ YÜKSEKOKUL EMEKLİ
ESKİŞEHİR 1 GAYE USLUER ÜNİVERSİTE DOKTOR

ESKİŞEHİR 2 UTKU ÇAKIRÖZER ÜNİVERSİTE GAZETECİ
ESKİŞEHİR 3 CEMAL OKAN YÜKSEL ÜNİVERSİTE AVUKAT
ESKİŞEHİR 4 ERMAN GÖLET ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
ESKİŞEHİR 5 METİN TOMSUK ÜNİVERSİTE EMEKLİ
ESKİŞEHİR 6 ERDAL ÇAKICIER LİSE İŞADAMI

GAZİANTEP 1 MEHMET ŞEKER ÜNİVERSİTE DOKTOR
GAZİANTEP 2 MEHMET GÖKDAĞ ÜNİVERSİTE AVUKAT
GAZİANTEP 3 ALİ PERİ ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
GAZİANTEP 4 ALİ SAYIN ÜNİVERSİTE DİŞ HEKİMİ
GAZİANTEP 5 ERDAL GEÇİT ÜNİVERSİTE AVUKAT
GAZİANTEP 6 SELİM KARAHAN ÜNİVERSİTE AVUKAT
GAZİANTEP 7 MİRAY ÇANKAYA BULUT ÜNİVERSİTE AVUKAT
GAZİANTEP 8 MUSTAFA ASLAN ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
GAZİANTEP 9 MAHMUT KOZBAŞ ÜNİVERSİTE VETERİNER
GAZİANTEP 10 ADİLE MERVE ALTINBAŞ ÜNİVERSİTE AVUKAT
GAZİANTEP 11 SEMRA HARMAN YÜKSEKOKUL EMEKLİ
GAZİANTEP 12 AHMET ŞAHİN SEYRAN ÜNİVERSİTE MÜHENDİS

GİRESUN 1 BÜLENT YENER BEKTAŞOĞLU ÜNİVERSİTE ECZACI
GİRESUN 2 SELAHATTİN KARAAHMETOĞLU ÜNİVERSİTE ECZACI
GİRESUN 3 İBRAHİM AKGÜN LİSE İŞÇİ
GİRESUN 4 BASRİ GÜRSOY ÜNİVERSİTE ECZACI

GÜMÜŞHANE 1 MUSTAFA GÜLTEKİN ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
GÜMÜŞHANE 2 EDA ÇUBUKÇU ÜNİVERSİTE ÖĞRETMEN

HAKKARİ 1 YAKUP SAMİOĞLU YÜKSEKOKUL MEMUR

HAKKARİ 2 GİYASETTİN KOÇ İLKOKUL İŞADAMI
HAKKARİ 3 KEREM KORKMAZ LİSE SERBEST

HATAY 1 HİLMİ YARAYICI ÜNİVERSİTE ÖĞRETMEN
HATAY 2 MEVLÜT DUDU ÜNİVERSİTE AVUKAT
HATAY 3 SERKAN TOPAL ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ
HATAY 4 BİROL ERTEM ÜNİVERSİTE DOKTOR
HATAY 5 MEHMET RİYAT KIRMIZIOĞLU ÜNİVERSİTE DOKTOR
HATAY 6 SUZAN ALHASOĞLU LİSE MUHASEBECİ
HATAY 7 SONAY AYKUT ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
HATAY 8 MEHMET GÖZEL LİSE TİCARET
HATAY 9 BİLGEN DUMAN ÜNİVERSİTE KİMYAGER
HATAY 10 DÖNDÜ DİLAN BEDİR ÜNİVERSİTE ECZACI

IĞDIR 1 ADİL AŞIRIM ÜNİVERSİTE MÜHENDİS

ISPARTA 1 İRFAN BAKIR ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
ISPARTA 2 İSA ÖNDER DİNÇTÜRK ÜNİVERSİTE ECZACI
ISPARTA 3 MUSTAFA CEYHAN ÜNİVERSİTE İŞLETMECİ
ISPARTA 4 İZZET BEYDOĞAN ORTAOKUL ÇİFTÇİ

İSTANBUL 1. Bölge 1 ŞAFAK PAVEY YÜKSEK LİSANS YÖNETİCİ
İSTANBUL 1. Bölge 2 GAMZE AKKUŞ İLGEZDİ YÜKSEK LİSANS DİŞ HEKİMİ
İSTANBUL 1. Bölge 3 GÜRSEL TEKİN LİSE YÖNETİCİ
İSTANBUL 1. Bölge 4 BARIŞ YARKADAŞ LİSE GAZETECİ
İSTANBUL 1. Bölge 5 MEHMET AKİF HAMZAÇEBİ YÜKSEK LİSANS MALİYECİ
İSTANBUL 1. Bölge 6 MAHMUT TANAL ÜNİVERSİTE AVUKAT
İSTANBUL 1. Bölge 7 İLHAN KESİCİ YÜKSEK LİSANS MÜHENDİS
İSTANBUL 1. Bölge 8 OĞUZ KAAN SALICI ÜNİVERSİTE SİYASET BİLİMCİ
İSTANBUL 1. Bölge 9 İHSAN ÖZKES YÜKSEK LİSANS MÜFTÜ
İSTANBUL 1. Bölge 10 ONURSAL ADIGÜZEL ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
İSTANBUL 1. Bölge 11 ALİ ÖZCAN ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
İSTANBUL 1. Bölge 12 METİN AĞIRMAN ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
İSTANBUL 1. Bölge 13 KADİR GÖKMEN ÖĞÜT ÜNİVERSİTE DİŞ HEKİMİ
İSTANBUL 1. Bölge 14 CEM HAYDAR BEKTAŞ YÜKSEK LİSANS EKONOMİST
İSTANBUL 1. Bölge 15 BİRSEN TURSUN DEMİREL ÜNİVERSİTE DOKTOR
İSTANBUL 1. Bölge 16 İRFAN KARACAN ÜNİVERSİTE AVUKAT
İSTANBUL 1. Bölge 17 BERHAN ŞİMŞEK YÜKSEK LİSANS YÖNETMEN
İSTANBUL 1. Bölge 18 DERYA ŞENTÜRK ÜNİVERSİTE EKONOMİST
İSTANBUL 1. Bölge 19 MUSTAFA CAN ATAKLI ÜNİVERSİTE GAZETECİ
İSTANBUL 1. Bölge 20 NECDET SARAÇ ÜNİVERSİTE GAZETECİ
İSTANBUL 1. Bölge 21 HASAN UZUNYAYLA ORTAOKUL İŞADAMI

İSTANBUL 1. Bölge 22 OSMAN TANEY KORUTÜRK ÜNİVERSİTE EMEKLİ
İSTANBUL 1. Bölge 23 İLKAY ORHAN ÜNİVERSİTE AVUKAT
İSTANBUL 1. Bölge 24 ERKAN BAŞBOĞA ÜNİVERSİTE ÖĞRETİM GÖREVLİSİ
İSTANBUL 1. Bölge 25 İRFAN HÜSEYİN YILDIZ YÜKSEK LİSANS MALİ MÜŞAVİR
İSTANBUL 1. Bölge 26 NURETTİN SARIBAL ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
İSTANBUL 1. Bölge 27 HÜSNİYE KAYA ÜNİVERSİTE TURİZMCİ
İSTANBUL 1. Bölge 28 ÖZGEN NAMA ÜNİVERSİTE YÖNETİCİ
İSTANBUL 1. Bölge 29 SÜLEYMAN GÜZEL ORTAOKUL YÖNETİCİ
İSTANBUL 1. Bölge 30 YAŞAR HASAN YALÇINKAYA ÜNİVERSİTE DOKTOR
İSTANBUL 1. Bölge 31 DOĞAN ÇAKMAK ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
İSTANBUL 2. Bölge 1 SELİNA DOĞAN ÜNİVERSİTE AVUKAT
İSTANBUL 2. Bölge 2 AYKUT ERDOĞDU ÜNİVERSİTE DENETÇİ
İSTANBUL 2. Bölge 3 MUSTAFA SEZGİN TANRIKULU YÜKSEK LİSANS AVUKAT

İSTANBUL 2. Bölge 4 DURSUN ÇİÇEK YÜKSEK LİSANS EMEKLİ
İSTANBUL 2. Bölge 5 SÜLEYMAN SENCER AYATA YÜKSEK LİSANS SOSYOLOG
İSTANBUL 2. Bölge 6 GÜLAY YEDEKCİ ARSLAN ÜNİVERSİTE MİMAR
İSTANBUL 2. Bölge 7 KADRİ ENİS BERBEROĞLU ÜNİVERSİTE EKONOMİST
İSTANBUL 2. Bölge 8 DİDEM ENGİN YÜKSEK LİSANS MÜHENDİS
İSTANBUL 2. Bölge 9 MUSTAFA SARIGÜL ÜNİVERSİTE İŞADAMI
İSTANBUL 2. Bölge 10 YÜKSEL MANSUR KILINÇ ÜNİVERSİTE YÖNETİCİ
İSTANBUL 2. Bölge 11 CENGİZ ALP YÜKSEK LİSANS DOKTOR
İSTANBUL 2. Bölge 12 ÇETİN SOYSAL LİSE EMEKLİ
İSTANBUL 2. Bölge 13 MELDA ONUR ÜNİVERSİTE YÖNETİCİ
İSTANBUL 2. Bölge 14 HÜLYA ÇİĞDEM ANAD İBRAHİMHAKKIOĞLU ÜNİVERSİTE GAZETECİ
İSTANBUL 2. Bölge 15 GÜL YÜKSEL ÜNİVERSİTE SİYASET BİLİMCİ
İSTANBUL 2. Bölge 16 ZEYNEL ÖZTÜRK ÜNİVERSİTE AVUKAT
İSTANBUL 2. Bölge 17 İNAN GÜNEY YÜKSEK LİSANS MALİ MÜŞAVİR
İSTANBUL 2. Bölge 18 DURSUN BULUT ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
İSTANBUL 2. Bölge 19 ÖZGÜR KOÇAK YÜKSEKOKUL İŞADAMI
İSTANBUL 2. Bölge 20 MEHMET ERCAN KARAKAŞ ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
İSTANBUL 2. Bölge 21 GÜVEN KARATAŞ ÜNİVERSİTE YÖNETİCİ
İSTANBUL 2. Bölge 22 SEYFULLAH BEYSÜLEN ÜNİVERSİTE EMEKLİ
İSTANBUL 2. Bölge 23 MUSTAFA OZAN ŞER ÜNİVERSİTE İŞADAMI
İSTANBUL 2. Bölge 24 TEVFİK CEM TÜZÜN ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
İSTANBUL 2. Bölge 25 MEHMET SEVİGEN LİSE İŞADAMI
İSTANBUL 2. Bölge 26 HÜLYA GÜNTAŞ YÜKSEKOKUL ÖĞRETMEN

İSTANBUL 3. Bölge 1 BİHLUN TAMAYLIGİL ÜNİVERSİTE EKONOMİST
İSTANBUL 3. Bölge 2 İLHAN CİHANER ÜNİVERSİTE AVUKAT
İSTANBUL 3. Bölge 3 ENGİN ALTAY ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ
İSTANBUL 3. Bölge 4 ALİ ŞEKER ÜNİVERSİTE DOKTOR
İSTANBUL 3. Bölge 5 ERDOĞAN TOPRAK YÜKSEKOKUL YÖNETİCİ
İSTANBUL 3. Bölge 6 EREN ERDEM LİSE GAZETECİ
İSTANBUL 3. Bölge 7 MURAT ÖZÇELİK ÜNİVERSİTE EMEKLİ
İSTANBUL 3. Bölge 8 ZEYNEL EMRE ÜNİVERSİTE AVUKAT
İSTANBUL 3. Bölge 9 MEHMET BEKAROĞLU ÜNİVERSİTE DOKTOR
İSTANBUL 3. Bölge 10 SİBEL ÖZDEMİR YÜKSEK LİSANS ÖĞRETİM GÖREVLİSİ
İSTANBUL 3. Bölge 11 EMİNE GÜLİZAR EMECAN ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
İSTANBUL 3. Bölge 12 EFKAN BOLAÇ ÜNİVERSİTE AVUKAT
İSTANBUL 3. Bölge 13 ÖZGÜR KARABAT ÜNİVERSİTE MALİ MÜŞAVİR
İSTANBUL 3. Bölge 14 SÜLEYMAN ÇELEBİ İLKOKUL SENDİKACI
İSTANBUL 3. Bölge 15 HÜSEYİN ÖZKAHRAMAN ÜNİVERSİTE DİŞ HEKİMİ
İSTANBUL 3. Bölge 16 ERHAN BOZAN ÜNİVERSİTE İŞADAMI
İSTANBUL 3. Bölge 17 TÜLAY ATEŞ ÜNİVERSİTE AVUKAT
İSTANBUL 3. Bölge 18 MEHTAP ALBAYRAK ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
İSTANBUL 3. Bölge 19 RIZA AKPOLAT ÜNİVERSİTE TURİZMCİ
İSTANBUL 3. Bölge 20 HÜSEYİN AYDOĞDU ÜNİVERSİTE İŞADAMI
İSTANBUL 3. Bölge 21 KEMAL ÇEBİ ÜNİVERSİTE İKTİSATÇI
İSTANBUL 3. Bölge 22 NURCAN ŞANLI YÜKSEKOKUL İŞKADINI
İSTANBUL 3. Bölge 23 ŞAHANIM METER ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
İSTANBUL 3. Bölge 24 TAŞKAN UYSAL LİSE SERBEST
İSTANBUL 3. Bölge 25 İBRAHİM YENER ÜNİVERSİTE ÖĞRETMEN
İSTANBUL 3. Bölge 26 YEGÂNE GÜLEY YÜKSEK LİSANS AVUKAT
İSTANBUL 3. Bölge 27 HÜSEYİN AKSU ÜNİVERSİTE YÖNETİCİ
İSTANBUL 3. Bölge 28 KEMAL DENİZ BOZKURT ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
İSTANBUL 3. Bölge 29 SELAMİ DEĞİRMENCİ ÜNİVERSİTE MALİ MÜŞAVİR
İSTANBUL 3. Bölge 30 SELÇUK MÜSNAT HAZİNEDAR LİSE SERBEST
İSTANBUL 3. Bölge 31 ALİ ULVİ GÖKBULAK ÜNİVERSİTE EKONOMİST

İZMİR 1. Bölge 1 SELİN SAYEK BÖKE ÜNİVERSİTE İKTİSATÇI
İZMİR 1. Bölge 2 MUSA ÇAM ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ
İZMİR 1. Bölge 3 AHMET TUNCAY ÖZKAN ÜNİVERSİTE GAZETECİ
İZMİR 1. Bölge 4 TACETTİN BAYIR LİSE İŞADAMI
İZMİR 1. Bölge 5 ÖZCAN PURÇU ÜNİVERSİTE YÖNETİCİ
İZMİR 1. Bölge 6 ALİ YİĞİT LİSE İŞLETMECİ
İZMİR 1. Bölge 7 MURAT BAKAN ÜNİVERSİTE AVUKAT
İZMİR 1. Bölge 8 MUHSİN KURT LİSE İŞADAMI
İZMİR 1. Bölge 9 ALİ HIDIR ULUDAĞ ÜNİVERSİTE AVUKAT
İZMİR 1. Bölge 10 EDNAN ARSLAN ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
İZMİR 1. Bölge 11 SABRİ ERGÜL ÜNİVERSİTE AVUKAT
İZMİR 1. Bölge 12 SEVDA ERDAN KILIÇ ÜNİVERSİTE AVUKAT
İZMİR 1. Bölge 13 TURGAY BOZOĞLU YÜKSEK LİSANS EKONOMİST
İZMİR 2. Bölge 1 ZEYNEP ALTIOK ÜNİVERSİTE YAZAR
İZMİR 2. Bölge 2 KEMAL KILIÇDAROĞLU ÜNİVERSİTE HESAP UZMANI
İZMİR 2. Bölge 3 ZEKERİYA TEMİZEL ÜNİVERSİTE EKONOMİST

İZMİR 2. Bölge 4 MUSTAFA ALİ BALBAY ÜNİVERSİTE GAZETECİ
İZMİR 2. Bölge 5 AYTUN ÇIRAY ÜNİVERSİTE DOKTOR
İZMİR 2. Bölge 6 ATİLA SERTEL ÜNİVERSİTE GAZETECİ
İZMİR 2. Bölge 7 KAMİL OKYAY SINDIR ÜNİVERSİTE ÖĞRETİM GÖREVLİSİ
İZMİR 2. Bölge 8 ALİ ENGİN ÜNİVERSİTE İŞADAMI
İZMİR 2. Bölge 9 HÜSEYİN SEZER ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
İZMİR 2. Bölge 10 ÜLKÜMEN RODOPLU ÜNİVERSİTE DOKTOR
İZMİR 2. Bölge 11 ALİ KEMAL ELİTAŞ ÜNİVERSİTE TEKNİSYEN
İZMİR 2. Bölge 12 TAHA OKAN ÜNİVERSİTE DOKTOR
İZMİR 2. Bölge 13 NURGÜL UÇAR AKTUĞ ÜNİVERSİTE GAZETECİ

KAHRAMANMARAŞ 1 KAMİL DALKARA LİSE SANAYİCİ
KAHRAMANMARAŞ 2 AYŞE NİLDEN BAYAZIT POSTALCI ÜNİVERSİTE ÖĞRETİM GÖREVLİSİ
KAHRAMANMARAŞ 3 EYLEM ÇAĞRAŞ ÜNİVERSİTE AVUKAT
KAHRAMANMARAŞ 4 HİLMİ EMRE KAZANCI ÜNİVERSİTE MALİ MÜŞAVİR
KAHRAMANMARAŞ 5 KİBAR ÖZDEMİR LİSE İŞLETMECİ
KAHRAMANMARAŞ 6 SELİM SÜMEN ÜNİVERSİTE AVUKAT
KAHRAMANMARAŞ 7 FATİH VİCDAN LİSE MUHASEBECİ
KAHRAMANMARAŞ 8 DURAN ÖZDAL

ÜNİVERSİTE İŞADAMI
KARABÜK 1 CEVDET AKAY YÜKSEK LİSANS İŞADAMI
KARABÜK 2 MUSTAFA AKAY YÜKSEKOKUL GAZETECİ

KARAMAN 1 MUSTAFA CEM KAĞNICI ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
KARAMAN 2 UYGAR TALAY ÜNİVERSİTE ECZACI

KARS 1 ZEKİ NACİTARHAN ÜNİVERSİTE İŞLETMECİ
KARS 2 ERKAN KARAGÖZ ÜNİVERSİTE HUKUKÇU
KARS 3 AYSEL SADAK İLTAŞ YÜKSEK LİSANS GAZETECİ

KASTAMONU 1 AHMET CANER YENİDÜNYA ÜNİVERSİTE ÖĞRETİM GÖREVLİSİ
KASTAMONU 2 HASAN ŞEN YÜKSEKOKUL EMEKLİ
KASTAMONU 3 YILMAZ KARAKOÇ ÜNİVERSİTE İKTİSATÇI

KAYSERİ 1 ÇETİN ARIK YÜKSEK LİSANS DOKTOR
KAYSERİ 2 ALİ PAŞA TAN ÜNİVERSİTE MALİYECİ
KAYSERİ 3 AŞKIN GENÇ ÜNİVERSİTE İŞADAMI
KAYSERİ 4 FEYZULLAH KESKİN ÜNİVERSİTE SERBEST
KAYSERİ 5 TÜLİN TEMEL ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
KAYSERİ 6 MUSTAFA ASLAN ÜNİVERSİTE AVUKAT
KAYSERİ 7 AYHAN GÜLSOY ÜNİVERSİTE EMEKLİ
KAYSERİ 8 MUSTAFA UTKU SARI ÜNİVERSİTE AVUKAT
KAYSERİ 9 NAHİDE SEVGİ YALÇIN YÜKSEKOKUL EMEKLİ

KIRIKKALE 1 MURAT ÇAKIRCA ÜNİVERSİTE AVUKAT
KIRIKKALE 2 ZİYA KAVLAK ÜNİVERSİTE AVUKAT
KIRIKKALE 3 HACI ARAP KARADURMUŞ YÜKSEKOKUL EMEKLİ
KIRKLARELİ 1 TÜRABİ KAYAN ÜNİVERSİTE MİMAR
KIRKLARELİ 2 VECDİ GÜNDOĞDU İLKOKUL ESNAF
KIRKLARELİ 3 MEHMET TUNA SOYKAN ÜNİVERSİTE DİŞ HEKİMİ

KIRŞEHİR 1 YILMAZ ZENGİN İLKOKUL İŞADAMI
KIRŞEHİR 2 RİFAT ERTEM ÜNİVERSİTE NOTER

KİLİS 1 MEHMET AKİF PERKER ÜNİVERSİTE ESNAF
KİLİS 2 ÖKKAŞ ASLANTAŞ ORTAOKUL EMEKLİ

KOCAELİ 1 FATMA KAPLAN HÜRRİYET ÜNİVERSİTE AVUKAT
KOCAELİ 2 HAYDAR AKAR ÜNİVERSİTE YÖNETİCİ
KOCAELİ 3 TAHSİN TARHAN YÜKSEKOKUL İŞADAMI
KOCAELİ 4 TURAN DUMLU ÜNİVERSİTE ECZACI
KOCAELİ 5 CUMA KARAVAR LİSE İŞADAMI
KOCAELİ 6 MEHMET TAMER SOLAKOĞLU ÜNİVERSİTE AVUKAT
KOCAELİ 7 AYHAN MUTLU ÜNİVERSİTE DOKTOR
KOCAELİ 8 RASİM MERİÇ ÜNİVERSİTE YÖNETİCİ
KOCAELİ 9 ASUDE FIRAT ÖZKAN LİSE İŞLETMECİ
KOCAELİ 10 KEMAL NİŞANCI ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
KOCAELİ 11 SABRİYE ŞAHİN LİSE EMEKLİ

KONYA 1 MUSTAFA HÜSNÜ BOZKURT ÜNİVERSİTE DOKTOR
KONYA 2 GÜLSÜM FİLORİNALI ÜNİVERSİTE MALİ MÜŞAVİR
KONYA 3 MEHMET TURGAY BİLGE ÜNİVERSİTE AVUKAT
KONYA 4 ALİ CEMAL CÖMERT ÜNİVERSİTE VETERİNER
KONYA 5 MEHMET ALİ ÜNAL ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
KONYA 6 ALİ SAYAR ÜNİVERSİTE DOKTOR
KONYA 7 DENİZ İNDİBİ ÇELİK ÜNİVERSİTE İŞLETMECİ
KONYA 8 HÜSEYİN YAĞCI ÜNİVERSİTE TİCARET
KONYA 9 SAİM SEZEN YÜKSEK LİSANS EMEKLİ
KONYA 10 ALİ TEKİŞ ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
KONYA 11 MUSA GÖKÇE LİSE TEKNİSYEN
KONYA 12 EMİNE BALIK ÜNİVERSİTE AVUKAT
KONYA 13 MEHMET GAYRETLİ LİSE YÖNETİCİ
KONYA 14 MEHMET TOPBAŞ ÜNİVERSİTE AVUKAT

KÜTAHYA 1 ALİ FAZIL KASAP ÜNİVERSİTE DOKTOR
KÜTAHYA 2 MEHMET AYDIN UZUN ORTAOKUL İŞADAMI
KÜTAHYA 3 FİSUN YILDIZ LİSE EV HANIMI
KÜTAHYA 4 İBRAHİM SOLMAZ YÜKSEK LİSANS EMEKLİ

MALATYA 1 VELİ AĞBABA ÜNİVERSİTE İŞADAMI
MALATYA 2 HULİSİ PORGALI LİSE İŞADAMI
MALATYA 3 BERNA KARADAŞ ÜNİVERSİTE AVUKAT
MALATYA 4 MEMBA KUŞCU ÜNİVERSİTE AVUKAT
MALATYA 5 YUSUF SÜRÜCÜ ÜNİVERSİTE AVUKAT
MALATYA 6 ETEM KÖRÜKMEZ LİSE İŞADAMI

MANİSA 1 ÖZGÜR ÖZEL ÜNİVERSİTE ECZACI
MANİSA 2 MAZLUM NURLU ÜNİVERSİTE AVUKAT
MANİSA 3 TUR YILDIZ BİÇER ÜNİVERSİTE DOKTOR
MANİSA 4 MUSTAFA BAŞGÜLŞEN ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
MANİSA 5 SABRİ TEMEL LİSE ESNAF
MANİSA 6 SAKİNE ÖZ ÜNİVERSİTE MİMAR
MANİSA 7 ABDULLAH SAKA ÜNİVERSİTE MALİ MÜŞAVİR
MANİSA 8 HASAN ÖREN LİSE İŞADAMI
MANİSA 9 SANİYE AĞGÜL ÜNİVERSİTE ÖĞRETİM GÖREVLİSİ
MARDİN 1 MEHMET ÇİFTSÜREN LİSE ESNAF

MARDİN 2 MUHAMMED OLĞAÇ ÜNİVERSİTE ÖĞRETMEN
MARDİN 3 ÖZLEM KARAMAN YÜKSEKOKUL EMEKLİ
MARDİN 4 MEHMET FIRAT İNAL ÜNİVERSİTE SERBEST
MARDİN 5 HAMZE EFE İLKOKUL EMEKLİ
MARDİN 6 AYDIN PAKSAK ORTAOKUL ESNAF

MERSİN 1 HÜSEYİN ÇAMAK ÜNİVERSİTE DOKTOR
MERSİN 2 DURMUŞ FİKRİ SAĞLAR ÜNİVERSİTE YÖNETİCİ
MERSİN 3 AYTUĞ ATICI ÜNİVERSİTE DOKTOR
MERSİN 4 MUSTAFA BAYSAN LİSE SANAYİCİ
MERSİN 5 SERDAL KUYUCUOĞLU YÜKSEK LİSANS MÜHENDİS
MERSİN 6 SİBEL GAZİ TABEL YÜKSEK LİSANS ŞEHİR PLANCISI
MERSİN 7 EBRU ÇALIŞKAN ÜNİVERSİTE AVUKAT
MERSİN 8 SEYİT ÖZANANAR ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
MERSİN 9 ALİ KOÇ ORTAOKUL İŞADAMI
MERSİN 10 NEVİN ZAİMOĞLU ÜNİVERSİTE AVUKAT
MERSİN 11 CELAL ÇELİK YÜKSEK LİSANS EMEKLİ

MUĞLA 1 AKIN ÜSTÜNDAĞ ÜNİVERSİTE AVUKAT
MUĞLA 2 ÖMER SÜHA ALDAN ÜNİVERSİTE HUKUKÇU
MUĞLA 3 NURETTİN DEMİR ÜNİVERSİTE DOKTOR
MUĞLA 4 BURAK ERBAY ÜNİVERSİTE AVUKAT
MUĞLA 5 EMRAH DOĞU ORTAOKUL TURİZMCİ
MUĞLA 6 SÜLEYMAN GİRGİN ÜNİVERSİTE İŞÇİ

MUŞ 1 ŞEMSETTİN ONULER LİSE ESNAF
MUŞ 2 FEVZİ GÜMÜŞ ÜNİVERSİTE AVUKAT
MUŞ 3 YILDIRIM PAÇAL LİSE SERBEST

NEVŞEHİR 1 HİLMİ BÜLENT TEKİNER ÜNİVERSİTE SERBEST
NEVŞEHİR 2 CUMA YORGANCI ÜNİVERSİTE DOKTOR
NEVŞEHİR 3 OSMAN FAHRİ ERTİK ÜNİVERSİTE EMEKLİ

NİĞDE 1 DOĞAN ŞAFAK ÜNİVERSİTE TURİZMCİ
NİĞDE 2 SEVGİ ÖZBEK ÜNİVERSİTE DİŞ HEKİMİ
NİĞDE 3 RAMAZAN ERTAN LİSE İŞADAMI

ORDU 1 SEYİT TORUN ÜNİVERSİTE İKTİSATÇI
ORDU 2 MUSTAFA ADIGÜZEL ÜNİVERSİTE DOKTOR
ORDU 3 İDRİS YILDIZ ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
ORDU 4 İSA YAZICI LİSE İŞLETMECİ
ORDU 5 OSMAN GÜNGÖR YÜKSEKOKUL İŞADAMI

OSMANİYE 1 NİHAT ÇERÇİ YÜKSEK LİSANS ÖĞRETMEN
OSMANİYE 2 MURAT KOLUÇOLAK YÜKSEK LİSANS MÜHENDİS
OSMANİYE 3 SERPİL DÜZGÜN LİSE EV HANIMI
OSMANİYE 4 HATİCE ERDUR YÜKSEKOKUL EMEKLİ

RİZE 1 KENAN BIYIK ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
RİZE 2 TAHSİN OCAKLI ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
RİZE 3 CANDAN EYÜBOĞLU ÜNİVERSİTE EMEKLİ

SAKARYA 1 ENGİN ÖZKOÇ ÜNİVERSİTE İŞADAMI
SAKARYA 2 HÜSEYİN AVNİ ŞAHİN LİSE MÜTEAHHİT
SAKARYA 3 ERDOĞAN ISIR ÜNİVERSİTE ESNAF
SAKARYA 4 AYHAN BAL ÜNİVERSİTE SERBEST
SAKARYA 5 ELİF ASİYE BAŞER YÜKSEK LİSANS ULUSLARARASI İLİŞKİLER
SAKARYA 6 AYŞE KILIÇ ÜNİVERSİTE EMEKLİ
SAKARYA 7 ENİS CEYLAN ÜNİVERSİTE MÜHENDİS

SAMSUN 1 KEMAL ZEYBEK LİSE İŞADAMI
SAMSUN 2 HAYATİ TEKİN ÜNİVERSİTE MİMAR
SAMSUN 3 NESLİHAN HANCIOĞLU ÜNİVERSİTE EMEKLİ
SAMSUN 4 MÜŞFİK VEYSEL ERDOĞAN ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
SAMSUN 5 ŞABAN SEVİNÇ ÜNİVERSİTE GAZETECİ
SAMSUN 6 FATMA NECİLE ÇOKAY ÜNİVERSİTE DİŞ HEKİMİ
SAMSUN 7 ATIF TOMRUKÇU YÜKSEK LİSANS MÜHENDİS
SAMSUN 8 ŞEVKİ YILMAZ İLKOKUL MÜTEAHHİT
SAMSUN 9 MEHMET ATALAY ÜNİVERSİTE YÖNETİCİ

SİİRT 1 FIRAT SOYSAL LİSE SERBEST
SİİRT 2 CİNDİ EREN LİSE EMEKLİ
SİİRT 3 KAMİLE BALCI LİSE ANTRENÖR

SİNOP 1 BARIŞ KARADENİZ ÜNİVERSİTE EKONOMİST
SİNOP 2 MUSTAFA ACUN LİSE EMEKLİ

SİVAS 1 ALİ AKYILDIZ ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
SİVAS 2 HAYDAR GÖLBAŞI YÜKSEK LİSANS ÖĞRETİM ÜYESİ
SİVAS 3 ULAŞ KARASU ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
SİVAS 4 BAKİ ÇOBAN ÜNİVERSİTE DOKTOR
SİVAS 5 İSMAİL ŞAHİN ÜNİVERSİTE AVUKAT

ŞANLIURFA 1 ALİ MURAT BUCAK LİSE TİCARET
ŞANLIURFA 2 HASAN OĞUL ÜNİVERSİTE ÖĞRETMEN
ŞANLIURFA 3 RESUL BEBE ÜNİVERSİTE ÖĞRETMEN
ŞANLIURFA 4 SEDAT SAĞIR ÜNİVERSİTE İŞADAMI

ŞANLIURFA 5 İSMAİL BAHÇACI ÜNİVERSİTE EMEKLİ
ŞANLIURFA 6 MAHMUT HAN ŞAHİN LİSE SERBEST
ŞANLIURFA 7 AKİLE YEKTAŞ LİSE HEMŞİRE
ŞANLIURFA 8 MUZAFFER YİĞİTBAŞI LİSE GAZETECİ
ŞANLIURFA 9 KEMAL EŞSİZ LİSE ESNAF
ŞANLIURFA 10 AHMET HELVACI LİSE SERBEST
ŞANLIURFA 11 LÜTFÜ KÜÇÜKBAYRAK LİSE ÇİFTÇİ
ŞANLIURFA 12 CANER ÇAMLIBEL ORTAOKUL SERBEST
ŞIRNAK 1 ABDULLAH GÜKÇE ORTAOKUL SERBEST

ŞIRNAK 2 AGİT AYKUT İLKOKUL SERBEST
ŞIRNAK 3 HAVA ADİYAMAN İLKOKUL EV HANIMI
ŞIRNAK 4 ŞAHİN ZİREK İLKOKUL SERBEST

TEKİRDAĞ 1 FAİK ÖZTRAK ÜNİVERSİTE EKONOMİST
TEKİRDAĞ 2 CANDAN YÜCEER ÜNİVERSİTE DOKTOR
TEKİRDAĞ 3 EMRE KÖPRÜLÜ ÜNİVERSİTE AVUKAT
TEKİRDAĞ 4 İLHAMİ ÖZCAN AYGUN YÜKSEK LİSANS MÜHENDİS
TEKİRDAĞ 5 ARZU MANDALI SUCU YÜKSEK LİSANS YÖNETİCİ
TEKİRDAĞ 6 ŞERAFETDİN TERZİ ÜNİVERSİTE EMEKLİ

TOKAT 1 ORHAN DÜZGÜN ÜNİVERSİTE DOKTOR
TOKAT 2 GÜLPERİ COŞAR ÜNİVERSİTE EMEKLİ
TOKAT 3 MİNE BAŞ ÜNİVERSİTE AVUKAT
TOKAT 4 SİNAN YAVUZ YAVAŞ YÜKSEK LİSANS MÜHENDİS
TOKAT 5 TAHİR YILDIRIM LİSE EMEKLİ

TRABZON 1 HALUK PEKŞEN ÜNİVERSİTE AVUKAT
TRABZON 2 ALİ TÜREN ÖZTÜRK YÜKSEK LİSANS MÜHENDİS
TRABZON 3 AHMET KAYA ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
TRABZON 4 MURAT ÖZÇİLİNGİR ÜNİVERSİTE ESNAF
TRABZON 5 YAVUZ KARAN ÜNİVERSİTE İŞLETMECİ
TRABZON 6 MUSTAFA AYDIN ÜNİVERSİTE UZMAN

TUNCELİ 1 SANİYE BARUT ÜNİVERSİTE AVUKAT
TUNCELİ 2 GÜRSEL EROL LİSE SERBEST

UŞAK 1 ÖZKAN YALIM LİSE SERBEST
UŞAK 2 İSMET AKIN ÜNİVERSİTE İŞADAMI
UŞAK 3 MUSTAFA AYDIN ÜNİVERSİTE VETERİNER

VAN 1 NADİR KARTAL ÜNİVERSİTE ECZACI
VAN 2 ERKAN NÜKTE ÜNİVERSİTE ECZACI
VAN 3 GÜRGİN ASLAN YÜKSEKOKUL TEKNİKER
VAN 4 HATİCE GÜLENOĞLU LİSE SERBEST
VAN 5 GÜLCAN İNCE LİSE SERBEST
VAN 6 HAYRULLAH IRTAK LİSE ESNAF
VAN 7 ABUBEKİR YEŞİLOVA ÜNİVERSİTE SOSYOLOG
VAN 8 MUHTAR ERDOĞAN LİSE SERBEST

YALOVA 1 MUHARREM İNCE ÜNİVERSİTE ÖĞRETMEN
YALOVA 2 MURAT OCAK ORTAOKUL SERBEST

YOZGAT 1 HASAN ASLAN NURDOĞDU ÜNİVERSİTE İŞADAMI
YOZGAT 2 ZEYNEP KILINÇARSLAN LİSE İŞKADINI
YOZGAT 3 GÜLHANIM CEYLAN YÜKSEKOKUL EMEKLİ
YOZGAT 4 HATİCE AÇIKGÖZ LİSE EV HANIMI

ZONGULDAK 1 ŞERAFETTİN TURPCU ÜNİVERSİTE MİMAR
ZONGULDAK 2 ÜNAL DEMİRTAŞ ÜNİVERSİTE AVUKAT
ZONGULDAK 3 DENİZ YAVUZYILMAZ ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
ZONGULDAK 4 HARUN AKIN LİSE İŞADAMI
ZONGULDAK 5 ALİ İHSAN KÖKTÜRK ÜNİVERSİTE AVUKAT

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ 2015 SEÇİM ADAYLAR TAM LİSTESİ:

ADANA 1 MEVLÜT KARAKAYA DOKTORA ÖĞRETİM ÜYESİ / BÜROKRAT
ADANA 2 MUHARREM VARLI ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ
ADANA 3 SEYFETTİN YILMAZ ÜNİVERSİTE ORMAN MÜHENDİSİ
ADANA 4 ABDULKADİR YUVALI ÜNİVERSİTE ÖĞRETİM ÜYESİ
ADANA 5 ALİ AYDIN ÜNİVERSİTE SUBAY EMEKLİ GENERAL
ADANA 6 ALİ DEMİR YÜKSEK LİSANS VETERİNER HEKİM
ADANA 7 DEMET ÇARDAK ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
ADANA 8 SİNAN GÜL ÜNİVERSİTE ZİRAAT MÜHENDİSİ
ADANA 9 MEHMET ALİ ARSLAN ÜNİVERSİTE KAMU GÖREVLİSİ
ADANA 10 ADEM GÜNDOĞAN ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
ADANA 11 NESLİHAN UZUN ÜNİVERSİTE FİZYOTERAPİST
ADANA 12 İSA AYANOĞLU ÜNİVERSİTE AVUKAT
ADANA 13 AYLA EMRAHOĞLU YÜKSEK LİSANS TEKSTİLCİ / YÖNETİCİ
ADANA 14 BURAK YİĞENOĞLU ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU

ADIYAMAN 1 RECEP KILIÇ ÜNİVERSİTE AVUKAT
ADIYAMAN 2 EMİN ACAR LİSE EMEKLİ
ADIYAMAN 3 REMZİYE YAVUZ ORTAOKUL EMEKLİ İŞÇİ
ADIYAMAN 4 AHMET KARA LİSE EMNİYET MENSUBU BAŞKOMİSER

AFYON 1 MEHMET PARSAK DOKTORA AVUKAT
AFYON 2 AZİZ ASLAN ÜNİVERSİTE MALİ MÜŞAVİR
AFYON 3 FATİH ÇETİNKAYA YÜKSEK LİSANS ESKİ BELEDİYE BAŞKANI
AFYON 4 İSMAİL ELİBOL ÜNİVERSİTE İŞADAMI
AFYON 5 ABDİL DEMİRAL ÜNİVERSİTE SARRAF

AĞRI 1 MUSTAFA ÖRÜ ORTAOKUL MÜTEAHHİT
AĞRI 2 BİLAL YAŞAR ORTAOKUL ESNAF
AĞRI 3 MURAT ÇİFTÇİ LİSE KAMU GÖREVLİSİ
AĞRI 4 MEHMET YILDIRIM ÜNİVERSİTE İŞÇİ

AMASYA 1 MEHMET SARI YÜKSEK LİSANS TURİZM İŞLETMECİSİ
AMASYA 2 SADIK ASLAN ÜNİVERSİTE İŞADAMI
AMASYA 3 TURAN GÜRDOĞAN YÜKSEK LİSANS ZİRAAT YÜKSEK MÜHENDİSİ

ANKARA (1) 1 YILDIRIM TUĞRUL TÜRKEŞ ÜNİVERSİTE İŞADAMI
ANKARA (1) 2 ZÜHAL TOPÇU DOKTORA ÖĞRETİM ÜYESİ
ANKARA (1) 3 MUSTAFA ERDEM ÜNİVERSİTE ÖĞRETİM ÜYESİ
ANKARA (1) 4 ERKAN HABERAL ÜNİVERSİTE İŞADAMI
ANKARA (1) 5 NEVZAT AYPEK DOKTORA ÖĞRETİM ÜYESİ
ANKARA (1) 6 BİRCAN AKYILDIZ ÜNİVERSİTE SENDİKACI
ANKARA (1) 7 SULTAN GÜNDÜZ ÜNİVERSİTE PEYZAJ MİMARI
ANKARA (1) 8 AYŞE SİBEL ERSOY ÜNİVERSİTE ECZACI
ANKARA (1) 9 İBRAHİM ÇİFTÇİ ÜNİVERSİTE İŞADAMI
ANKARA (1) 10 AYTAÇ ÖZEL YÜKSEK LİSANS EĞİTİMCİ
ANKARA (1) 11 ESİN GÜREL ÜNİVERSİTE AVUKAT
ANKARA (1) 12 ŞENER BEŞİROĞLU ÜNİVERSİTE AVUKAT
ANKARA (1) 13 ŞAHİN ÖNALAN ÜNİVERSİTE BİYOLOG
ANKARA (1) 14 UMUTCAN GÜNER KAYA ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİ
ANKARA (1) 15 ALİ KELEŞ LİSE İŞADAMI
ANKARA (1) 16 ÜLKÜ GÖK GÜVEN ÜNİVERSİTE AVUKAT
ANKARA (1) 17 PINAR GÜNSEVEN GÜLSOY ÜNİVERSİTE MİMAR
ANKARA (1) 18 İBRAHİM KUŞ LİSE İŞADAMI
ANKARA (2) 1 ŞEFKAT ÇETİN ÜNİVERSİTE EMEKLİ
ANKARA (2) 2 MUSTAFA MİT ÜNİVERSİTE TİCARET
ANKARA (2) 3 HAMİT AYANOĞLU ÜNİVERSİTE ZİRAAT MÜHENDİSİ
ANKARA (2) 4 YAŞAR YILDIRIM LİSE İŞADAMI
ANKARA (2) 5 MEHMET DAMAR ÜNİVERSİTE EMEKLİ SAYIŞTAY BAŞKANI
ANKARA (2) 6 GÜL GÜLSER KILIÇARSLAN YÜKSEKOKUL GAZETECİ
ANKARA (2) 7 MEHMET ALİ TANRIVERDİ LİSE İŞADAMI
ANKARA (2) 8 ALPARSLAN SUCU ÜNİVERSİTE AVUKAT
ANKARA (2) 9 TAYFUN ÜNAL YÜKSEK LİSANS ÖĞRETMEN
ANKARA (2) 10 MELTEM HATİCE ULUÇ ÜNİVERSİTE ENDÜSTRİ MÜHENDİSİ
ANKARA (2) 11 HİKMET DURGUT ÜNİVERSİTE MÜTEAHHİT
ANKARA (2) 12 TÜMER ZEYTİN ÜNİVERSİTE AVUKAT
ANKARA (2) 13 FATİH GÖZÜM LİSE MÜTEAHHİT
ANKARA (2) 14 BAYRAMALİ TEMİZER YÜKSEKOKUL GÜMRÜK MÜŞAVİR YARDIMCISI

ANTALYA 1 MEHMET GÜNAL DOKTORA ÖĞRETİM ÜYESİ
ANTALYA 2 AHMET SELİM YURDAKUL ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
ANTALYA 3 TARKAN AKILLI ÜNİVERSİTE İNŞAAT YÜKSEK MÜHENDİSİ
ANTALYA 4 ADEM USLU ÜNİVERSİTE MÜLKİ İDARE AMİRİ
ANTALYA 5 CAFER UYAR YÜKSEKOKUL EMEKLİ ÖĞRETMEN
ANTALYA 6 CENGİZHAN GÖKÖZ ÜNİVERSİTE AVUKAT
ANTALYA 7 TOLGA ALICI LİSE İŞADAMI
ANTALYA 8 GÖKHAN KURŞUNLU ÜNİVERSİTE AVUKAT
ANTALYA 9 METİN ÖZKAN ORTAOKUL GAZETECİ
ANTALYA 10 MUSTAFA ALPEREN EROL ÜNİVERSİTE AVUKAT
ANTALYA 11 NEŞE GÜL ÜNİVERSİTE ÖZEL İŞLETME MÜDÜRÜ
ANTALYA 12 HASAN BÖLÜCEK YÜKSEKOKUL JEOLOJİ YÜKSEK MÜHENDİSİ
ANTALYA 13 GÜRAY PARLAK ÜNİVERSİTE İŞADAMI
ANTALYA 14 TURGUT BUCAK LİSE ESNAF

ARTVİN 1 MUHAMMET ALTUNAL ÜNİVERSİTE AVUKAT
ARTVİN 2 RAFET ABAY İLKÖĞRETİM MÜTEAHHİT

AYDIN 1 ALİ UZUNIRMAK LİSE İŞADAMI
AYDIN 2 HAYRİ GÜLEÇ ÜNİVERSİTE İŞADAMI
AYDIN 3 HÜSEYİN KARAGÖZ ÜNİVERSİTE AVUKAT
AYDIN 4 DENİZ DEPBOYLU ÜNİVERSİTE PSİKOLOJİK DANIŞMAN
AYDIN 5 FEVZİ KÖSE ÜNİVERSİTE ORMAN MÜHENDİSİ
AYDIN 6 HİLMİ BOLATOĞLU YÜKSEK LİSANS REKABET BAŞUZMANI
AYDIN 7 KADRİ DÜLGER ÜNİVERSİTE AVUKAT

BALIKESİR 1 İSMAİL OK ÜNİVERSİTE ESKİ BELEDİYE BAŞKANI
BALIKESİR 2 RECEP ÇETİN YÜKSEK LİSANS TIP DOKTORU
BALIKESİR 3 RAFET ÇETİNEL ÜNİVERSİTE İNŞAAT MÜHENDİSİ
BALIKESİR 4 MEHMET DURAN ÜNİVERSİTE İŞADAMI
BALIKESİR 5 ADNAN ÇELEBİ ÜNİVERSİTE ÜST DÜZEY BÜROKRAT
BALIKESİR 6 MEHMET AĞAR ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ
BALIKESİR 7 TUNCAY KILIÇ ÜNİVERSİTE AVUKAT
BALIKESİR 8 KEMAL GİRGİN YÜKSEK LİSANS EĞİTİMCİ / ORGANİZATÖR

BİLECİK 1 BAHATTİN ŞEKER LİSE TÜCCAR
BİLECİK 2 HÜSEYİN ŞENSOY ÜNİVERSİTE MALİ MÜŞAVİR

BİNGÖL 1 HASAN KIZILBOĞA ORTAOKUL SERBEST
BİNGÖL 2 RAGIP TÜMEN İLKOKUL SERBEST
BİNGÖL 3 MUHİTTİN SATIK LİSE SERBEST

BİTLİS 1 METİN TAŞDEMİR LİSE MÜTEAHHİT
BİTLİS 2 ARİF ÖZER YÜKSEK LİSANS İŞADAMI
BİTLİS 3 MELİHŞAH BUDAK ÜNİVERSİTE İŞADAMI

BOLU 1 ŞÜKRÜ GÜLEZ LİSE TİCARET

BURDUR 1 ALPARSLAN AHMET DURSUN ÜNİVERSİTE AVUKAT
BURDUR 2 ALİ İSRA GÜNGÖR ÜNİVERSİTE ÖĞRETİM ÜYESİ
BURDUR 3 METİN IŞILDAR ÜNİVERSİTE İŞADAMI

BURSA 1 İSMET BÜYÜKATAMAN YÜKSEK LİSANS EĞİİTMCİ
BURSA 2 KADİR KOÇDEMİR DOKTORA VALİ
BURSA 3 TEVFİK TOPÇU LİSE İŞADAMI
BURSA 4 FEVZİ ZIRHLIOĞLU ÜNİVERSİTE MATBAACI
BURSA 5 FİKRET FİDAN KARA HARP OKULU EMEKLİ SUBAY
BURSA 6 HASAN TOKTAŞ ÜNİVERSİTE HARİTA MÜHENDİSİ
BURSA 7 ALİ HAYRİ OZAN ÜNİVERSİTE ÖĞRETMEN /İŞADAMI
BURSA 8 YÜKSEL SELÇUK TÜRKOĞLU YÜKSEK LİSANS SENDİKACI / ÖĞRETMEN
BURSA 9 HATİCE DENİZ ÜNİVERSİTE EMEKLİ İŞLETMECİ
BURSA 10 ÇETİN ELMAS ÜNİVERSİTE ÖĞRETİM ÜYESİ
BURSA 11 YUSUF TURAN YÜKSEK LİSANS EMEKLİ SUBAY
BURSA 12 GÜLTEN KAVUT SÜRÜCÜ ÜNİVERSİTE İŞLETMECİ
BURSA 13 TİMUR ÖZDEMİR ÜNİVERSİTE ULUSLARARASI HAKEM – ANTRENÖR
BURSA 14 ZAFER KARAKILIÇ ÜNİVERSİTE AVUKAT
BURSA 15 YÜKSEL OKUMUŞ ÜNİVERSİTE GERİDÖNÜŞÜM UZMANI
BURSA 16 LEVENT ÇELİK ÜNİVERSİTE AVUKAT
BURSA 17 ENGİN ER YÜKSEK LİSANS JEOLOJİ YÜKSEK MÜHENDİSİ
BURSA 18 SAKİN KÖSEOĞLU ÜNİVERSİTE EKONOMİST

ÇANAKKALE 1 İBRAHİM KÜRŞAT TUNA YÜKSEK LİSANS AKADEMİSYEN / İŞADAMI
ÇANAKKALE 2 ENVER KOÇ YÜKSEK LİSANS TİCARET
ÇANAKKALE 3 SERDAR CAN YÜKSEK LİSANS TIP DOKTORU
ÇANAKKALE 4 GÜNAY UÇAR ÜNİVERSİTE ZİRAAT MÜHENDİSİ

ÇANKIRI 1 RECEP DUMANLI ÜNİVERSİTE PLANLAMA UZMANI
ÇANKIRI 2 FEHMİ BÖLÜKBAŞI ÜNİVERSİTE İŞADAMI

ÇORUM 1 VAHİT KAYRICI YÜKSEKOKUL İŞADAMI
ÇORUM 2 AYBÜKE TOPÇUBAŞI EKİCİ YÜKSEK LİSANS AVUKAT
ÇORUM 3 SAMİ ÇAM YÜKSEK LİSANS KAMU GÖREVLİSİ
ÇORUM 4 ALİ AKCAN LİSE EMEKLİ

DENİZLİ 1 EMİN HALUK AYHAN YÜKSEK LİSANS İKTİSATÇI
DENİZLİ 2 CAFER BİRTÜRK ÜNİVERSİTE SİGORTACI
DENİZLİ 3 ÜMİT BAHTİYAR ÜNİVERSİTE AVUKAT
DENİZLİ 4 İSMAİL YARIMCA İLKÖĞRETİM TÜCCAR
DENİZLİ 5 ZAFER KAPLAN ÜNİVERSİTE TİCARET
DENİZLİ 6 MEHMET FEVZİ YENİÇERİ ÜNİVERSİTE ELEKTRONİK VE HABERLEŞME MÜH.
DENİZLİ 7 ŞULE TÜRKASLAN ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU

DİYARBAKIR 1 MEHMET TEYYAR KARAKOÇ LİSE ŞÖFÖR
DİYARBAKIR 2 AYŞE ÖNEN ÜNİVERSİTE ÖĞRETMEN
DİYARBAKIR 3 FEVZİ YİĞİTKAN LİSE İŞADAMI
DİYARBAKIR 4 HASAN ÖZMEN İLKOKUL TÜCCAR
DİYARBAKIR 6 RECEP DONAT İLKOKUL SERBEST
DİYARBAKIR 7 MEHMET İDRİS İLKOKUL SERBEST
DİYARBAKIR 8 ÖMER BOZKAYA LİSE SERBEST
DİYARBAKIR 9 ŞEYHMUS BİLİCİ İLKOKUL SERBEST
DİYARBAKIR 10 MEHMET İÇLİ LİSE EMEKLİ

EDİRNE 1 GÜRSEL ŞİMŞEK ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
EDİRNE 2 ŞENNUR YILDIRIM ÜNİVERSİTE AVUKAT

ELAZIĞ 1 YAVUZ TEMİZER ÜNİVERSİTE MÜTEAHHİT
ELAZIĞ 2 ABDURRAHMAN KIZGIN ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ
ELAZIĞ 3 MESUT AKSAN YÜKSEK LİSANS EĞİTİMCİ
ELAZIĞ 4 MEHMET KARACA ÜNİVERSİTE ZİRAAT YÜKSEK MÜHENDİSİ

ERZİNCAN 1 ÜMİT ÖZKÖR ÜNİVERSİTE MİMAR
ERZİNCAN 2 MUTLU ÖZDEMİR LİSE İŞADAMI

ERZURUM 1 KAMİL AYDIN YÜKSEK LİSANS ÖĞRETİM ÜYESİ
ERZURUM 2 ERTÜRK ÇİMEN ÜNİVERSİTE İŞADAMI
ERZURUM 3 ZEKAİ KAYA ÜNİVERSİTE MİLLİ SPORCU
ERZURUM 4 SEYFULLAH HIZARCI YÜKSEK LİSANS TIP DOKTORU
ERZURUM 5 ÖMER DURUR ÜNİVERSİTE ÖĞRETMEN
ERZURUM 6 GÖKHAN ARSLAN YÜKSEK LİSANS İŞADAMI

ESKİŞEHİR 1 RUHSAR DEMİREL YÜKSEK LİSANS TIP DOKTORU
ESKİŞEHİR 2 KAYIHAN ÇAĞLAR YÜKSEK LİSANS TIP DOKTORU
ESKİŞEHİR 3 MUSTAFA KEMAL TEKİN ÜNİVERSİTE AVUKAT
ESKİŞEHİR 4 EMİNE EDİZGİL YÜKSEK LİSANS DİŞ HEKİMİ
ESKİŞEHİR 5 TİMUR FARUK YATMAZ ÜNİVERSİTE EMEKLİ EĞİTİMCİ
ESKİŞEHİR 6 AHMET MUHAMMED HIZLAN LİSE İŞADAMI / SANAYİCİ

GAZİANTEP 1 ÜMİT ÖZDAĞ DOKTORA ÖĞRETİM ÜYESİ / SİYASET BİLİMCİ
GAZİANTEP 2 ERTUĞRUL TOLGA ORHAN ÜNİVERSİTE AVUKAT
GAZİANTEP 3 SERVET DEMİR DOKTORA ÖĞRETİM ÜYESİ
GAZİANTEP 4 FEVZİ KOÇOĞLU ÜNİVERSİTE İŞETMECİ
GAZİANTEP 5 SERMET ATAY ÜNİVERSİTE AVUKAT
GAZİANTEP 6 HÜSEYİN CÜNEYT AYATA ÜNİVERSİTE AVUKAT
GAZİANTEP 7 ÖMER OĞUZ ORTAOKUL ÇİFTÇİ
GAZİANTEP 8 KENAN ÇAKIR ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ
GAZİANTEP 9 MEHMET DEMİR ÜNİVERSİTE EMEKLİ EĞİTİMCİ
GAZİANTEP 10 ÖMER YILMAZ LİSE İŞADAMI
GAZİANTEP 11 MEZİNE SIRAKAYA ÜNİVERSİTE GAZETECİ
GAZİANTEP 12 SERDAR ÖNEL LİSE İŞADAMI

GİRESUN 1 ORHAN ERZURUM ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
GİRESUN 2 ALİ KARADENİZ ÜNİVERSİTE ÖĞRETİM GÖREVLİSİ
GİRESUN 3 BORA KILIÇ LİSE MAKİNE TEKNİSYENİ
GİRESUN 4 HASAN YILMAZ YÜKSEK LİSANS TIP DOKTORU

GÜMÜŞHANE 1 MUSTAFA CANLI ÜNİVERSİTE ELEKTRONİK MÜHENDİSİ
GÜMÜŞHANE 2 HACI MURAT BAL ORTAOKUL MÜTEAHHİT

HAKKARİ 1 MEHMET AYHAN GÜNAYDIN ÜNİVERSİTE SERBEST
HAKKARİ 2 ALİ KURTULUŞ ÖNCÜL ÜNİVERSİTE SERBEST
HAKKARİ 3 BARIŞ CENGİZBAY ÜNİVERSİTE SERBEST

HATAY 1 ADNAN ŞEFİK ÇİRKİN LİSE ÇİFTÇİ
HATAY 2 CELALETTİN YAVUZ DOKTORA ÖĞRETİM ÜYESİ
HATAY 3 METE ASLAN YÜKSEKOKUL GAZETECİ / BÜROKRAT
HATAY 4 MEHMET AKİF TERZİ YÜKSEK LİSANS ARAŞTIRMACI
HATAY 5 İBRAHİM GÜL ÜNİVERSİTE İŞADAMI
HATAY 6 HÜSEYİN BAĞRIYANIK ÜNİVERSİTE ÖĞRETİM GÖREVLİSİ
HATAY 7 MEHMET BİÇER ÜNİVERSİTE İŞADAMI
HATAY 8 FERHAT KÜÇÜKLER ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
HATAY 9 SIDIKA DİLAVER ERYILMAZ ÜNİVERSİTE EMEKLİ ÖĞRETMEN
HATAY 10 ALPARSLAN ATEŞ DOKTORA ÖĞRETİM ÜYESİ

ISPARTA 1 NURİ OKUTAN YÜKSEK LİSANS VALİ
ISPARTA 2 HÜSEYİN AVNİ BIÇAKLI ÜNİVERSİTE BÜYÜKELÇİ
ISPARTA 3 AHMET ZİYA NUHOĞLU YÜKSEK LİSANS ÇEVRE MÜHENDİSİ

MERSİN 1 OKTAY ÖZTÜRK ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ / HUKUKÇU
MERSİN 2 BAKİ ŞİMŞEK ÜNİVERSİTE HARİTA MÜHENDİSİ
MERSİN 3 ALİ ÖZ ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
MERSİN 4 MEHMET KARA YÜKSEK LİSANS İŞADAMI
MERSİN 5 TOLGA ARSLAN YÜKSEK LİSANS AKADEMİSYEN
MERSİN 6 GÜRCAN KASAP ÜNİVERSİTE MÜŞAVİR
MERSİN 7 ALİ YÜCELEN YÜKSEK LİSANS TİCARET
MERSİN 8 NİHAT ÖZEN ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
MERSİN 9 MEHMET ALİ GÖKMEN YÜKSEK LİSANS VETERİNER HEKİM
MERSİN 10 ALİ RIZA BOZKURT YÜKSEK LİSANS VETERİNER HEKİM
MERSİN 11 ÖZGÜR ÖZCAN ÜNİVERSİTE EKONOMİST

İSTANBUL1 1 EDİP SEMİH YALÇIN YÜKSEK LİSANS ÖĞRETİM ÜYESİ
İSTANBUL1 2 İZZET ULVİ YÖNTER ÜNİVERSİTE KAMU GÖREVLİSİ
İSTANBUL1 3 UYGAR SUPHİ AKTAN YÜKSEK LİSANS AKADEMİSYEN
İSTANBUL1 4 AHMET TURGUT YÜKSEK LİSANS ŞEHİR VE BÖLGE PLANCISI
İSTANBUL1 5 ALPER ÇAĞRI YILMAZ DOKTORA ÖĞRETİM ÜYESİ
İSTANBUL1 6 MEHMET KILIÇ ÜNİVERSİTE İŞ ADAMI
İSTANBUL1 7 MEHMET HANEFİ BOSTAN YÜKSEK LİSANS AKADEMİSYEN
İSTANBUL1 8 BAYBORA CİHAN KAHVECİ YÜKSEK LİSANS GAZETECİ / FİNANSÖR
İSTANBUL1 9 RASİM ACAR ÜNİVERSİTE ŞEHİR PLANCISI
İSTANBUL1 10 NİHAL AĞCA ÜNİVERSİTE İŞ KADINI
İSTANBUL1 11 SABRİ ŞENEL ÜNİVERSİTE MALİ MÜŞAVİR
İSTANBUL1 12 ALPER KAAN BORAN ÜNİVERSİTE AVUKAT
İSTANBUL1 13 DURSUN ÇOLAK LİSE İŞ ADAMI
İSTANBUL1 14 ZEKİ BULUT ÜNİVERSİTE İŞADAMI
İSTANBUL1 15 İSMAİL HAKKI ALTUN LİSE İŞLETMECİ
İSTANBUL1 16 UMUR ARIKAN YÜKSEK LİSANS DİŞ HEKİMİ
İSTANBUL1 17 BÜLENT BUZ ÜNİVERSİTE MALİ MÜŞAVİR
İSTANBUL1 18 ABDULLAH AKKAYA ÜNİVERSİTE AVUKAT
İSTANBUL1 19 AHMET ŞAHİN ÜNİVERSİTE İNŞAAT MÜHENDİSİ
İSTANBUL1 20 HASAN TÜFEKÇİ ÜNİVERSİTE ELEKRONİK VE HABER.MÜH.
İSTANBUL1 21 İSMET KOÇAK ÜNİVERSİTE MAKİNA MÜH.
İSTANBUL1 22 REZZA NESLİHAN VURAL BAL DOKTORA FİNANSAL ANALİST
İSTANBUL1 23 SEMA BARLIN ÜNİVERSİTE İŞLETMECİ
İSTANBUL1 24 AYDIN İŞKUR ÜNİVERSİTE AVUKAT
İSTANBUL1 25 BAHRİ BİLALOĞLU ÜNİVERSİTE İNŞAAT YÜK.MÜH.
İSTANBUL1 26 ASLI ERGÜN ÜNİVERSİTE AVUKAT
İSTANBUL1 27 ÖMER FARUK EKŞİ LİSE MÜTEAHHİT
İSTANBUL1 28 FATİH ERYILMAZ ÜNİVERSİTE MALİ MÜŞAVİR
İSTANBUL1 29 BAŞAR ÜNAL ÜNİVERSİTE İŞ ADAMI
İSTANBUL1 30 EKREM DÜZGÜN LİSE TURİZM VE DENİZCİLİK
İSTANBUL1 31 EMİNE SAADET KARLIBEL YÜKSEK LİSANS HALKLA İLİŞKİLER

İSTANBUL2 1 EKMELEDDİN MEHMET İHSAN ÜNİVERSİTE AKADEMİSYEN/DİPLOMAT
İSTANBUL2 2 CELAL ADAN ÜNİVERSİTE ORMAN MÜHENDİSİ/MİLLETVEKİLİ
İSTANBUL2 3 MURAT BAŞESGİOĞLU ÜNİVERSİTE HUKUKÇU/MİLLETVEKİLİ
İSTANBUL2 4 ABDUL AHAT ANDİCAN ÜNİVERSİTE DOKTOR
İSTANBUL2 5 ÖZCAN PEHLİVANOĞLU ÜNİVERSİTE AVUKAT
İSTANBUL2 6 MEHMET ASLAN ÜNİVERSİTE SANATÇI
İSTANBUL2 7 BAŞBUĞ PINARBAŞI ÜNİVERSİTE AVUKAT
İSTANBUL2 8 ESRA SELİMOĞLU ŞENGÜL ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ
İSTANBUL2 9 FETİ YILDIZ ÜNİVERSİTE AVUKAT
İSTANBUL2 10 FÜSUN KAYAN ARDAMAN ÜNİVERSİTE ÜST DÜZEY BÜROKRAT
İSTANBUL2 11 GÜLRU VARDAR ÜNİVERSİTE MAİKNA MÜHENDİSİ
İSTANBUL2 12 AHMET ÖZYÜREK LİSE MÜTEAHHİT
İSTANBUL2 13 ALİ DERİNDAĞ LİSE İŞ ADAMI
İSTANBUL2 14 MAHMUT MERT ERSİN ÜNİVERSİTE İŞ ADAMI
İSTANBUL2 15 ALAADDİN ULUDAĞ ÜNİVERSİTE AVUKAT
İSTANBUL2 16 MUHAMMET EMİN ÖZKURT ÜNİVERSİTE AVUKAT
İSTANBUL2 17 CAN ALİ AKSU ÜNİVERSİTE İNŞAAT YÜKSEK MÜHENDİSİ
İSTANBUL2 18 NURETTİN ATALAY ÜNİVERSİTE EMLAKÇI
İSTANBUL2 19 NURHAN TOĞUÇ ÜNİVERSİTE ÖĞRETİM ÜYESİ
İSTANBUL2 20 FETİH AHMET ALPASLAN ÜNİVERSİTE AVUKAT
İSTANBUL2 21 OSMAN BÜYÜKKAYA ÜNİVERSİTE MİKROBİYOLOG
İSTANBUL2 22 SEVGİ VARDARLI İNAL ÜNİVERSİTE ÇİNİ SANATÇISI
İSTANBUL2 23 MESUT CAN PAKOVA ÜNİVERSİTE İŞ GELİŞTİRME YÖNETİCİ
İSTANBUL2 24 OSMAN KAYGI LİSE MUHASEBECİ
İSTANBUL2 25 METİN KILIÇ ÜNİVERSİTE SERBEST MESLEK
İSTANBUL2 26 MUSTAFA YILMAZ ÜNİVERSİTE İŞ ADAMI

İSTANBUL3 1 MERAL AKŞENER ÜNİVERSİTE ÖĞRETİM ÜYESİ
İSTANBUL3 2 ATİLA KAYA ÜNİVERSİTE SİYASETÇİ
İSTANBUL3 3 İSMAİL FARUK AKSU ÜNİVERSİTE MÜŞAVİR
İSTANBUL3 4 ARZU ERDEM ÜNİVERSİTE İŞ KADINI
İSTANBUL3 5 FUAT ÇAKIROĞLU ÜNİVERSİTE İŞADAMI
İSTANBUL3 6 MEHMET MÜFTÜOĞLU ÜNİVERSİTE GAZETECİ
İSTANBUL3 7 ERDEM KARAKOÇ LİSANS EĞİTİMCİ
İSTANBUL3 8 MURAT TÜRKMEN ÜNİVERSİTE İŞADAMI
İSTANBUL3 9 HAYATİ ARKAZ ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
İSTANBUL3 10 AYŞE BIÇAK ÜNİVERSİTE TEKSTİLCİ
İSTANBUL3 11 ALPASLAN ALPASLAN AKARS LİSE İŞADAMI
İSTANBUL3 12 AHMET SAVAŞ ÇOLAK YÜKSEK LİSANS İŞ ADAMI
İSTANBUL3 13 BAHATTİN ŞENGÜL ÜNİVERSİTE SİYASET BİLİMCİSİ
İSTANBUL3 14 IŞIL DAMLA ŞENER YAMANER ÜNİVERSİTE DİŞ HEKİMİ
İSTANBUL3 15 FAZLI YURDABAK YÜKSEK LİSANS ÖĞRETİM GÖREVLİSİ
İSTANBUL3 16 VOLKAN YILMAZ LİSANS İŞADAMI
İSTANBUL3 17 HALİT TUNA ÜNİVERSİTE TEKSTİLCİ
İSTANBUL3 18 CELAL KARAPINAR ÜNİVERSİTE SENDİKACI
İSTANBUL3 19 İSA İLYASOĞLU YÜKSEK LİSANS İŞADAMI
İSTANBUL3 20 GÖKHAN YAMANER ÜNİVERSİTE DİŞ HEKİMİ
İSTANBUL3 21 MESUT YILDIRIM ÜNİVERSİTE AVUKAT
İSTANBUL3 22 TAHİR PAK ÜNİVERSİTE İŞLETME MÜH.
İSTANBUL3 23 HAKAN ÇORAK ÜNİVERSİTE ÜST DÜZEY BÜROKRAT
İSTANBUL3 24 BÜNYAMİN ÇİFTÇİ LİSE MUHTAR
İSTANBUL3 25 AYTEKİN HORASAN ÜNİVERSİTE TURİZMCİ
İSTANBUL3 26 SEVİNÇ GÜMÜŞ ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ
İSTANBUL3 27 SERDAR ÖKTEM ÜNİVERSİTE AVUKAT
İSTANBUL3 28 DİDEM KARATAŞ ÜNİVERSİTE KURUMSAL İLETİŞİM UZMANI
İSTANBUL3 29 KAMİL AKSU ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
İSTANBUL3 30 EKREM SARISOY ÜNİVERSİTE MALİ MÜŞAVİR
İSTANBUL3 31 MERRİN HASİPOĞLU ÜNİVERSİTE İŞ KADINI

İZMİR1 1 OKTAY VURAL ÜNİVERSİTE HUKUKÇU / İKTİSATÇI
İZMİR1 2 ASLAN SAVAŞAN ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
İZMİR1 3 SENEM KILIÇ ÜNİVERSİTE YÖNETİCİ DANIŞMAN
İZMİR1 4 RECEP KÖK DOKTORA ÖĞRETİM ÜYESİ
İZMİR1 5 SALAHATTİN ŞAHİN LİSE İŞADAMI
İZMİR1 6 FİGEN TOSUNOR ÜNİVERSİTE İŞLETMECİ
İZMİR1 7 ALİ ONAR YÜKSEK LİSANS AVUKAT
İZMİR1 8 HALİT DALGIÇ ÜNİVERSİTE İNŞAAT MÜHENDİSİ
İZMİR1 9 HASAN ZEREK ÜNİVERSİTE İŞLETMECİ
İZMİR1 10 NACİ DÜZ İLKOKUL TİCARET
İZMİR1 11 DOĞAN VAROL ÜNİVERSİTE İNŞAAT MÜHENDİSİ
İZMİR1 12 HÜSNÜ GÜRKAN SEÇKİNER LİSE TEKSTİLCİ
İZMİR1 13 LÜTFİ KILIÇ ÜNİVERSİTE İŞADAMI

İZMİR2 1 AHMET KENAN TANRIKULU YÜKSEK LİSANS İKTİSATÇI
İZMİR2 2 MURAT KOÇ LİSE ÜST DÜZEY BÜROKRAT
İZMİR2 3 SÜEDA NESLİHAN ÇELİK DOKTORA KAMUOYU ARAŞTIRMACISI
İZMİR2 4 MURAT TAŞER ÜNİVERSİTE BÜROKRAT
İZMİR2 5 YALÇIN KOÇYİĞİT ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
İZMİR2 6 HATİCE BÖLÜK ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ
İZMİR2 7 SERDAR MERSİN ÜNİVERSİTE TURİZM İŞLETMECİSİ
İZMİR2 8 MEHMET SALİH KADIOĞLU ÜNİVERSİTE SERBEST MESLEK
İZMİR2 9 TAŞKIN IŞIK LİSE TURİZM İŞLETMECİSİ
İZMİR2 10 RECEP AKAN YÜKSEK LİSANS İŞADAMI
İZMİR2 11 SUAVİ TUNCAY YÜKSEK LİSANS ÖĞRETİM ÜYESİ
İZMİR2 12 NURİ ÇİFTÇİ ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ
İZMİR2 13 TAHSİN KAYA İLKOKUL TİCARET

KARS 1 TANER GÖKÇE LİSE TİCARET
KARS 2 MUHARREM YILDIZ LİSE İŞADAMI
KARS 3 YAŞAR AĞSU ÜNİVERSİTE AVUKAT

KASTAMONU 1 EMİN ÇINAR LİSE ESNAF
KASTAMONU 2 HAYATİ HAMZAOĞLU LİSE BÜROKRAT
KASTAMONU 3 HAKAN ÇETİN YÜKSEK LİSANS İŞADAMI

KAYSERİ 1 YUSUF HALAÇOĞLU ÜNİVERSİTE ÖĞRETİM ÜYESİ
KAYSERİ 2 ALİ KİLCİ ÜNİVERSİTE ÜST DÜZEY BÜROKRAT
KAYSERİ 3 SÜLEYMAN KORKMAZ İLKOKUL MÜTEAHHİT
KAYSERİ 4 MUSTAFA ALKAN ÜNİVERSİTE ÖĞRETİM ÜYESİ
KAYSERİ 5 METİN SOYLU ÜNİVERSİTE MÜTEAHHİT /İŞADAMI
KAYSERİ 6 MEHMET ÖZMEN ÜNİVERSİTE TURİZM İŞLETMECİSİ
KAYSERİ 7 ESER TÜRKİSTANLI SAKA ÜNİVERSİTE SERBEST MESLEK
KAYSERİ 8 METE TAŞTAN ÜNİVERSİTE KİŞİSEL GELİŞİM UZMANI
KAYSERİ 9 SEVİM KOÇYİĞİT YÜKSEKOKUL EMEKLİ ÖĞRETMEN

KIRKLARELİ 1 DERYA BULUT YÜKSEK LİSANS EĞİTİMCİ
KIRKLARELİ 2 AYDIN ÇETİNER YÜKSEK LİSANS DİŞ HEKİMİ
KIRKLARELİ 3 GÖKSEL OKUMUŞ ÜNİVERSİTE AVUKAT

KIRŞEHİR 1 CEMİL YILDIRIM TÜRK YÜKSEK LİSANS TIP DOKTORU
KIRŞEHİR 2 MUSTAFA ERKAL ÜNİVERSİTE MÜLKİ İDARE AMİRİ

KOCAELİ 1 SAFFET SANCAKLI LİSE TİCARET / MİLLİ FUTBOLCU
KOCAELİ 2 LÜTFÜ TÜRKKAN ÜNİVERSİTE SANAYİCİ
KOCAELİ 3 HİLAL ELMAS ÜNİVERSİTE AVUKAT
KOCAELİ 4 RIZA AĞDAĞ LİSE İŞADAMI
KOCAELİ 5 RUHİ ÇAVDAR ÜNİVERSİTE ESNAF
KOCAELİ 6 KEMAL KÖSE ÜNİVERSİTE E. MİLLETVEKİLİ
KOCAELİ 7 NURDOĞAN KAÇAR LİSE TİCARET
KOCAELİ 8 İLHAN TAN ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
KOCAELİ 9 SÜLEYMAN PEKİN YÜKSEK LİSANS SENDİKACI
KOCAELİ 10 DİJLE AKIN ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ
KOCAELİ 11 AHMET YEŞİL YÜKSEK LİSANS BÜROKRAT

KONYA 1 MUSTAFA KALAYCI ÜNİVERSİTE DENETİM ELEMANI
KONYA 2 MUSTAFA SAİT GÖNEN ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU / ÖĞRETİM ÜYESİ
KONYA 3 SÜLEYMAN ŞENOL ÜNİVERSİTE ECZACI
KONYA 4 HÜSEYİN OPRUKÇU YÜKSEK LİSANS DENETİM ELEMANI
KONYA 5 SEVİL SARGIN DOKTORA ÖĞRETİM ÜYESİ
KONYA 6 ZÜHAL EKİCİ YÜKSEK LİSANS AVUKAT / EĞİTİMCİ
KONYA 7 ALPER GEDİK DOKTORA ÖĞRETİM GÖREVLİSİ
KONYA 8 BULDUK ÖZDEMİR ÜNİVERSİTE İŞADAMI
KONYA 9 FARUK SONKAYA ÜNİVERSİTE ECZACI
KONYA 10 HALİL AYHAN ÜNİVERSİTE İNŞAAT MÜHENDİSİ
KONYA 11 ŞÜKRÜ PORTAKAL LİSE MALİ ÜŞAVİR
KONYA 12 HALİL AÇIL LİSE EMEKLİ ASTSUBAY
KONYA 13 OSMAN NURİ ATÇEKEN YÜKSEK LİSANS VETERİNER HEKİM
KONYA 14 TEMMUZ ŞEMİN YÜKSEK LİSANS ENDÜSTRİ YÜKSEK MÜHENDİSİ

KÜTAHYA 1 ALİM IŞIK DOKTORA ÖĞRETİM ÜYESİ
KÜTAHYA 2 HÜSEYİN BALİ YÜKSEK LİSANS TIP DOKTORU
KÜTAHYA 3 ÖNDER KICIROĞLU ÜNİVERSİTE KAMU GÖREVLİSİ
KÜTAHYA 4 EROL ALPERTÜRK LİSE KUYUMCU

MALATYA 1 ARİF YILDIZ ÜNİVERSİTE AVUKAT
MALATYA 2 HAKAN YILMAZ ÜNİVERSİTE ZİRAAT MÜHENDİSİ
MALATYA 3 GÜZÜN KOÇAK ÜNİVERSİTE ECZACI
MALATYA 4 ÜBEYT AKÇİN ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
MALATYA 5 HAKAN KALKAN ÜNİVERSİTE ARAŞTIRMACI
MALATYA 6 MEHMET ALİ ÖZPOLAT YÜKSEKOKUL YAPIMCI

MANİSA 1 ERKAN AKÇAY ÜNİVERSİTE MALİYECİ
MANİSA 2 ZEYNEL BALKIZ ÜNİVERSİTE AVUKAT
MANİSA 3 HASAN ERYILMAZ YÜKSEK LİSANS BÜROKRAT
MANİSA 4 YAŞAR COŞKUN ÜNİVERSİTE İŞLETMECİ
MANİSA 5 MEHMET MEMİŞ DOKTORA TIP DOKTORU
MANİSA 6 OSMAN OKTAY ÜNİVERSİTE AVUKAT
MANİSA 7 MEHMET CEM ÇÖLLÜ YÜKSEK LİSANS MAKİNE YÜKSEK MÜHENDİSİ
MANİSA 8 GALİP KARAGÖZLER ÜNİVERSİTE ÖĞRETMEN
MANİSA 9 CEMAL MURAT ERİM ÜNİVERSİTE ÜST DÜZEY BÜROKRAT

KAHRAMANMARAŞ 1 FAHRETTİN OĞUZ TOR YÜKSEK LİSANS BAŞMÜFETTİŞ
KAHRAMANMARAŞ 2 SEFER AYCAN ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
KAHRAMANMARAŞ 3 HACI MUSTAFA TOMBULOĞL ÜNİVERSİTE ANTROPOLOG / GAZETECİ
KAHRAMANMARAŞ 4 EJDER ORUÇ ÜNİVERSİTE ELEKTİRİK MÜHENDİSİ
KAHRAMANMARAŞ 5 FEHMİ KİRAZ ÜNİVERSİTE ZİRAAT MÜHENDİSİ
KAHRAMANMARAŞ 6 FARUK ATLI YÜKSEK LİSANS TIP DOKTORU
KAHRAMANMARAŞ 7 ŞULE ARIKAN ÜNİVERSİTE SERBEST MESLEK
KAHRAMANMARAŞ 8 HASAN SEYİTHANOĞLU ÜNİVERSİTE MALİ MÜŞAVİR

MARDİN 1 FİKRİ YAZAN SERBEST
MARDİN 2 DURAMETTİN MENGÜÇ SERBEST
MARDİN 3 ERKAN AYDIN SERBEST
MARDİN 4 HAYATİ ÜNAL SERBEST
MARDİN 5 ERCAN BÜKÜLMEZ SERBEST
MARDİN 6 TAYFUN TOPAK SERBEST

MUĞLA 1 MEHMET ERDOĞAN ÜNİVERSİTE MÜLKİ İDARE AMİRİ
MUĞLA 2 PEYAMİ CİNAS ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
MUĞLA 3 ASIM BAŞARAN LİSE TURİZM İŞLETMECİSİ
MUĞLA 4 RAMAZAN KIVRAK YÜKSEKOKUL TV PROGRAMCISI
MUĞLA 5 FERAT YÜKSEL DOKTORA MADEN YÜKSEK MÜHENDİSİ
MUĞLA 6 ARİF ZİYA KELOĞLU ÜNİVERSİTE İNŞAAT MÜHENDİSİ

MUŞ 1 ABDURRAHMAN GÜMÜŞ LİSE MÜTEAHHİT
MUŞ 2 TARKAN DEDE LİSE İŞADAMI
MUŞ 3 FATMA YILDIRIM ÜNİVERSİTE AVUKAT

NEVŞEHİR 1 MEHMET VAROL ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ
NEVŞEHİR 2 SAİT YÜKSEL ÜNİVERSİTE İŞADAMI
NEVŞEHİR 3 MUSTAFA UĞUR YÜKSEK LİSANS EĞİTİMCİ

NİĞDE 1 VEDAT BAYRAM ÜNİVERSİTE EMEKLİ İL SPOR MÜDÜRÜ
NİĞDE 2 MURAT IŞIKLI ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
NİĞDE 3 HAKAN ER ÜNİVERSİTE MİMAR

ORDU 1 CEMAL ENGİNYURT ÜNİVERSİTE GAZETECİ
ORDU 2 MURAT KAÇAK LİSE İŞADAMI
ORDU 3 HAKAN YAKIŞAN ÜNİVERSİTE KAMU GÖREVLİSİ
ORDU 4 ALİ İHSAN AYDIN ÜNİVERSİTE MALİ MÜŞAVİR
ORDU 5 FARUK KÜTÜK YÜKSEK LİSANS YÜKSEK LİSANS

RİZE 1 OSMAN CEM KAZMAZ ÜNİVERSİTE İNŞAAT YÜKSEK MÜHENDİSİ
RİZE 2 ÖMER ÖKTEN LİSE TURİZM İŞLETMECİSİ
RİZE 3 EROL KABAOĞLU LİSE EMEKLİ

SAKARYA 1 ZİHNİ AÇBA YÜKSEK LİSANS ESNAF
SAKARYA 2 ORHAN ÜNVER ÜNİVERSİTE İNŞAAT MÜHENDİSİ
SAKARYA 3 ALİ RIZA ACARTÜRK ÜNİVERSİTE AVUKAT
SAKARYA 4 HÜSAMETTİN ATASEVER ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
SAKARYA 5 İSMAİL KAMİL DOĞANCI ÜNİVERSİTE İNŞAAT MÜHENDİSİ
SAKARYA 6 GÖKHAN TAŞDEVİREN YÜKSEK LİSANS İŞADAMI
SAKARYA 7 SERDAR ÇAKAN YÜKSEK LİSANS İŞADAMI

SAMSUN 1 ERHAN USTA YÜKSEK LİSANS EKONOMİST
SAMSUN 2 HÜSEYİN EDİS ÜNİVERSİTE YMM. BAĞIMSIZ DENETÇİ
SAMSUN 3 AKIN ÜNER YÜKSEK LİSANS ELEKTRİK – ELEKTRONİK MÜHENDİSİ
SAMSUN 4 MUSTAFA KESKİN ÜNİVERSİTE KAMU GÖREVLİSİ
SAMSUN 5 PINAR KILINÇ ÜNİVERSİTE MİMAR
SAMSUN 6 OSMAN TEBER ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ
SAMSUN 7 KEMAL BOSTANCI ÜNİVERSİTE HUKUKÇU / HEKİM
SAMSUN 8 MEHMET AYHAN ACAR ÜNİVERSİTE SERBEST MESLEK
SAMSUN 9 AYTEN BAŞKAN YÜKSEL ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ

SİİRT 1 ABDULLAH BAYRAM LİSE EMEKLİ EĞİTİMCİ
SİİRT 2 BEŞİR SEVİNÇ ORTAOKUL EMEKLİ
SİİRT 3 ERHAN ÖZGEN LİSE ÖZEL GÜVENLİK

SİNOP 1 MUSTAFA MEFTUN ÇAĞLAR ÜNİVERSİTE İNŞAAT MÜHENDİSİ
SİNOP 2 RAHMİ ÖZTÜRK ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ

SİVAS 1 CELAL DAĞGEZ ÜNİVERSİTE EMEKLİ YÖNETİCİ
SİVAS 2 OĞUZ ÖZDEMİR ÜNİVERSİTE MALİ MÜŞAVİR
SİVAS 3 MUAMMER DEMİRCİ LİSE İŞADAMI
SİVAS 4 HAMİT ÖZKAN ÜNİVERSİTE EMEKLİ ÖĞRETMEN
SİVAS 5 KADİR EĞRİ ÜNİVERSİTE ORMAN MÜHENDİSİ

TEKİRDAĞ 1 BÜLENT BELEN LİSE MALİ MÜŞAVİR
TEKİRDAĞ 2 HAKAN ÖZGÜL ÜNİVERSİTE EKONOMİST
TEKİRDAĞ 3 KAMİL GÜNAY ÜNİVERSİTE ELEKTRİK MÜHENDİSİ
TEKİRDAĞ 4 ARİF YALÇIN ÜNİVERSİTE DİN GÖREVLİSİ
TEKİRDAĞ 5 İSMET FIÇICI KARA HARP OKULU İŞADAMI / MÜTEAHHİT
TEKİRDAĞ 6 MUHAMMER VAROL ORTAOKUL MÜTEAHHİT

TOKAT 1 ABDURRAHMAN BAŞKAN ÜNİVERSİTE ZİRAAT MÜHENDİSİ
TOKAT 2 HÜSEYİN ERKAN İKİKAT ÜNİVERSİTE HARİTA MÜHENDİSİ
TOKAT 3 YÜCEL BULUT ÜNİVERSİTE AVUKAT
TOKAT 4 MUSTAFA AFŞİN ÜNVERDİ ÜNİVERSİTE AVUKAT
TOKAT 5 KÜBRA SEVER TAŞKIRAN LİSE BÜRO GÖREVLİSİ

TRABZON 1 KORAY AYDIN ÜNİVERSİTE MAKİNA MÜHENDİSİ
TRABZON 2 YAVUZ AYDIN LİSE İŞADAMI
TRABZON 3 HÜSEYİN ÖRS DOKTORA ÖĞRETİM ÜYESİ
TRABZON 4 HASAN AKYÜZ DOKTORA TIP DOKTORU
TRABZON 5 HASAN SUİÇMEZ ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ
TRABZON 6 HİKMET YILMAZ YÜKSEK LİSANS EMEKLİ BÜROKRAT

TUNCELİ 1 NAMIK DURSUN ÜNİVERSİTE EMEKLİ SUBAY
TUNCELİ 2 HIDIR BUDAK ÜNİVERSİTE EMEKLİ İLAHİYATÇI

ŞANLIURFA 1 İBRAHİM ÖZYAVUZ LİSE EMEKLİ BELEDİYE BAŞKANI
ŞANLIURFA 2 İSMAİL BAĞIŞ LİSE İŞÇİ
ŞANLIURFA 3 MEHMET AYHAN İLKOKUL İŞADAMI
ŞANLIURFA 4 MEHMET AKDENİZ İLKOKUL TURİZMCİ
ŞANLIURFA 5 MUSTAFA ÇİFTÇİ ORTAOKUL MÜTEAHHİT
ŞANLIURFA 6 MURAT KAÇAK ORTAOKUL İŞLETMECİ
ŞANLIURFA 7 İSMAİL AKBULUT LİSE GÜVENLİK GÖREVLİSİ
ŞANLIURFA 8 ŞERMİN ATAŞ LİSE YÖNETİCİ
ŞANLIURFA 9 İSMAİL TAŞ İLKOKUL İŞADAMI
ŞANLIURFA 10 ÖMER ÇAĞLAR YILMAZ DOKTORA TIP DOKTORU
ŞANLIURFA 11 MAHMUT SUBAŞI ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
ŞANLIURFA 12 MUSTAFA REMZİ KARATAŞ LİSE İNŞAATÇI

UŞAK 1 DURMUŞ YILMAZ ÜNİVERSİTE EKONOMİST / BANKACI
UŞAK 2 GÖKHAN ÖZOĞUL ÜNİVERSİTE İŞADAMI
UŞAK 3 MUHAMMET GÜR ÜNİVERSİTE İNŞAAT MÜHENDİSİ

VAN 1 GÜLTEKİN ÇAVUŞOĞLU ÜNİVERSİTE İNŞAAT MÜHENDİSİ
VAN 2 YAVUZ SELİM ÇAMUŞCU ÜNİVERSİTE İNŞAAT MÜHENDİSİ
VAN 3 NECDET ÖZTÜRKÇÜ ÜNİVERSİTE YÖNETİCİ
VAN 4 ÜMİT AKDAĞ LİSE MÜTEAHHİT
VAN 5 MUSTAFA ALKOÇ ÜNİVERSİTE AVUKAT
VAN 6 CENGİZ ÇETİNÖZ ÜNİVERSİTE İNŞAAT MÜHENDİSİ
VAN 7 EBRU BERKÖZ KARACA LİSE İŞ KADINI
VAN 8 ÖMER KURTBEYOĞLU ÜNİVERSİTE SERBEST

YOZGAT 1 SADİR DURMAZ ÜNİVERSİTE KOOPERATİFÇİ
YOZGAT 2 MEHMET ALİ ÇAKIR ÜNİVERSİTE ECZACI
YOZGAT 3 SEYİT YÜCEL ÜNİVERSİTE EMEKLİ BÜROKRAT
YOZGAT 4 YUSUF MERTOĞLU YÜKSEK LİSANS EKONOMİST

ZONGULDAK 1 ZEKİ ÇAKAN ÜNİVERSİTE ELEKTRİK MÜHENDİSİ
ZONGULDAK 2 YAVUZ ERKMEN ÜNİVERSİTE MÜLKİ İDARE AMİRİ
ZONGULDAK 3 AHMET EMRE BAYRAMOĞLU ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
ZONGULDAK 4 ŞEYMA ELMAS SONGÜR ÜNİVERSİTE İŞ KADINI
ZONGULDAK 5 MERAL DEMİRBAŞ LİSE EMEKLİ

AKSARAY 1 TURAN YALDIR YÜKSEKOKUL MÜTEAHHİT
AKSARAY 2 MUSTAFA TUĞRUL KARACAER ÜNİVERSİTE GELİR UZMANI
AKSARAY 3 KILIÇASLAN EKİN ÜNİVERSTE ZİRAAT MÜHENDİSİ

BAYBURT 1 KARABEY KADRİ KARAOĞLU ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
BAYBURT 2 TAMER KAYAALP ÜNİVERSİTE İNŞAAT MÜHENDİSİ

KARAMAN 1 MEHMET URAL ÜNİVERSİTE SAĞLIK DENETÇİSİ
KARAMAN 2 MEHMET ALAGÖZ YÜKSEK LİSANS ÖĞRETİM ÜYESİ
KIRIKKALE 1 SEYİT AHMET GÖÇER LİSE İŞADAMI

KIRIKKALE 2 HALİL ÖZTÜRK ÜNİVERSİTE AVUKAT
KIRIKKALE 3 MERİH KARAYOL ÜNİVERSİTE İNŞAAT MÜHENDİSİ

BATMAN 1 TURAN AYTEK ÖNALP ÜNİVERSİTE MEMUR
BATMAN 2 EDİP AÇIK İLKÖĞRETİM ESNAF
BATMAN 3 SAMİ BİÇER ÜNİVERSİTE ESNAF
BATMAN 4 CEMİL GÜZEL LİSE ESNAF

ŞIRNAK 1 MEHMET DUYGULU ÜNİVERSİTE DİŞ HEKİMİ
ŞIRNAK 2 NİZAR ZEYREK ORTAOKUL ESNAF
ŞIRNAK 3 SULTAN SEMRA ARSLAN LİSE SERBEST
ŞIRNAK 4 GÜNDÜZ ÖKTEN İLKOKUL SERBEST

BARTIN 1 SEZAİ BİLGİN ÜNİVERSİTE İŞADAMI
BARTIN 2 ORHAN ÖLÇEK ÜNİVERSİTE MALİ MÜŞAVİR

ARDAHAN 1 BÜLENT ULUTAŞ ÜNİVERSİTE EMEKLİ GENEL MÜDÜR
ARDAHAN 2 ÖMER TEKOĞULLARI LİSE GÜMRÜK MUHAFAZA AMİRİ

IĞDIR 1 İSA YAŞAR TEZEL ÜNİVERSİTE GAZETECİ
IĞDIR 2 SEFER KARAKOYUNLU ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ
YALOVA 1 ÜNLEM ÜSTEL ÜNİVERSİTE İNŞAAT MÜHENDİSİ

YALOVA 2 AHMET GENÇTÜRK LİSE OTEL İŞLETMECİSİ

KARABÜK 1 DURMUŞ YALÇIN LİSE MUHASEBECİ
KARABÜK 2 AYHAN AKBAŞ ÜNİVERSİTE MALİ MÜŞAVİR

KİLİS 1 MUSTAFA YÜN ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
KİLİS 2 MEHMET EMİN ERTUĞRUL YÜKSEKOKUL TİCARET

OSMANİYE 1 DEVLET BAHÇELİ ÜNİVERSİTE İKTİSATÇI
OSMANİYE 2 RUHİ ERSOY ÜNİVERSİTE ÖĞRETİM ÜYESİ
OSMANİYE 3 ELİF LOĞOĞLU ÜNİVERSİTE ÖĞRETİM ÜYESİ
OSMANİYE 4 MEHMET VURAL ÜNİVERSİTE EMEKLİ EĞİTİMCİ

DÜZCE 1 ABDULLAH DANIŞMAZ YÜKSEKOKUL İŞADAMI
DÜZCE 2 SUAT KONUK ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
DÜZCE 3 DEMET GÜNDAY ÜNİVERSİTE ŞEHİR PLANCISI

HALKLARIN DEMOKRATİK PARTİSİ 2015 SEÇİM ADAYLAR TAM LİSTESİ

ADANA:
RIDVAN TURAN
MERAL DANIŞ BEŞTAŞ
VEDAT ÖZKAN
BEYHAN GÜNYELİ
TUGAY BEK
HATİCE KAVRAN
BARIŞ KARABIYIK
FERİDE PEYNİRCİ
İSMAİL BAŞARAN
NEFİSE BALYEMEZ
REŞİT ERTAŞ
KADER DUMAN
HIDIR KOLUMAN
FEYRUZE GÜMÜŞ

ADIYAMAN:
BEHÇET YILDIRIM
YASİN TAHTA
AYTEN YILMAZ
FERHAT TEMEL
BİRSEN TUNÇ

AFYONKARAHİSAR:
REMZİ YAŞAR DİKMENYILDIZ
CAVİDAN NİZAMOĞLU
MUSTAFA KOÇER
MÜGE YAMANYILMAZ

AĞRI:
LEYLA ZANA
BERDAN ÖZTÜRK
DİRAYET TAŞDEMİR
MEHMET EMİN İLHAN

AKSARAY:
BİRCAN DUMAN
İSMAİL DOYGUN

AMASYA:
ÇİĞDEM ATALAY
NURETTİN ALKAN
MUSTAFA IRMAK

ANKARA – 1:
SIRRI SÜREYYA ÖNDER
SERKAN ÖZKAN
SONGÜL EROL ABDİL
PERİHAN KİRAZ
FİRDEVS KANTAR
CELAL DEMİR
ZELAL DENİZ DEMİR
MEHMET TEKİN OKAY
İSMİHAN SARIATEŞ
BURCU YILDIRIM
BÜLENT DURUKAN
NURSEL GÜVENDİR
EMİN ÇARBOĞA
SÜNDÜZ KELEŞ
HÜSEYİN ATEŞ
AHMET DEMİREL
NAZİK KILIÇ
ABDULKANİ TATLISU

ANKARA – 2:
MAHMUT MENDUH UYAN
GÜLSEN ÜLKER
AYDIN ÇUBUKÇU
NURSEL ÖZTÜRK
REMZİYE GÜÇLÜ
İSMET YALÇINKAYA
İLKNUR YILMAZ
KAMBER ATEŞ
MEHTAP ÖZKAN DELİDUMAN
ORHAN ÇELEBİ
MÜNİBE KOÇ
GÜLİSTAN AYDOĞDU
ŞERİF OTİ
DİLEK ERTÜRK

ANTALYA:
SARUHAN OLUÇ
DENİZ YILDIRIM
NURAY ERÇAĞAN
HADİ CİN
AYSEL İBİLİ
İSHAK KAHRAMAN
GÜLKIZ TÜRK DOĞAN
ATALAY METE
İLKİN MANYA
HASAN KIYAFET
LEYLA RUKEN YOLCU
SAVAŞ SEZGİN
SONGÜL ŞARKLI

ARDAHAN:
TAŞKIN AKTAŞ
ARZU MOCO

ARTVİN:
RECEP DEMİRCİ
CELAL OSMANAĞAOĞLU

AYDIN:
FİLİZ KOÇALİ
MUZAFFER YÖNDEM
SEVAY AKKAN AÇICI
NAZLİ BOZA KİBAR
MAHMUT NACAR
DERVİŞ PEKER
AYFER DEMİRER

BALIKESİR:
CEFER ÇELİK
BEDRİ ARIK
ESENGÜL BEŞLİ
A.ZEKİ AÇIKGÖZ
AYŞE IŞIK
ŞUAYİP ÇETİN
HAYRETTİN ŞEN
FARUK NAFİZ SAYIN

BARTIN:
DİREN CEVAHİR ŞEN
SİNAN ÇOKSU

BATMAN:
ALİ ATALAN
SAADET BECERİKLİ
AYŞE ACAR BAŞARAN
HASAN YAĞIZ

BAYBURT:
ABDULKADİR CANALIR
MERCAN CEVAHİR

BİLECİK:
PERİHAN KARAKOÇ
ÖMER EGE

BİNGÖL:
HİŞYAR ÖZSOY
SERHAT GÜMÜŞ
SEVGİ ÖĞÜNÇ

BİTLİS:
MİZGİN IRGAT
MAHMUT CELADET GAYDALI
OSMAN FATİH ŞANLI
BOLU:
NEVZAT SANCAK
NUR TÜRK
GÜNER YAVUZ

BURDUR:
CELAL ÇİÇEK
BETÜL TAYLAN
TANER TAŞ

BURSA:
ASİYE KOLÇAK
METİN KILIÇ
HÜSEYİN ARMAĞAN
CEYLAN EROL
ŞAHİN AKIN
FATMA ÖZEN ÇERENÇE
MEHMET DENİZ BÜYÜK
RÜSTEM AVCI
HATİCE ATEŞ
ALİ DAĞ
BİRGÜL ASENA HIZAL
ŞENOL GÜL
MÜNESRA GEÇİMLİ
BERTAL CAMKIRAN
GURBET ÇELİK
RAHİM DEDE
NURİ BAYGINDIR
MEHMET ERDOĞAN
ÇANAKKALE:
ÖZLEM ERGÜN AÇANAL
MİHRİMAN ŞAH
ERGÜN FİDAN
LEYLA YAVUZ

ÇANKIRI:
SELFİNAZ GÖÇMEZ
HÜSEYİN KARAKAŞ

ÇORUM:
MUHARREM ÖZÜNEL
ÜMİT KÜÇÜKBAYATLI
MELİHA ÜŞÜDÜR
HASİBE BEYAZ

DENİZLİ:
PERİHAN ÜGE
AHMET TURHAN
EMİNE YALÇIN
DİLAVER SENEM
AYFER İNAN
YUNUS ÖZDEMİR
ÖZGÜR ÇAVUŞOĞLU

DERSİM (Tunceli HDP listesinde Dersim adıyla yer aldı):
ALİCAN ÖNLÜ
EDİBE ŞAHİN
DİYARBAKIR:
İDRİS BALUKEN
NURSEL AYDOĞAN
NİMETULLAH ERDOĞMUŞ
FELEKNAS UCA
ALTAN TAN
ÇAĞLAR DEMİREL
ZİYA PİR
İMAM TAŞÇIER
SİBEL YİĞİTALP
ADNAN CENGİZ
NESRİN HİLAL ŞANLI

DİYARBAKIR
İDRİS BALUKEN
NURSEL AYDOĞAN
NİMETULLAH ERDOĞMUŞ
FELEKNAS UCA
ALTAN TAN
ÇAĞLAR DEMİREL
ZİYA PİR
İMAM TAŞÇIER
SİBEL YİĞİTALP
ADNAN CENGİZ
NESRİN HİLAL ŞANLI

DÜZCE:
YÜKSEL BUDAK
ALİ ŞEKER
ABDURRAHMAN OĞUZ

EDİRNE:
HÜLYA YER
HASAN ŞİMŞEK
SEDAT ZIMBA

ELAZIĞ:
ORHAN DEMİRBAĞ
TÜRKAN BİNGÖL
ALİ CEMAL ZÜLFİKAR
ABDULLAH KARAHAN

ERZİNCAN:
EROL AĞDAŞ
FATİMA TURAN

ERZURUM:
SEHER AKÇINAR BAHA
KAMİL AYDIN
ŞİYAR ASLAN
DİLİN BİNGÖL
HELİN AKIN
CANŞAH ÇELİK

ESKİŞEHİR:
METE GÜRSOY
RUKİYE GÜVEN
HASAN HÜSEYİN KARABULUT
GÜLSER ŞENŞAFAK
CEREN GÖKÇE
BARIŞ SULU

GAZİANTEP:
CELAL DOĞAN
MAHMUT TOĞRUL
GÜLSEREN KOCAER
FATOŞ ÇETİNKAYA
BERİVAN ÖZPOLAT
OSMAN DEMİRCİ
TUĞÇE ÖZSOY
MAHMUT FERMANOĞLU
GÜZEL KOÇ
DİLEK BÜYÜKKAYA
MACİT BOZKURT
M.NURİ DENEK

GİRESUN:
FİLİZ ÇAKIR
NALAN COŞKUN
KAZIM YAMAN
MUSTAFA YUSUFOĞLU
GÜMÜŞHANE:
HAYATİ GÜNAL

HAKKARİ:
SELMA IRMAK
NİHAT AKDOĞAN
ABDULLAH ZEYDAN

HATAY:
NİHAT ERASLAN
KEREM NALBANT
ARİFE AYMAZ
ŞEFİK FIRINCI
HİLMİYE KIZILAY
SEYHAN NURAL
ŞİRİN NUR VURAL
BEKİR SOYLU
ABDULKERİM ASLAN
PERİ ÇİFTÇİ

IĞDIR:
MEHMET EMİN ADIYAMAN
KIZNAS TÜRKALİ

ISPARTA:
HAZNE ARSLAN
ÖMER KARTAL
GÖZDE KAYA
HACER ERTÜRK

MERSİN:
DENGİR MİR MEHMET FIRAT
ÇİLEM KÜÇÜKKELEŞ ÖZ
ALİ TANRIVERDİ
ÖZLEM ŞEN
NURSEL DEMİR
MAHMUT KARABULUT
HİLAL KARAHAN
NAZIM ASLAN
MEHMET TAŞÇI
ŞİLAN AYDIN ÜZGEÇ
MÜSLÜM TANK

İSTANBUL – 1:
SELAHATTİN DEMİRTAŞ
HÜDA KAYA
ERDAL ATAŞ
SERPİL KEMALBAY
ABDULLAH BÜLENT ULUER
HASAN GÜLÜM
NURİYE AVŞAR
NİLGÜN ONGAN
KEMAL PEKÖZ
SEZİN UÇAR
MURAT MIHÇI
SEMRA GÜVEN ALKAN
MUSA PİROĞLU
HÜRRİYET ÖZÇELİK
ÇAĞDAŞ KÜÇÜKBATTAL
ÜMİDE AYSU
ABDULBAKİ BOĞA
SÜHEYLA İNAL
ALTAN AÇIKDİLLİ
NURHAN YILDIRIM
CEMAL ÇOBAN
FİLİZ YALÇIN
ÖMER AŞKARA
NECMİYE GÜNEŞ
AHMET AYDIN
SEMİHA AYŞE ÖKTEN STULLTHOFF
HASAN HÜSEYİN KÜÇÜKAYDIN
BESTE KAPLAN
FATMA SAYGILI
AYŞEGÜL ŞEREFHANOĞLU
ERMAN ASUMAN ERGİN

İSTANBUL – 2:
TURGUT ÖKER
FİLİZ KERESTECİOĞLU
SEZAİ TEMELLİ
ŞERİFE ERBAY
SALİH ŞAHİN
ARİFE ÇINAR
TAHSİN YEŞİLDERE
GÜLSÜM AĞAOĞLU
DENİZ ZARAKOLU
FLOR ULUK BENLİ
EMİNE GÜNGÖR ÖZTÜRK
EYÜP GÜNEYSEL
FATMA ÖZDEMİR
ABDULLAH BARAN
MELİHA VARIŞLI
MEHMET SALTOĞLU
ELİF ŞAHSIN SIRLIOĞLU
HIDIR KARADAŞ
İNCİSEL ALPTEKİN
SABRİ GÜL
SAİME OĞUZHAN
FERİDE ELÇİN
BARIŞ KOÇAK
DİLBER KOÇAK
MELTEM TÖKER

İSTANBUL – 3:
PERVİN BULDAN
KARABET PAYLAN
LEVENT TÜZEL
ALİ KENANOĞLU
BEYZA ÜSTÜN
AYŞE BERKTAY
KEMAL PARLAK
ABDULHEKİM DAŞ
ZEHRA ŞAHİN
ŞEFİKA GÜRBÜZ
HALİME YAVUZ
EYÜP ERSÖNMEZ
HÜLYA İMAK
FIRAT EPÖZDEMİR
FATMA BEYHAN EROĞLU ER EYÜPOĞLU
M.ŞERİF ÖNER
NAZİRE GÜNEŞ
YAKUP MAVZER
ELİF BULUT
SEVGİ YALÇIN
SUNER SAKÇI
DİLEK SULTAN NAYMAN
ERKAN METİN
NERGİZ VASFİOĞLU
ERHAN DAŞKAYA
BURCU DEMİRBAŞ
ABDULCELİL ÖZTEKİN
CEMİLE AKGÜN
HÜLYA BAYRAM
MEHMET TORUŞ
HALİL SAVDA

İZMİR – 1:
ERTUĞRUL KÜRKÇÜ
FERHAN ADEMHAN
PINAR AYDINLAR
MUSTAFA YALÇINER
AYŞE ERKEK
BAHATTİN CANBEYLİ
AHMET ÖNERGE
HÜLYA GÜLGÖR
MELİKE ARI
BAYRAM ERCAN
ÜLKÜ YALÇINKAYA
AYŞE FIRTINA ÖZEN
KAMİL AĞAOĞLU

İZMİR – 2:
MÜSLÜM DOĞAN
EYLEM YILDIZ
ZEKİ GÜL
PINAR TÜRK
İBRAHİM AKIN
SEMRA UZUNOK
BERRİN ESİN KAYA
SÜLEYMAN GÜNDÜZ
DİLEK BAKIŞ
ÖZER AKDEMİR
SİNAN UĞUR
ŞEHNAZ BABA AKTAŞ
HAMDİ ÖZTÜRK

KARABÜK:
MÜŞERREF SERAP YOLCU
SADIK UÇAL
KARAMAN:
HÜSEYİN MERTOĞLU
SİBEL ÇELİK
KARS:
AYHAN BİLGEN
ŞAFAK ÖZANLİ
ÖNDER FİDANVAY
KASTAMONU:
HAMZA ÖZKAN
HÜSEYİN GÖKOĞLU
ZEYNEP ÖZKAN

KAYSERİ:
SULTAN GÜNEŞ ÖZCAN
DAĞISTAN BUDAK
NURAN ERGEN
HASAN DAŞKIN
GÜZEL ÖZDEN
KENAN MARAŞLI
SÜLEYMAN GÖKALP
DERVİŞ KABAK
ETHEM KAVAK

KIRIKKALE:
ABDULLAH KOÇ
FULYA ALİKOÇ
AYŞE DURMUŞ
KIRKLARELİ:
EMİNE NİLÜFER ATAMAN
MEHMET BOZTEMİR
MUZAFFER KAYA

KIRŞEHİR:
ONUR ŞAHİN
AYŞE MERVA AYTEMUR

KİLİS:
KASIM KISA
TÜLAY SARI KABADAYI
KOCAELİ:
ALİ HAYDAR KONCA
AYFER KOÇAK
GÜNER KİZİR
DİLBER ÖRNEK
İBRAHİM ERGİN
SEVDA ÖZER
SİNAN ODABAŞI
AYTEN YILMAZ
HASAN AVŞİN
BEDİHA SALHAN
AHMET OKUYUCULAR
KONYA:
BATTAL ODABAŞI
SERAP KAYA
HÜSEYİN ÖZKAN
ŞAZİYE ŞENER
NİHAL ALAYDIN
ADNAN SEYHAN
EYLEM ALMAS
KAMURAN TEKİN
GÜLÇİN KÖNEŞ
İBRAHİM CAN
GÜNAY SAĞIR
SAMİ ACAR
OSMAN ÇELİK
BÜLENT ÖRÜNÇ
KÜTAHYA:
AHMET TOPRAK
NERMİN BİRGÜL HAKAN
METİN ÖGE
AYSUN ÇELİK

MALATYA:
AYDIN ERDOĞAN
PERİHAN YÜCEKAYA
AHMET AKAR
LATİFE ULUTAŞ
BETÜL KURNAZ KILIÇ
NECDET BALİ

MANİSA:
ALİ AFATLI
SİBEL GENÇ
MEJDEL ACAR
MEHMET TARLABÖLEN
ABİDİN BAŞBOĞA
GÜLSEREN ONGUN
MUSTAFA YILDIRIM POLAT
CUMALİ YILDIZ
İHSAN ÇAÇA
KAHRAMANMARAŞ:
AZİZ TUNÇ
AYŞENUR VAİZOĞLU
İBRAHİM ÇİÇEK
SİBEL IŞIK
EMRE GENÇ
MERYEM YILDIZ
İBRAHİM ŞAHİNDAL
SÜLEYMAN DEPREM

MARDİN:
MİTHAT SANCAR
GÜLSER YILDIRIM
EROL DORA
MEHMET ALİ ASLAN
ENİSE GÜNEYLİ
NURULLAH GÖRHAN

MUĞLA:
HÜRRİYET KARADENİZ
MEHMET POLAT
NURHAYAT TEKGÜL
KAMURAN RESULOĞULLARI
AYLA APLEYLA
MEHMET EMİN GERS

MUŞ:
BURCU ÇELİK
AHMET YILDIRIM
MENSUR IŞIK
NEVŞEHİR:
METE PAK
FUNDA TEMEL
BEKİR FUAT AKBAL

NİĞDE:
CAFER KILIÇ
İPEK EKREM

ORDU:
AHMET CEVAT GÜNEY
CAHİT ONGUNYURT
GÜNGÖR ATAŞ
TURAN BAYRAK
GÜVEN ATABEY
OSMANİYE:
AHMET ŞAKİR
YÜKSEL TECİK
SİNAN KORKMAZ
FATMA SEREZLİ

RİZE:
NECMETTİN DURMUŞ
SELDA KARAFAZLI KURŞUN
TURGAY KÖSE

SAKARYA:
NESLİN GÜMÜŞ
CENGİZ TOPBAŞLI
LEYLA KIZIL
CUMHUR ATAY
AYŞEGÜL ALTINTAŞ
AYDIN KINAY
TÜLAY DEMİRTAŞ

SAMSUN:
ALP ALTINÖRS
MAKBULE EFE BAYSAL
İLHAN CÜRE
SAİT KOCAMAN
AHMET ÇAĞIN
EMİNE ÇEPNİ
TARIK TOPÇU
SALİHA ALACA
ERDAL YÜKSEL

SİİRT:
KADRİ YILDIRIM
HATİCE SEVİM TEKİN
İSMAİL AYDIN

SİNOP:
CEMİL YILDIZ
AYŞEGÜL KAFKAS

SİVAS:
DURSUN YILDIZ
ŞAHTURNA AĞDAŞAN
MEVLÜDE ACAR
CEVAT AKTAŞ
YAŞAR VURAL

TEKİRDAĞ:
ERDAL AVCI
SEVGİ EVREN
SABRİ TOPÇU
HİLAL CİVİL
ELİF GÜLER
LOKMAN TEKİN

TOKAT:
MURAT TOPRAK
BAHAR ÖZER
ERKAN KESKİN
GÜLCAN GÜMÜŞ

TRABZON:
HÜSEYİN TAKA
HALİME SAĞLAMER
MUAMMER CELEP
MEHMET MUSTAFA OLCAYTO
TURAN ÇAVUŞOĞLU
NURETTİN KARADENİZ

ŞANLIURFA:
OSMAN BAYDEMİR
DİLEK ÖCALAN
İBRAHİM AYHAN
LEYLA GÜVEN
ZİYA ÇALIŞKAN
YASİN BATAN
GÜLCAN AVCI
SERHAT DİCLE YÜKSEL
HADLE UĞUR
RASİM ÇAKMAK
YAĞMUR AKAY
AYŞE DOĞAN

ŞIRNAK:
FAYSAL SARIYILDIZ
LEYLA BİRLİK
FERHAT ENCÜ
AYCAN İRMEZ

UŞAK:
ESENGÜL DEMİR
MUSTAFA KIZILDAĞ
SEYİTHAN YETKİN

VAN:
FİGEN YÜKSEKDAĞ
LEZGİN BOTAN
YURDUSEV ÖZSEKMENLER
ADEM ÖZCANER
TUBA HEZER
MUSA İTAH
REMZİ ÖZGÖKÇE
YELİZ YILDIRIM

YALOVA:
NİZAMETTİN ÖZTÜRK
AYNUR ERBAY

YOZGAT:
ALİ ALBOSTANLI
ŞÜKRÜ ALMAZ
ÇİĞDEM SARIOĞLU
ÖZGÜR ŞEREF

ZONGULDAK:
ALİ TOPALOĞLU
SONGÜL ZÜLEYHA TATLI
FAHRİ BOZBAŞ
İSMAHAN TOPRAK YAŞAR
BEDİRHAN GÜNEŞ

 

2014 yılı ilk 6 Ayında Dijital Reklam Yatırımları %20,1 Büyüdü

8 Eki

internetIAB Türkiye, 2014 yılı AdEx-TR Ocak – Haziran dönemi dijital reklam yatırımlarını açıkladı. Açıklamaya göre dijital reklam yatırımları, 2014’ün ilk 6 aylık döneminde, 2013’ün aynı dönemine göre yüzde 20.1 büyüyerek yalnızca 6 aylık toplamda 650 milyon TL’ye ulaştı.

IAB Türkiye’nin yaptığı açıklamaya göre, display reklam yatırımları 6 aylık toplamı 247 milyon TL oldu. Display yatırımlardaki artış yüzde 14,8 düzeyinde gerçekleşti. Display reklamlar kategorisinde en büyük artış yüzde 38,4 ile video reklam yatırımlarında görüldü. Video reklam yatırımları 43 milyon TL oldu. Gösterim ya da tıklama bazlı reklam yatırımları yüzde 10,2 oranında büyüyerek 172 milyon TL’ye ulaştı. Sponsorluk dijital reklam yatırımları ise yüzde 11,4 artarak, 19 milyon TL’ye çıktı. Gelir paylaşımlı reklam yatırımları ise yüzde 21,2 büyüme ile 13 milyon TL’ye erişti.

2014 yılı AdEx-TR verilerine göre, 6 aylık dönemde en yüksek pay 335 milyon TL’lık yatırım ile arama motoru reklamlarının oldu. Arama motoru reklam yatırımları, 2013’ün aynı dönemine göre yüzde 25,4 oranında arttı. Arama motoru reklam yatırımlarının alt kategorilerinde yer alan ücretli sıralama yatırımları yüzde 24,5 oranında artarak 221 milyon TL olurken, arama motoru görüntülü reklam yatırımları yüzde 27,3’lük artışla 114 milyon TL oldu.

Mobil reklam yatırımlarının 6 aylık dönemdeki artışı ise yüzde 25,1 oldu. Yatırım toplamı 25 milyon TL’ye çıktı. Bu kategoride yer alan, mobil gösterim reklam yatırımlarında yüzde 37,1; mobil opt-in SMS/MMS yatırımlarında ise yüzde 18,3 büyüme gözlemlendi.

IAB’nin 2014 ilk 6 aylık dijital reklam yatırımları verilerine göre, internet ilan sayfası reklam yatırımları 37 milyon TL’ye ulaştı. Giderek büyüyen e-posta ve oyun içi reklamlar ise altı aylık dönemde 3’er milyon TL oldu.

dijital reklam yatırımları 2014 ilk yarı yıl

dijital reklam yatırımları 2014 ilk yarı yıl

iPhone 6 Tanıtım Videosu

11 Ağu

Eylül ayında piyasaya çıkması beklenen iphone 6 için yüzde90 doğruluk payına sahip tanıtımdır. Piyasada birçok tanıtım var ama Çin’de ürün için lisanslı kılıflar bu model özelinde üretiliyor bile.

Türkiye’de Medya Kullanım Alışkanları 2014

4 Ağu

TR_Medya_kullanım_Aliskanliklari_2014

Takip Et

Her yeni yazı için posta kutunuza gönderim alın.

Diğer 965 takipçiye katılın